A dunaújvárosi vereség után a győzelem volt a Fino egyértelmű célja a szezon első hazai mérkőzésén. A Pécs elleni bajnoki a tervek szerint alakult: a vendégek egy pillanatig sem tudták megszorítani ellenfelüket, így nem maradt el a 3:0 arányú diadal. A baranyai alakulat az első szettben mindössze nyolc pontig jutott, a harmadikban pedig 21:8-as állás után szerzett még három pontot. A második játszma volt a legszorosabb, de izgulni akkor sem kellett.

A kaposvári együttesből a válogatott libero, Deák Márk combsérülése miatt hiányzott, de két helyi fiatal, Kiss és Lassú igyekezett megoldani a feladatot.

Bozóki Bence 16 pontig meg sem állt, Bögöly és kalmár 10-10 pontot gyűjtött.

Folytatás pénteken Kazincbarcikán, szombaton pedig Debrecenben.

Fino Kaposvár SE - PTE-PEAC 3-0 (8, 17, 11)

Kaposvár, 200 néző. V.: Nagy L., Mezőffy.

Fino: Nagy J. 4, Keen 4, Dávid Z. 5, Vajda 5, Bögöly 10, Bozóki 16. Csere: Kiss M. és Lassu (libero), Csányi 2, Kalmár 10, Kulcsár 2. Vezetőedző: Demeter György.

Pécs: Szabó T., Polics 5, Várhalmi 2, Demeter 5, Fodor 5, Nesarajah 1. Csere: Balla Á. (libero), Balla R., Pordán 2. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 16:5, 21:7. II. játszma: 8:2, 16:9, 21:15.III. játszma: 8:4, 16:7, 21:8.