Győzelmi reményekkel lépett pályára a bajnok és kupagyőztes kaposvári férfi röplabdacsapat Cipruson, és az első játszmát a ráadásban sikerült is megnyerni.

A második szettben egyenlített a magára találó házigazda, a folytatásban aztán szoros csata végén újból a Fino játékosai örülhettek.

Az elvesztett játékrész megtörte a Karava legénységét, és a következő percek már egyértelműen a magyarok fölényében teltek. A Demeter-legénység végig vezetve, gond nélkül húzta be a szettet, és 108 perces mérkőzésen harcolta ki a – jó eséllyel – továbbjutást értő sikert.

A találkozó üde színfoltja volt Dávid Zoltán és Richard Bethancourt pontpárbaja, melyet végül a Karava 21 éves venezuelai ütője nyert a Fino csapatkapitánya ellen.

A visszavágót november 24-én játsszák a somogyi megyeszékhelyen.

Demeter György: Magabiztosan kezdtünk, de az első szett végére felhoztuk az ellenfelet néhány hibával, ami be is lelkesítette őket. A folytatásban jobban, taktikusan játszottak, mi viszont jól küzdöttünk. A harmadik játszmának csak az eleje volt izgalmas, aztán elhúztunk, a záró játékrészben pedig felőröltük ellenfelünket. Összességében nem rossz csapat a Karava, nem szabad lebecsülnünk őket a visszavágón sem, és most már egyértelműen szeretnénk továbbjutni a következő körbe.

RÖPLABDA CHALLENGE KUPA, FÉRFIAK, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ 1.MÉRKŐZÉS

POKKA AE KARAVA (ciprusi)  - FINO KAPOSVÁR SE 1-3 (-26, 22, -23, -16)

Limasszol, 200 néző. V.: Risztovszki (macedón), Feshti (albán).

KARAVA: R. Sanchez 6, Hrisztofi 1, Bethancourt 24, Andoniadisz 4, Haridimu 14, Ramma 18. Csere: Ahileosz (libero), Hadzifilipu (libero), Hadzivaszilisz. Vezetőedző: Dimitre Lecsev.

KAPOSVÁR: Nagy J. 10, Keen 1, Dávid Z. 22, Vajda 4, Bögöly 18, Bozóki 19. Csere: Deák (libero), Csányi 3. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 11:16, 18:21, 26:27. II. játszma: 8:7, 13:16, 21:20. III. játszma: 8:6, 16:14, 20:20, 23:23. IV. játszma: 6:8, 12:16, 16:21.