A horvát és a magyar bajnok összecsapásán már az első játszma végig szoros, kiélezett küzdelmet hozott, és csak a ráadásban kerekedett felül a házigazda. Ami nem sikerült a nyitó szettben, összejött a folytatásban: a Fino – elsősorban Németh Ferenc ponterős játékának köszönhetően - végig vezetve, magabiztosan nyert. A harmadik játékrész végén az olasz idegenlégióst is a soraiban tudó Kastela könyvelhette el a 26:24-es sikert, majd a somogyiak vitték véghez ugyanezt: nem mindennapi végjátékban harcolták ki az egyenlítést. A rövidített játszma sem fulladt unalomba, és hiába volt meccslabdája a Kastelának, végül a Fino harcolta ki a győzelmet Nagy József pontjával a 131 perces ütközet végén. A visszavágót a jövő csütörtökön 18 órától játsszák a kaposvári városi sportcsarnokban.

Férfi röplabda Challenge Kupa, 2. forduló, 1. mérkőzés

Mladost Marina Kastela – Fino Kaposvár SE 2-3 (25, -18, 24, -24, -14)

Kastela. V.: Nisancioglu (török), Herbots (belga).

Kastela: GILJANOVIC 14, Cosic 11, Mocic 3, SETAN 21, Corsini 8, TOMIC 13. Csere: Glaurdic (libero), Kulusic, Visic, Orsolic. Vezetőedző: Ivan Rancic.

Fino: Dávid 5, RÁSA 12, Magyar B. 3, BAGICS B. 16, NAGY J. 12, NÉMETH F. 21. Csere: Deák (libero), Bozóki 9. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 15:16, 20:21. II. játszma: 5:8, 14:16, 15:21. III. játszma: 6:8, 14:16, 21:20. IV. játszma: 8:7, 13:16, 20:21. V. játszma: 5:4, 10:9, 11:12, 14:13.

Demeter György: Igazán küzdelmes mérkőzésen sikerült kiharcolni a győzelmet. Apróságokon múlt szinte minden játszmában a győzelem sorsa. a sikerünk kulcsa az volt, hogy az első perctől az utolsóig minden labdamenetben odatettük magunkat, és nem ismertünk elveszett helyzetet. Ezen a találkozón nem a színvonal, hanem a küzdelem dominált. A horvátok fizikálisan nagyon erősek, kihasználták a hibáinkat, és egyértelmű, hogy a visszavágó is hasonlóan nehéznek ígérkezik számunkra.