A valamelyik fél harmadik győzelméig tartó sorozat 2-2-re áll, miután mindegyik együttes hozta hazai környezetben rendezett meccsét.

A delfinek.hu szerint a KKK-legények hozzáállásában biztosan nem lesz hiba, inkább a koncentráció, amiben mindenképpen jobb teljesítményre lesz szükség a legutóbb mutatotthoz képest.

Ha Hendleinék stabil és koncentrált kosárlabdát tudnak játszani, akkor harmadszor is legyőzhető a Soproni Sördögök csapata, Fodorék pedig ismét elmondhatnák, hogy ott vannak Magyarország legjobb négy alakulata közt.

• 13:31:52

Fehérbe öltözve menjetek szurkolni!

• 18:54:23

Köszöntjük Kedves olvasóinkat!

• 18:54:49

Hamarosan kiderül, hogy a Kaposvári KK, avagy a Soproni KC jut a legjobb négy csapat közé az NB I./A csoportos kosárlabda-bajnokságban.

• 18:57:16

Az eddigi négy mérkőzésen minden alkalommal a hazai csapat nyert, az ötödik, mindent eldöntő kaposvári mérkőzésen tehát nagyon jól jöhet a középszakaszban kiharcolt hazai pálya előnye a kaposváriak számára.

• 19:01:29

Mindkét fél teljes kerettel vághat neki a mai mérkőzésnek, sérülésről, betegségről egyik oldalról sem lehetett hallani.

• 19:04:39

Percek vannak már csak hátra a feldobásig. A Városi Sportcsarnokban egy gombostűt sem lehetne leejteni, a hangulatra biztosan nem lesz majd panasz.

• 19:05:28

Lássuk a kezdőket!

• 19:05:43

Soproni KC

Vendég oldalon Thomas, Ruják, Boriszov, Poscic és Tóth alkotja a kezdő csapatot.

• 19:06:26

Kaposvári KK

A kaposváriak a Frazier, Fodor, Raivio, Henldein, Spica ötössel nyitnak.

• 19:07:36

Négy ponttal nyitja Spica a találkozót, a másik oldalon pedig Tóth hármasa adja meg az alaphangot. 4-3.

• 19:08:20

Ruják, majd Poscic eredményes soproni részről. 4-7.

• 19:09:07

Soproni KC

Boriszov is betalál, 4-9.

• 19:10:00

Soproni KC

Boriszov berámol egy középtávolit is, 4-11.

• 19:10:28

Majd végre egy újabb Spica-kosár, 6-11.

• 19:11:04

Raivio ziccerével zárkózunk tovább, 8-11.

• 19:11:54

Thomas szerzi a Sopron újabb pontjait, amire Raivio tud válaszolni, 10-13.

• 19:12:49

Boriszov, majd Spica eredményesek, 12-15.

• 19:13:52

Boriszov ma is nagyon él, újabb duplája után nem érkezik hazai válasz, hanem Poscic növeli tovább az SKC előnyét. 12-19.

• 19:15:48

Soproni KC

Raivio dobja be az első hazai triplát, 15-19.

• 19:17:36

Jancsikin pedig gyorsan be is veri a másodikat, de rögtön jön a válasz Pscictól egy kettes formájában. 18-21.

• 19:19:19

Boriszov szerzi meg 10. pontját, majd Spica volt eredmányes, 20-23.

• 19:19:56

Az első negyed pedig véget is ért. Egyelőre a vendégek állnak jobban, de hátra van még három negyed.

• 19:22:16

Fodor ziccere nyitja a pontzuhatagot a második negyedben, 22-23.

• 19:23:45

Spica pedig megszerzi a vezetést, de Tóth azonnal betalál a túloldalon. 24-25.

• 19:24:08

Jancsikin értékesít egy újabb hármast, 27-25.

• 19:25:12

Spica extra kosara után 29-25!!!

• 19:26:03

Majd Marko bevág egy középtávolit is, 31-25.

• 19:26:26

Soproni KC

Időt kér Sabáli Balázs.

• 19:27:30

Spica egyébként másfél negyed alatt már 16 pontot szorgoskodott össze.

• 19:28:29

Edwards kosarával folytatódik a mérkőzés, majd Fodor dob egy ziccert a túloldalon, 33-27.

• 19:29:09

Edwards bedob egy büntetőt is, 33-28.

• 19:29:47

Poscic lopja a távolságot egy kettessel a palánk alól, 33-30.

• 19:31:12

Megint Poscic és még közelebb a Sopron. 33-32.

• 19:31:50

Edwards kosarával már a Sördögöknél az előny, 33-34.

• 19:32:14

Most Fekete Ádám kér időt.

• 19:34:11

Soproni KC

Poscic folytatja a jó szereplést, megint ő eredményes, 33-36.

• 19:34:42

Majd Horváth talál be, 35-36.

• 19:36:05

Nem hagyja magát a Sopron, Edwards tempója után Boriszov hármasával 35-41-re ellép az SKC.

• 19:38:38

Frazier oltja kicsit a tüzet, ám azonnal jön egy tripla rá Boriszovtól. 37-44.

• 19:39:44

Kevesebb mint egy perc a félidőig, amikor Raivio vált pontokra két büntetőt, 39-44.

• 19:40:46

Boriszov szerzi meg 18. pontját, amivel 39-46-ra távolodik el a Sopron.

• 19:41:01

Fekete Ádám kér újra időt.

• 19:41:15

18 másodperc a nagyszünetig.

• 19:43:08

Hat másodperccel a negyed vége előtt újra Raivio dobott be két büntetőt, 41-46-ra zárkóztunk ezzel.

• 19:43:25

Soproni KC

Egy soproni időkérés még a végére.

• 19:45:15

A Sopron vezethette az utolsó támadást, de pontot nem sikerült szerezniük belőle, így a félidőben Kaposvári KK - Soproni KC: 41-46.

• 20:01:19

Folytatódik is a találkozó. Boriszov egy labdaszerzés után dobhatott egy üres ziccert, 41-48 a Sopronnak.

• 20:03:07

Hendlein ziccere után viszont sikerül két ponttal közelebb férkőznünk, 43-38.

• 20:04:10

Poscic kettesére Hendlein fele, majd Fodor labdáját ütik el a gyűrű fölül, így megadják a kosarat a kaposvárinak 47-50.

• 20:07:09

Marko Spica dob egy kosarat faulttal együtt, majd a büntetője is jó, 50-50.

• 20:08:07

Tóth büntetője után Raivio is bedobott kettőt, 52-51.

• 20:10:08

Boriszov kettese után Fodor talál be, melyet Sabáli Balázs újabb időkérése követ. 54-53 az állás négy és fél perccel a negyed vége előtt.

• 20:12:10

Boriszov két büntetője után Fodor eredményes a palánka alól, 56-55.

• 20:13:12

Hendlein értékesít két büntetőt, 58-55.

• 20:15:10

Boriszov vág be egy hármast, 60-58.

• 20:18:43

Marko Spica bedob két büntetőt, majd később épp tőle veszik el a labdát támadóhiba címén. 62-58.

• 20:19:37

Ruják Anrás ziccerével egalizál a Sopron, 62-62.

• 20:20:45

Raivio büntetője után egy ponttal mi állunk jobban a negyedik, mindent eldöntő negyed előtt. 63-62.

• 20:23:52

Ruják András tempójával indul az utolsó tíz perc, amit egy kivédekezett kaposvári támadással koronázott meg a Sopron együttese. 63-64.

• 20:24:34

De jön Raivio emberről bedobott hármasa, újra nálunk az előny. 66-64.

• 20:25:30

Poscic egyenlít, 66-66.

• 20:27:31

Thomas brusztol be egy ziccert, 68-68.

• 20:29:39

Spicát találja meg Frazier nagy passza, a szerb pedig dob egy kettest a palánk alól. Egy támadással később Fodor eredméynes, 72-68.

• 20:33:16

Frazier is talált két pontot, amire Tóth válaszolt egy zsákolással. 74-70 az állás jelen pillanatban.

• 20:34:32

Edwards két büntetője után most Fekete Ádám kért időt. 74-72.

• 20:36:42

Ruják hármasával megint a soproniaknál az előny, 74-75.

• 20:40:22

Jancsikin után Fodor is kipontozódik, Edward egy büntetővel, Thomas pedig egy kettő plusz eggyel tovább hízlalta a soproni előnyt. 74-79.

• 20:42:06

Kaposvári időkérés után folytatódhatott a mérkőzés, de Spicának nem jött össze a kosárszerzés az első támadásból.

• 20:43:00

Hendlein kosarával három pontra jövünk fel az utolsó percben. 76-79.

• 20:43:47

Thomas azonban bever egy irdatlan nagy hármast, amivel 76-82-re vezet a Sopron.

• 20:46:10

Elpuskázott kaposvári helyzetek után Edwards büntetőivel 76-84.

• 20:47:27

Raivio dob egy gyors ziccert, amjd Thomast faultolják azonnal a bedobás után, aki magabiztosan értékesítette is két büntetőjét. 78-86.

• 20:48:29

Frazier ugyan még elsüllyesztett egy hármast a soproniak gyűrűjébe, az idő elfogyott, így a Sopron 81-86-ra behúzta a mindent eldöntő ötödik mérkőzést.