A kora délutáni mérkőzésen nehezen melegedtek játékba a csapatok; eleinte sok volt a hiba, a folytatásban aztán szép dolgokat is produkáltak a fiúk a pályán. Az első két pontot a vendégek jegyezték, aztán Magyar Bálint foghatatlan nyitásaival vett lendületet a Fino. A somogyiak már 13:7-re is vezettek, de a PEAC nem hagyta annyiban a dolgot, és rendre fel tudott zárkózni. 17:15 után fontos pontokat ütöttek a hazaiak, de a jól mezőnyöző és bátran támadó baranyaiak 21 pontig így is eljutottak. Az utolsó támadást Németh Ferenc fejezte be sikerrel (25:21, 1-0).

Megrázta magát a térfélcsere után a Fino: Dávid Zoltán okos pörgetése után 4:2, Nagy József kiváló blokkját követően pedig már 6:2 állt a táblán. Bagics továbbra is elsőrangúan szervált, és a többiek is igyekeztek hozzátenni a részüket a játékhoz. A somogyiak fokozatosan növelték előnyüket, és Németh Ferenc megmozdulásával alakult ki a tízpontos különbség. 20:10 után már nem volt megállás, Dávid Zoltán szettlabdához juttatta csapatát, a csereként pályára lépő Keen Cameron pedig egy ász-nyitással zárta le a küzdelmet (25:11, 2-0).

A harmadik játékrészben Keen, Bögöly és Bozóki is pályára lépett, és a hazaiak 8:4-es előnyt szereztek az első technikai szünetig. Nem sokkal később Nagy és Keen összehozott egy látványos sáncot, és ki is kérte második idejét a PEAC. Németh Ferenc blokkjával már 16:10 volt az állás, a vendégek pedig folyamatos cserékkel próbáltak frissíteni. Nemsokára már tíz ponttal járt előrébb a Fino, 24:11-nél pedig már meccslabdája volt a bajnoknak. A 25. pontot Bozóki Bence könyvelhette el, a kaposváriak 63 perc alatt, a várakozásoknak megfelelően húzták be újabb győzelmüket (25:13, 3-0)

Fino Kaposvár – PTE-PEAC C-DOKI 3-0 (21, 11, 13)
Kaposvár, 200 néző. V.: Pőcze, Vígh.

Fino: Rása 9, Magyar 3, Bagics B. 9, Nagy J. 6, Németh F.12, Dávid Z. 10. Csere: Deák és Batári (libero), Keen 2, Bögöly 2, Bozóki 2. Vezetőedző: Demeter György.

Pécs: Portik 2, Fodor 2, Kovács R. 4, Pordrán 3, dr. Horváth B. 4, Kiss N. 4. Csere: Kaszás (libero), Demeter 3, Schönfeld 1, Polics 2, Nesarajah 1, Storcz 1. Vezetőedző. Gyöngyösi Zoltán.