Rengetegen voltak kíváncsiak a hétvége egyik legjobban várt megyei ütközetére. Ennek megfelelően nagy iramban kezdődött a Toponár - Mezőcsokonya mérkőzés, és három percnyi játék után meg is szerezték a vezetést a vendégek Ceglédi Csanád révén.

A folytatásban rendezte sorait a sárgamezes hazai alakulat. Olyannyira, hogy a 25. percben pedig össze is jött nekik az egyenlítés Sándor Gergely góljával.

A második félidőben ott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abbahagyták. Mindkét oldalon adódtak gólszerzési lehetőségek, bár a hajrára már óvatosabbá vált mindkét csapat.

Nem sokkal a lefújás előtt még Bathó szerezhette volna meg a vezetést a vendégeknek, próbálkozása azonban kimaradt. Így 1-1 lett a vége, aminek inkább a mezőcsokonyaiak örültek jobban.

A vendégek a döntetlenjüknek köszönhetően négy fordulóval a vége előtt, továbbra is négy ponttal jobbak a Toponárnál a déli csoportban. Északon viszont már eldőlt a bajnoki cím sorsa, ott ugyanis már behozhatatlan előnyre tett szert a Tab.