Az 5-8. helyekért kiírt rájátszás első körében a házigazda siófokiak Lara Gonzalez átlövése után szerezték meg a vezetést, de a vendégek gyorsan fordítottak Herr két büntetője után. Kapkodó játék és számos technikai hiba jellemezte a somogyiak játékát a találkozó elején, így a vendégek a 10. percben már 7-2-re vezettek. A folytatásban az SKC 7-6 elleni játékra tért át, de bármivel is próbálkoztak támadásban, a védekezés nem működött, és a Fehérvár szinte minden támadása után eredményes volt. A félidő vége még rosszabbra sikerült, a siófokiak teljesen szétestek, riválisuk pedig magabiztos 6 gólos előnnyel térhetett pihenőre.

A térfélcsere után a brazil Piedade nyitotta a gólok sorát, Such és Erdősi követte őt, és úgy tűnt, végre erőre kap a csapat. 17-19-nél már időt is kért Deli Rita, a vendégek edzője. A hazaiak válogatott szélsője, Erdősi Ildikó úgy, mint az Érd ellen, ezúttal is hihetetlen második félidős teljesítményt nyújtott. A 49. percben összejött az egyenlítés is Németh Csilla góljával. A mérkőzés vége nagy izgalmakat hozott, 3 perc volt vissza, amikor még 1 gólos hátrányban volt az SKC, és Erdősi előbb egyenlített, majd megszerezte a győztes találatot is. A Balaton-partiak végül 27-26-ra nyertek.

A Siófok - Fehérvár párharc a jövő szerdán folytatódik, Székesfehérváron.