Kiválóan teljesítettek az Ametiszt Tánc-Sport Egyesület fiataljai a Balatonfüreden megrendezett látványtánc Európa-bajnokságon. A kaposváriak 18 kategóriában neveztek és 17 kategóriában szereztek dobogós helyezést. A versenyzők összesen 10 aranyérmet, illetve első helyet, 3 ezüstérmet, illetve második helyet és 4 bronzérmet, illetve harmadik helyet értek el az erős mezőnyben. A rangos viadalon hat nemzet több mint 5800 versenyzője vett részt, összesen 883 koreográfiával. Az Ametiszt sportolói egyben a Mikrokozmosz Alapfokú Művészeti Iskola tanulói, vezető felkészítőjük Jegesné Hornyák Hajnalka.

Fennállása legnagyobb sikerét érte el a Team Kaposvár Sportklub a bajnokságon. A somogyiak a három nap alatt hét koreográfiával szerepeltek, és első helyezést szerzett egyéniben Szikra Flóra és Szerb Kata, csoport produkcióban pedig a „Bazsarózsa” című gyakorlat. Ezüstérmet nyert egyéniben Meiszterics Júlia és Berzsán Mercédesz, valamint a „Siva” című koreográfia. Megkoronázta az eddigi sikereket a Hajlakk című koreográfia, amely az „ A” kategóriában Európa-bajnok lett. Itt a fiatal edző, Falvai Dániel is együtt táncolt a csapatával. A koreográfiákat Farkas Balázs Barbara és Falvai Dániel állította össze.

Címkék: látványtánc, team kaposvár, ametiszt, kaposvár, sport