Meglepő felállásban kezdett az UTE: a múlt héten ujjsérülést szenvedő Ancsin Kitti helyett Juraszik Patrícia volt a feladó, de Miklai, a bolgár Bezsandolszkaja és Lutter Eszter is a cseresarokban figyelte a fejleményeket. A Kaposvár kezdte jobban a meccset, és a kapitány Sitkey Mariann nyitássorozatával az első szünet három pontos előnyét ötre növelte. A lilák amerikai centere, Ashley Headen szerváival visszazárkóztak a hazaiak, a végjátékban pedig gond nélkül biztosították be sikerüket (25:18, 1-0).

A második szett hasonló forgatókönyv szerint zajlott. Az első technikai szünetben megint a vendégek vezettek hárommal, de aztán Headen és Háfra Dominika, és az elnyűhetetlen Dégi Barbara vezérletével megint zárkóztak az újpestiek. 23:23 után aztán az UTE jutott szettlabdához, és Háfra értékesítette a lehetőséget (25:23. 2-0).

A harmadik játszmában a Diamant ismét csak ellépett öt ponttal, Headen nyitássorozatával pedig újra feljött az UTE. Hullámzó volt a játék, a második technikai szünetben a lilák mentek eggyel, de a kaposváriak ezúttal nem hagyták magukat lerázni.  Horváth Alexandráék előbb 17:18-ra, majd 21:19 után 21:23-ra fordítottak. A hazaiak megint egyenlítettek, de így is a vendégek jutottak szettlabdához. Izgalmas pillanatokat követően aztán a Diamant egy blokkal a maga javára fordította az eredményt (24:26, 2-1).

A negyedik felvonást is a kaposváriak kezdték jobban, 3:7-nél Andrea Milodanovics edző a pályára küldte egyik alapemberét, Miklai Zsanettet. Ezúttal Háfra nyitássorozatával zárkóztak vissza a hazaiak, és a második szünetben már ők vezettek eggyel. Ekkor azonban megint magukra találtak Rák Rebekáék, 20:19-re már ők vezettek, majd három szettlabdájukból mindjárt az elsőt pontra is váltották (21:25, 2-2).

Az ötödik szett 2:0-s kaposvári vezetéssel kezdődött, majd a fővárosiak sorozatban öt pontot szereztek. A meccs során először, az UTE szerezte meg először a nyolcadik pontját, és ekkor a kaposváriak neve mellett még csak négy állt a táblán. A somogyiak egyszer még vissza tudtak zárkózni egyre, de így is három meccslabdája volt a liláknak, és ebből a másodikat értékesítették, pontot téve a több mint két órás összecsapás végére (15:12, 3-2).

Az elmúlt hetek mérkőzéseiből kiindulva, mindenképpen dicséretet érdemelnek Zarka Péter tanítványai, hiszen ezúttal nem ragadtak be a mérkőzés elején, és még két szettes hátrányból is volt türelmük és hitük visszajönni a meccsbe.

Andrea Milodanovics: - Nem a legerősebb felállásban kezdtük a mérkőzést, mert azoknak a játékosaimnak is bizonyítási lehetőséget akartam adni, akik eddig keveset szerepeltek. Így is nyerhettünk volna 3:0-ra, de a harmadik játszma végén volt egy vitatható játékvezetői ítélet. A legfontosabb, hogy a második számú feladók, Juraszik Patrícia bizonyította, hogy lehet rá számítani, emellett pedig az egész mérkőzésből is sokat okultunk a jövőre nézve.

Zarka Péter: - Gratulálok az UTE-nak a győzelemhez, de nagyon örülök az egy pontnak, hiszen komoly fegyvertények számít Újpesten pontot szerezni. Remélem, ezen a mérkőzésen végleg átszakadt egy lélektani gát a lányokban, és sokkal többet profitáltunk a mostani mérkőzésből.

(a hunvolley.hu nyomán)

NŐI NB I:
UTE – 1. MCM DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM 3:2 (18, 23, –24, –21, 12)
Megyeri út, 200 néző. V: Szarka, Pőcze.
UTE: Headen 17, Juraszik 2, Háfra 12, Nagy V. 16, Dégi 17, Petrova 12. Csere: Kötél D., Hadnagy R. (liberó), Miklai 7. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.
Kaposvár: Rák 15, Szívós 6, Bagyinka 3, Araujo 17, Sitkey 6, Horváth A. 17. Csere: Csitári (liberó), Kanizsai 3, Korniss. Vezetőedző: Zarka Péter.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:8, 6:11, 12:12, 16:14, 21:15, 24:18. II. játszma: 5:8, 8:9, 8:11, 14:16, 17:16, 19:20, 23:23. III. játszma: 4:8, 6:11, 10:11, 10:14, 16:15, 17:18, 21:19, 21:23, 23:24. IV. játszma: 4:8, 6:11, 12:12, 16:15, 18:15, 19:20, 21:24. V. játszma: 0:2, 5:2, 8:4, 10:9, 14:11.