A szép hazai diadal után a kaposváriak bizakodó hangulatban keltek útra, és jól tudták, hogy a továbbjutáshoz idegenben is szetteket kellene nyerniük. A nyitó játszma a házigazdáké volt, akik mindössze 17 pontot engedélyeztek a magyar bajnoknak.

A térfélcsere után sokáig szorosan alakult az eredmény, végül aztán újból felülkerekedett a Polonia. A harmadik játékrészben végre úgy teljesített a Fino, ahogy azt Demeter mester is várta, és nem is maradt el a szépítés.

A somogyiak ezután is lendületben maradtak, és a negyedik játszmában, még a második technikai szünetben is náluk volt az előny. A londoniak azonban kifogtak egy remek sorozatot, a magyar kezek pedig megremegtek, és ezzel a házigazda 3:1-re megnyerte a visszavágót.

Kaposvári szempontból az aranyszett is bosszantóan alakult: a fiúk hiába tartották a lépést sokáig a közönség által is támogatott Polonia legénységével, a legvégén sajnos már nem tudtak felnőni a feladathoz.

A Fino túlságosan is bőkezű volt, túl sok pontot ajándékozott ellenfelüknek, így elmaradt a remélt és várt továbbjutás. Kár érte.

Demeter György: Sajnos, megremegtek a kezek ezen a mérkőzésen, így nem sikerült elérni a kitűzött célt, a továbbjutást. Az első és a második játszmában sok volt a nyitásfogadási hibánk, túl sok pontot ajándékoztunk az ellenfélnek.

IBB Polonia London – Fino Kaposvár SE 3:1 (17, 22, -19, 19), aranyszett: 15:10

Belchatow, 1000 néző. V.: Moratilla, Ragazzini.

Polonia: Raynaud 10, Nicholson, Ciortea 19, Stojev 16, Smith 13, Kisielewicz 2. Csere: Saller (libero), Adam, Giumond 2, Dalrymple.

Vezetőedző: Piotr Graban.

Kaposvár: Keen 2, Dávid Z. 12, Vajda 15, Bögöly 3, Bozóki 15, Nagy J. 7. Csere: Deák (libero), Kalmár 10.

Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:11, 21:16. II. játszma: 8:7, 15:16, 21:18. III. játszma: 8:7, 14:16, 18:21. IV. játszma: 5:8, 14:16, 21:16. Aranyszett: 4:5, 8:7, 11:10, 14:10.