Miután rendeződni látszanak a Kaposvári KK körüli anyagi gondok, a csapat tagjai minden figyelmükkel ismét a játékra összpontosíthatnak.

Jól tartotta magát az első percekben a Kaposvári KK, amelybe visszatért az amerikai Emmanuel Ubilla és a horvát Hrvoje Puljko is. A kecskeméti szurkolók pedig annak örülhettek, hogy csapatuk vezetőedzője ismét számíthatott Kemal Karahodzics szolgálataira.

A mérkőzésen a delfinek.hu tudósítása szerint a somogyiak a hetedik perctől kerültek hátrányba, amikor Ivosev és Karahodzics találataira percekig nem érkezett válasz. Ivosev triplájával 26–15-el zárult az első negyed.

A folytatásban komoly erőfeszítéseket tettek a kaposváriak az egyenlítésért. Jobban védekeztek mint korábban és az Ubilla, Benke, Jazvin trió pontjaival sikerült megközelíteni a Kecskemétet. A játékrész végén Puljko révén 34–34-nél egyenlítettek a vendégek, ám a hátra lévő időben Djeraszimovics gondoskodott arról, hogy a hazaiak térhessenek előnnyel a szünetre.

Ugyan Jazvin dobta az első kosarat a harmadik negyedben, de az alföldiek Djeraszimovics találataival tartani tudták minimális előnyüket. A 25. perc hozta meg az újabb egyenlítést, ekkor Hendlein szerzett triplát 47–47-re alakítva ezzel az eredményt. Benke és Baki vállalt nagy szerepet a végjátékban így 53–54-el végződött a játékrész.

A folytatásban ismét Benke villant, majd Hendlein ismét beköszönt a triplavonalon túlról. Hegedűs és Ivosev fújt riadót a hazai oldalon, rövidesen Kmézics Zorán kérhetett időt a kaposváriak. Egymás után kettőt is, mert vendégek hibáit kihasználva visszavette a vezetést a Kecskemét. Megint Hendlein egyenlített triplával, a kaposvári csapatkapitány ellenállhatatlanul kosárlabdázott. Még kétszer egyenlített, így az utolsó előtti perc 68–68-ról indult. Fodor Márton duplája után Djeraszimovics és Hegedűs fordított. Az újabb vendég időkérést követően Ubilláé volt az utolsó dobás, ám ez nem sikerült, így egyetlen ponttal, de kikapott a Kaposvári KK.

KTE-Duna Aszfalt–Kaposvári KK 71–70 (26–15, 14–19, 13–20, 18–16)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Benczur T., Török R., Szabó G.

KTE-Duna Aszfalt: Pongó Martin (10/6), Pongó Máté (10/3), Djeraszimovics (11), Ivosev (21/6), Karahodzics (8). Csere: Hegedűs (8), Harris (3/3). Vezetőedző: Boriszlav Maljkovics.

Kaposvári KK: Ubilla (6), Baki (5/3), Puljko (8/6), Hendlein (21/9), Spica (4). Csere: Jazvin (12), Benke (12), Fodor M. (2). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.

• 15:10:12

Hajrá KKK!

• 16:53:54

A csapatok már melegítenek, nemsokára kezdünk.

• 16:55:01

Az ifisták meccsét egyébként a kecskemétiek nyerték 78-71-re. A felnőttektől viszont nem ártana egy siker!

• 17:00:41

Lássuk a kezdőket!

• 17:02:15

Kecskeméti TE

Kecskeméti oldalon Djeraszimovics, Pongó Martin, Pongó Máté, Ivosev és Karahodzsics kezd.

• 17:02:37

Kaposvári KK

Míg nálunk Puljko, Hendlein, Baki, Ubilla és Spica a kezdőben. Mindenki felépült tehát!

• 17:03:53

Pongó Máté pontjaival indult a meccs, de már rögtön az elején fordít a KKK Puljkó hármasával!

• 17:05:45

Ivosev büntetőjével 5-5.

• 17:06:24

De Hendlein rögtön visszaszerzi a vezetést!

• 17:07:47

Bealudtunk egy picit, Djeraszimovics fordított, 9-7.

• 17:08:41

Hendlein kosarára Ivosev válaszol két büntetővel, 11-9.

• 17:09:31

Spica helyett a mostanában igen eredményesen játszó Jazvin a pályán.

• 17:10:37

Benke középtávolijával 13-11-re jövünk fel.

• 17:11:34

Ivosev már 11 pontnál tart, a Kecskemét meg 17-nél...

• 17:12:27

Időt is kért Kmézics Zorán.

• 17:14:29

Fodor kihagyott közelijével folytattuk.

• 17:15:31

Karahodzic vág be két büntetőt Jazvin hibája után, 19-11.

• 17:16:46

Jazvin eladott labdájából és Benke faultjából ismét a hazaiak jöhettek, Karahodzic pedig most sem hibázott. Közte tíz...

• 17:17:23

Jazvin töri meg a kaposvári pontcsendet, 21-13.

• 17:17:52

De Karahodzic közelről sem hibázik, 23-13.

• 17:18:53

Az első negyed végül Jazvin duplájvál és Ivosev triplájával zárul, így 26-15-re a KTE vezet. Nem ilyen kezdésről álmodtunk...

• 17:21:01

Kosarat egyelőre nem láttunk a második negyedben, csak faultokat.

• 17:21:34

Spica megduplázza pontjainak számát, amivel 26-17-re szépít a KKK.

• 17:23:58

Karahodzic bevág egy duplát majd leül a padra, de ami fontosabb Ubilla is megszerzi az első pontjait, 28-19.

• 17:24:43

Ismét Ubilla eredményes, 28-21.

• 17:25:16

De Pongó Martin triplával tud válaszolni...

• 17:26:04

Jazvin jó egy közelire, 31-23.

• 17:27:28

Benke Szilárd szerzi az újabb kaposvári pontokat, amivel feljövünk 6 pontra!

• 17:27:38

Időt is kérnek a hazaiak.

• 17:30:46

Igaz, hogy jobban áll a Kecskemét, de a kaposváriaknak így is jobb a dobószázalékuk. Ideje lenne ezt az eredményjelzőn is bizonyítani.

• 17:31:15

Az időkérés után Pongó Martin szerzi az újabb kecskeméti pontokat.

• 17:32:01

Ivosev faultja után Benke vág be két büntetőt, 33-27.

• 17:32:58

Jazvin nyolcadik pontját követően 33-29 áll az eredményjelzőn!

• 17:36:40

Pongó Máté dob be egy büntetőt a folytatásban, 34-31.

• 17:36:54

Puljko hármasával ismét egál van!

• 17:37:49

Utána viszont bealszunk és Djeraszimovics egymás után kétszer is eredményes közelről, 38-34.

• 17:39:12

Benke hagy ki egy triplá, majd Djeraszimovics közelijével zárul a félidő.

• 17:39:40

Amikor nagy nehezen összejött végre az egyenlítés, bealudtak a fiúk és ismét ellépett 6 ponttal a Kecskemét.

• 17:39:47

Innen folytatjuk nemsokára!

• 17:57:42

Ismét pályán a csapatok: a harmadik negyed első perceit a hazaiak kezdték jobban, 4-3 hozzák eddig a negyedet.

• 17:58:44

Derasimovic két büntetője után Ubilla dob egy ziccert, amivel feljön öt pontra a KKK. 45-40.

• 18:00:15

Baki is betalál közvetlen közelről, így már három pontra olvad a Kecskemét előnye. 45-42.

• 18:01:56

Ivosev adja el a labdát, amiből indulhatott a KKK, a kontra végén Jazvin egy duplával még szorosabbá tette a meccset. 45-44.

• 18:03:25

Pongó Martin középtávolijára Hendlein egy hármassal válaszol, amivel kiegyenlít a Kaposvár. 47-47.

• 18:05:27

Pongó Máté ver be egy hármast, 50-47-re újra a KTE vezet.

• 18:07:04

50-49-re módosul az állás Benke ziccerével.

• 18:07:54

Borisz Maljkovics pedig úgy látja, ez nem mehet tovább ebben a formában. Időt kér a kecskemétiek trénere.

• 18:09:20

Eugene triplájával újra lépéselőnyben a Kecskemét. 53-49.

• 18:09:46

Baki siet csapata segítségével, és szór be ő is egy hármast. 53-52.

• 18:10:27

Megkezdődött a negyed utolsó perce.

• 18:11:15

Amit Benke kosara zár, ezzel pedig 54-53-ra átvesszük a vezetést!!

• 18:13:23

Hendlein kosarával indul a zárójátékrész, 56-53-ra vezet a KKK ezáltal.

• 18:13:52

Majd betalál Benke is, 58-53-ra módosítva az eredményt.

• 18:14:46

Fodor passza találja meg Hendleint dobóhelyzetben, a KKK csékája pedig hint egy hármast, amivel 61-53-ra ellép a somogyi gárda.

• 18:17:25

Hegedűs közeli kosara szakítja meg a KKK 12-0s rohanását. 56-61.

• 18:18:16

Ivosev talál be kintről, amivel újabb három pontot farag hátrányából a hazai csapat.

• 18:18:56

Aztán labdát lopnak a lila-fehérek, Ivosev pedig kiharcol egy faultot Fodoron.

• 18:19:20

Időt kér Kmézics Zoran, hogy megnyugtassa kicsit fiait.

• 18:22:18

Na, most a Kecskemét repeszt nagyon. Hegedűs újabb duljával, valamint Pongó Máté kosarával 62-61-ra újra vezetnek a hazaiak.

• 18:23:17

Kmézics pedig kénytelen újfent időt kérni, hogy megállítsa a kecskemétiek 9-0-s rohamát.

• 18:23:47

Ivosevet viszont ez nem hatja meg és dob egy hármast. 64-61.

• 18:24:16

Megteszi ugyan ezt Hendlein is, kiegyenlítve ezzel a találkozót. 64-64.

• 18:24:58

Repül az idő. Közben már lassan a hetedik perc is lepereg a negyedből.

• 18:26:22

Hegedűs a negyedik negyedig pont nélkül állt, azóta viszont a harmadik dupláját dobta most be. 66-64.

• 18:27:10

Hendlein két duplája közé Ivosev közelije férkőzött be, újra egál a mecs. 68-68.

• 18:28:02

Utolsó perc; Fodor ziccere után megint a KKK áll előrébb! 68-70.

• 18:28:27

Egy - a meccsen az utolsó - kaposvári időkérés.

• 18:30:18

Derasimovic dobhatott kettőt - egy ment csak be. 69-70.

• 18:31:02

Hegedűs lép elő a Kecskemétben, nyolcadik pontját szerzi, amivel újra megkaparintja a vezetést a KTE.