A kecskemétiek fél szemmel talán már a bajnoki aranyérmet és a trófeát is figyelték a bemelegítés közben, de jól tudták, hogy igen nehéz dolguk lesz a trónkövetelő otthonában. A népes szurkolótábor előtt a vendégek szerezték az első két pontot, majd Bozóki Bence egyenlített egy foghatatlan szervával. 5:5 után kézbe vette az irányítást a Fino, és Juhász blokkja, majd Németh Ferenc több pontos támadása adott lendületet a társaságnak. A hazai előny egészen nyolc pontig duzzadt, és ez már elég volt ahhoz, hogy bejusson a célba az együttes. Az utolsó pontot Magyar Bálint remek passza után Szabó Alpár könyvelhette el (25:18, 1-0).

Minden bizonnyal sokat kivett a somogyiakból a második játszma: a Kecskemét három alkalommal is elhúzott négy ponttal, és innen kellett az ellenfél nyomába eredni. Kétszer sikerült is a mutatvány: Németh Ferenc előbb egy nagy blokkal egalizált (7:7), nem sokkal később pedig két ászt is elhelyezett az alföldiek térfelén (13:13). Harmadszor már nem jött össze a bravúr: az összeszedettebb és több mezőnybravúrt is bemutató KRC hat egységgel ellépett, és nem hibázta el a végjátékot sem. Hiába tett meg mindent a Fino, Dávid Csanád fejezte be a csatát (21:25, 1-1).

Aki a harmadik szettet nyerte, az nyerte a mérkőzést - ez volt a korábbi forgatókönyv, így nagyon rákászültek a kaposvári fiúk a folytatásra. Az első technikai szüneten, elsősorban Németh Ferenc kiváló szerváinak köszönhetően, 8:4 volt az állás, de a vendégek pillanatok alatt felzárkóztak. Felváltva estek ezután a pontok, majd Németh révén került újra lépéselőnybe a Fino. 16:13-ről indult a játszma harmadik harmada, majd Szabó Alpár ász-nyitása és Farkas Péter elhibázott támadása hizlalta tovább a somogyi előnyt. Bagics és Juhász villant a folytatásban többször is, és a fantasztikus közönség előtt, 22:15-ről pedig már nem lehetett elveszteni a szettet. Tóth András a hálóba nyitott, Németh pedig ismét csak sikerrel támadott, így kialakult az örömteli végeredmény (25:19, 2-1).

Nagy küzdelmet hozott a negyedik játékrész is. A hazaiak a kelleténél többet hibáztak minden játékelemben, így a Kecskemét vette kézbe az irányítást. 9:12-nél időt kért Demeter mester, de a fordulat elmaradt. A vendégek semmit nem bíztak a véletlenre, és a hajrá előtt már öt ponttal vezettek, ami elég is volt az egyenlítéshez a fáradó házigazdák ellen (21:25, 2-2).

Az ötödik, rövidített játékrésze eleinte a hibátlanul teljesítő Németh tartotta a lelket a kaposváriakban, aztán Juhász és Bozóki húzta fel a falat a háló elé, és máris 8:5 volt az állás. Juhász cseles nyitásával négy pontra nőtt a Fino előnye, 11:9-nél viszont máris a somogyiak voltak kénytelenek időt kérni. Bozóki remek szervája után Bagics alakította 13:9-re az eredményt. A Fino ezek után eljutott a meccslabdáig, Bagics ütése után pedig elkezdődhetett az ünneplés (15:10, 3-2).

A bajnoki döntő szerdán 18 órától folytatódik Kecskeméten.

Fino Kaposvár SE - Kecskeméti RC 3-2 (18, -21, 19, -21, 10)

Kaposvár, 600 néző. V.: Mocsnik, Adler.

Fino: Szabó A. 9, Magyar B. 3, Bagics B. 15, Juhász P. 11, Németh F. 37, Bozóki 14. Csere: Deák (libero), Rása 1, Vajda. Vezetőedző: Demeter György.

Kecskemét: Dávid Cs. 11, Dorcsák 9, Árva 24, Farkas P. 14, Kovács Z. 13, Tóth A. Csere: Pápai (libero), Török 2, Gebhardt, Gacs. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.