A rekordbajnok kaposváriak az NB I. hétkőzi rangadóján a legjobb négybe vágyó szolnokiakat látták vendégül, és 77 perc alatt harcolták ki újabb sikerüket. Az első és a harmadik játszma egyértelmű volt, a második szett sorsa csak a ráadásban dőlt el.

A találkozó előtt a Fino játékosai köszöntötték Vass László törzsszurkolót, aki a mérkőzés napján nemcsak a születésnapját ünnepelte, hanem egyben nyugdíjba vonulását is. Természetesen a bajnokcsapat meccsein azért továbbra is láthatjuk a népszerű drukkert, akinek ezúton is további jó egészséget kívánunk!

A Demeter-legénység már az első szettben megmutatta, hogy csak egy eredményt tud elképzelni a nyári szünetben megerősödött szolnokiak ellen: a győzelmet. A válogatott center, Nagy József remek nyitásai adták meg az alaphangot, a vendégek 4:0-nál jutottak először szóhoz. Az első technikai szünetben 8:3, a másodikban pedig 16:9 állt a táblán. A Tisza-partiak csak időnként villantak, az ex-kaposvári Rása Alex hatásos szervákkal tűnt ki, és a brazil idegenlégiós, Hummes-Specht is fokozatosan játékba lendült. A játszma utolsó percei sem hoztak izgalmakat: előbb Bögöly Gábor nagy blokkja, majd Nagy újabb foghatatlan nyitása ragadtatta tapsra a közönséget, majd kialakult a 25:16-os végeredmény is.

A térfélcsere után nem várt fordulat következett: a vendégek az elején öt ponttal elléptek, és amíg a kaposváriak nem rendezték soraikat, addig őrizték is kisebb, nagyobb előnyüket. A Fino a remek napot kifogó Vajda Tamás blokkjával egyenlített először (12:12), 18:20 után pedig Bozóki Bence ász-nyitása jött a legjobbkor. A győzelem sorsa csak a ráadásban dőlt el, és a somogyiak végül a negyedik játszmalabdát értékesítették.

A harmadik játékrész az elsőhöz hasonlóan alakult: a kaposváriak végig kézben tartották az irányítást, és a Dávid Zoltán, Bozóki, Bögöly trió szorgalmasan termelte a pontokat. A libero szerepkörében Deák Márk parádés mentésekkel vétette észre magát, a csapat pedig szépen, lassan eljutott a meccslabdáig. A Fino mindössze 18 pontot engedélyezett ellenfelének.

A Szolnok győzni jött Kaposvárra, a mieink azonban újra bebizonyították, hogy igenis, kiváló együttest alkotnak! Folytatás vasárnap 16 órától a fővárosban, a MAFC otthonában.

Fino-Kaposvár–Openhause Szolnoki Főiskola RK-Sportiskola 3-0 (16, 26, 18)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 350 néző. V.: Mezőffy, Halász E.

Fino: Keen 1, Dávid Z. 16, Vajda T. 12, Bögöly 12, Bozóki 8, Nagy J. 10. Csere: Deák M. (liberó). Vezetőedző: Demeter György.

Szolnok: Török R. 1, Hummes-Specht 11, Varga Z. 7, Gönczi 9, Krupánszki 6, Rása 9. Csere: Bene R. (liberó), Tóth G., Fülöp P. 1. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.