Több mint negyed órát kellett várni a meccs első helyzetéig, igaz akkor Rajczi lövését nagy bravúrral fogta a hazaiak kapusa. Egy perccel később a ceglédiektől Balog lőhetett öt méterről, de a próbálkozása elkerülte Bozsó kapuját. A 23. percben viszont már megszerezte a vezetést a Cegléd. Balog középre tett labdájára Kormos érkezett középen, aki végül a kapuba passzolta a lasztit, 1-0. Az első félidőben még adódott egy-egy helyzet mindkét csapat előtt, de egyik sem hordozott magában igazi veszélyt, így 1-0-ás hazai előny mellett jöhetett a szünet.

A második félidő egy hatalmas Faggyas kapufával indult, a szabadrúgása sajnos kifelé pattant a lécről. Nem sokkal később pedig megszerezte második gólját a Cegléd. Bozsó buktatta Makrait a tizenhatoson belül, az érte járó büntetőt pedig Koós magabiztosan lőtt a hálóba, 2-0. A Rákóczinak végül csak egy szépítő gólra futotta, miután egy kontra végén Faggyas szerzett gólt. A zöld-fehérek így elszenvedték 16. vereségüket is a szezonban, amely után az is eldőlt, hogy az utolsó helyen fejezik be a másodosztály küzdelmeit.

Ceglédi VSE - Kaposvári Rákóczi 2-1 (1-0)
Vezette: Lovas (Tőkés, Szert)
Cegléd: Kovács, Oláh, Albert I., Makrai, Kormos (Kovács 65.), Pesti, Dóczi, Farkas, Koós (Markó 82.), Koncz (Szabó 90.), Balog. Vezetőedző: Kecskeméti József
Rákóczi: Bozsó, Kiss (Földes 46.), Petrók, Vermes, Kovács O., Faggyas, Zsivóczky (Hadaró 68.), Albert, Nagy, Rajczi, Fejős (Házi 79.). Szakmai igazgató: Prukner László
Gól: Kormos (23.), Koós (73.) ill. Faggyas (79.)
Sárga lap: Dóczi (54.), Farkas (60.) ill. Rajczi (29.), Kovács (55.), Bozsó (73.), Földes (93.)