"A felkészülés során Hendlein Roland combizom-sérülése alapjaiban határozta meg a csapat eddigi szereplését. A bedobó posztra kiválasztott amerikai Davon Usher sem váltotta be a hozzáfűzött előzetes reményeket, sőt meg is sérült, így új játékos után kellett néznie a klubvezetésnek. A helyettesnek kiszemelt kosárlabdázók közül egyelőre nem érkezett senki, így már biztos, hogy csupán két külföldivel kezdi a bajnoki pontvadászatot a Kaposvári KK. S ha nem lett volna még elég a rosszból a csütörtöki edzésen Grebenár Péter is megsérült. A center bal kezén a kisujja fordult hátra, amely el is tört a szerencsétlen mozdulat során. Grebenárt pénteken a siófoki kórházban meg is műtötték, emiatt pedig előre láthatólag hat hetet ki kell hagynia." Így sommázta Szekulovics mester nem túl rózsás helyzetét a delfinek.hu.

Bemutatkozhat ugyanakkor a KKK legújabb légiós-jelöltje, az amerikai Anthony Jones ...

Új esemény

Már csak percek vannak hátra, és elindul az NB 1/A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 2015/2016-os szezonja.

• 18:08:49

Új esemény

A Kaposvári Kosárlabda Klub idegenben, a tavalyi bronzérmes Paksi Atomerőmű SE otthonában játsza első bajnokiját.

• 18:10:14

Új esemény

Roppant nehéz feladat előtt tehát Szekulovics legénysége, hiszen egy igen erős, és csapat ellen kell bizonyítaniuk a szezon nyitányán.

• 18:11:22

Új esemény

Pakson - akárcsak Kaposváron - edzőváltás történt a nyáron. A Fehárvárhoz visszatérő Dzunics Braniszlav helyét a csapatnál eddig másodedzőként tevékenykedő Schmidt Béla vette át.

• 18:12:56

Új esemény

Az együttes magyar magja jó részt együtt maradt. Melléjük négy külföldi játékost igazolt la a paksi vezetés, akik közül Chris Dunn neve nem lehet ismeretlen, hiszen az amerikai irányító néhány szezonnal ezelőtt még Kaposváron töltött el egy sikeres évet.

• 18:14:21

Új esemény

A Kaposvár számára nem túl bíztatóak az előjelek. Hendlein Roland ugyan felépült combizom-szakadásából, de kérdés mennyit fog bírni, hiszen saját bevallása szerint erőnlétileg még nincs száz százalékos formában.

• 18:16:56

Új esemény

Grebenár Péter, aki az felkészülési időszakban egyszer már kénytelen volt kihagyni néhány edzést térdsérülés miatt, most újra a maródiak listájára került. A KKK centere a csütörtöki edzésen szenvedett újjtörést. Azóta már meg is műtötték, és előreláthatólag hat hetet kell kihagynia.

• 18:18:45

Új esemény

Akad jó hír is a kaposváriak háza tájáról. A csapatnál ma bemutatkozhat a legújab légiós-jelölt, Anthony Jones, aki október végéig lesz próbajátékon a somogyiaknál.

• 18:25:47

Kaposvári KK

Jones rögtön a kezdőben tatlálta magát a Kaposvári KK-nál. Mellette Mijajlovocs, Spica, Fodor és Hendlein a kezdőben.

• 18:27:14

Atomerőmű

A Paksnál a Barnies, Dunn, Szabó Zsolt, Medve Máté, Rakocsevics ötös kezdte a mérkőzést.

• 18:29:08

Az első két perc után 4-3-as kaposvári vezetés jelzett a tábla.

• 18:30:20

Az ötödik percre tovább nő a KKK előnye, 9-5-re megy a Kaposvár.

• 18:30:57

Három perccel később már közte hat a kaposváriak javára, 15-9.

• 18:32:10

Atomerőmű

Tóth kettese után 11-17 a 8. perc végére, így tovább tart a KKK előnye.

• 18:33:38

A pontgyártás a negyed végén Spica kettesével zárul. A szerb kosarával az első negyed után 14-22-re vezet a kaposvári csapat.

• 18:34:40

Jones és Mijajlovics 5-5, Fodor és Spica 6-6, ponttal zárt az elős tíz perc során.

• 18:38:40

Új esemény

A második játékrész elején Mijajlovics bedobja második trojkáját, amire a túloldalon Kovács válaszol egy kettessel. 16-25.

• 18:39:47

Új esemény

Rakocsevics eredményes két büntetőből, majd Hendlein pöttyint be egy kosarat a palánk alatt. 18-27.

• 18:40:23

Spica középtávolijával tíz fölé kúszik a Kaposvár előnye, 18-29.

• 18:43:07

Új esemény

Az egykor a Kaposvárt is megjárt Medve Máté kettesével folytatódott a mérkőzés, amit Hendlein zsákoláaa követett. 20-31.

• 18:45:05

Atomerőmű

Rakocsevics egy, majd Eilingsfeld értékesít két büntetőt, 23-31.

• 18:45:52

Új esemény

Barnies kosarával újbb lépést tesz az ASE a Kaposvár felé, 25-31.

• 18:47:49

Új esemény

A negyed hetedik percében Hendlein közelije után Rakocsevics vált pontokra két büntetőt, 27-33.

• 18:49:00

Atomerőmű

Rakocsevicsnek megy akcióból is a kosárszerzés, 29-35.

• 18:53:59

Új esemény

Benke sikeres tempója után 29-37-re módosult az állás, de jött egy paksi roham ami Rakocsevics két büntetőjéből, Eilingsfeld duplájából és Medve egy triplájából állt, a hazai csapat pedig így egészen egy pontra visszajött. 36-37.

• 18:54:14

Időt is kért Szekulovics mester.

• 18:55:58

Új esemény

Kevés volt már vissza ekkor a negyedből. Mindkét oldalon kihagyott dobások zárták a játákrész végét, így egy félidő után ASE-KKK: 36-37.

• 19:17:37

Atomerőmű

Nem indul jól a harmadik negyed a KKK szempontjából. Az ASE két perc leforgása alatt 11 pontot szerzett, amire eddig a kaposváriaknak nem volt válasza. A Paks így korábba tízenegypontos hátrány után jelenleg tíz ponttal vezet. 47-37.

• 19:17:55

Szekulovics kénytelen nagyon hamar időt kérni.

• 19:18:38

Atomerőmű

De a paksi roham tovább folytatódik. Tóth és Barines kosarai után 51-37 a hazaiaknak.

• 19:21:07

Atomerőmű

Dunn első pontjait szerzi a mérkőzésen, amivel már 19-0-ás(!) az atomvárosiak harmadik negyedbeli rohama. 55-37.

• 19:21:40

Atomerőmű

Rakocsevics kosarával közte húsz. 57-37.

• 19:22:23

A KKK lassan hét perce pontképtelen.

• 19:23:25

Spica büntetőzhetett, kettőből egy a helyén, 57-38.

• 19:26:47

Új esemény

Kovács Ákos ver be egy újabb paksi hármast, de erre most legalább van válaszunk Mijajlovics révén. 62-41.

• 19:28:12

Atomerőmű

A parádésra sikerült pakis negyed Rakocsevics kettesével zárul, így az utolsó negyedre 64-41-gyel érkeznek meg a csapatok.

• 19:30:22

Új esemény

Hogy mennyire volt a negyed parádés paksi szempontból, és hogy mennyire volt borzasztó kaposvári részről, azt a harmadik játékrész eredménye jól mutatja: ASE-KKK: 28-4.

• 19:31:27

Atomerőmű

Dunn kosaraivel kezdődik a negyedik negyed. Az irányító előbb egy duplát, majd egy triplát jegyzett, 69-41.

• 19:33:29

Atomerőmű

Ezt a negyedet sem kezdi jobban a kaposvári csapat. 11-0-lal indít az Atom. 75-41.

• 19:35:22

Horváth kettesével megvannak ez első kaposvári pontok a negyedben, 75-43.

• 19:37:16

Jones kosarával újabb kaposvári pontok, 76-45.

• 19:39:05

Atomerőmű

Tóth büntetőivel, valamint Kovács kettesével, 80-45 az Atomnak.

• 19:39:52

Atomerőmű

Tóth eredményes megint, most a palánk alól talál be. 82-45.

• 19:41:23

Három perc már csak a mérkőzésből. A KKK ebben a negyedben eddig négy pontot szerzett, ami azt jelenti, hogy a második félidőben eddig mindössze nyolc egységig jutottak.

• 19:44:23

Atomerőmű

Közte negyvenegy. Will Tamás duplája után Benke értékesített egy büntetőt, majd megint jött Will, egy hármassal. 87-46.

Új esemény

Kevesebb. mint egy perccel a vége előtt Gulyás paksi, Benke pedig kaposvári oldalról eredményes. 91-48.

• 19:47:35

Új esemény

A két fiatal játékos pontjaivel pedig ki is alakult a végeredmény.

• 19:49:30

Új esemény

A Paks második félidei extra teljesítményével abszolút magabiztosan nyerte meg első bajnokját. Az ASE a fordulás utáni szakaszt 55-11-re hozta.

• 19:51:30

Új esemény

Ma egy félidő jutott tehát a Kaposvárnak. Remélhetőleg szerdán, a Nyíregyháza elleni márkőzésen ez másképp lesz, és hazai környezetben megszerzi első győzelmét Szekulovics legénysége.