A finálé első pontját Bagics Balázs szerezte és a szezonkezdet óta veretlen Fino rögtön kézbe is vette az irányítást. A házigazda fokozatosan növelte előnyét, és egészen 13:8-ig lódult előre. A második technikai szünetben már 16:13 volt az állás, de a Kecskemét nem jött zavarba, és Kovács Zoltán remek nyitásaival egy pontra zárkózott a hajrában. 22:21 után Bozóki Bence szerzett fontos pontot, majd Szabó Alpár és Németh Ferenc sikeres megmozdulása következett, és el is dőlt a szett sorsa (25:21, 1-0).

Parádés labdamenettel és somogyi ponttal indult a második játszma, 4:4 után pedig Bagics Balázs két elemi erejű, foghatatlan szervájának tapsolhatott a publikum. Németh Ferenc pontjával nőtt öt pontra a Fino-előnye, és a folytatásban is a trónkövetelő diktálta a tempót. Magyar Bálint is bátran megnyitotta az alföldieket, a túloldalról pedig ezekben a percekben csak Farkas Péter tudott érdemi válaszokat adni. 18:10-nél másodszor kért időt Nedeljkovics edző, aki időközben szinte az összes cserejátékosát felküldte a pályára. Németh sokadik nagy ütése után már 20:10 volt az állás, és ezután sem volt megállás. Bagics újabb ászt nyitott, Németh szettlabdához juttatta együttesét, Juhász Péter blokkja pedig megadta a kegyelemdöfést (25:12, 2-0).

A térfélcsere után valamelyest lankadt a kaposváriak figyelme, a Kecsemét pedig szeretett volna élni a nap utolsó lehetőségével. Az első technikai szünetben 8:6-ra vezettek az alföldiek, majd meg is duplázták előnyüket. A folytatásban is egy kicsivel előrébb járt a vendéggárda, és hiba egyenlített 19:19-nél Bagics, újra a KRC került lépéselőnybe. Bozóki remek blokkal egyenlített újra, Szabó Alpár sánca pedig a vezetést is meghozta csapatának. A hajrában Dávid Csanád tartotta életben a vendégek reményeit, és hiába volt két meccslabdája a Fino együttesének, fordítani tudott a címvédő. Az utolsó pontot Farkas Péter ütötte be (25:27, 2-1).

Árva pontjai vezették be a negyedik szettet, de Bagics pontjaival hamar egyenlített a Fino. A Kecskemét kevesebb hibával és nagy lelkesedéssel játszott ezekben a percekben, és foggal-körömmel őrizte a megszerzett előnyét. 9:12-nél Demeter György kénytelen volt magához rendelni fiait, de ezúttal ez sem segített a csapaton. A hazaiak nagy számban rontották el a támadásaikat, és nem volt olyan ember, aki a hátára vette volna a társaságot a nehéz időszakban. A Fino 15:20-ról próbált meg felkapaszkodni, de már nem tudta utolérni ellenfelét – a Kecskemét ellenállhatatlan volt (20:25, 2-2).

Az ötödik szett elején felváltva estek a pontok, majd Tóth blokkjával és Farkas ejtésével lépett meg a Kecskemét. 5:8-nál cseréltek térfelet a csapatok, majd Árva Milán foghatatlan nyitásaival jutott még közelebb a bravúros diadalhoz a Kecskemét. Farkas újabb pontja után 5:11 állt a táblán, és innen már célba ért a címvédő. Árva nemes egyszerűséggel kiszerválta a hazaiakat, az összeszedett nagy hátrányt pedig már lehetetlen volt behozni (10:15, 2-3).

A Fino a bajnoki döntő első mérkőzésén vesztette el veretlenségét, de ne feledjük: a párharc az egyik fél harmadik sikeréig tart. Folytatás szerdán este Kecskeméten.

Fino Kaposvár SE – Gorter Kecskeméti RC 2-3 (21, 12, -25, -20, -10)

Kaposvár, 500 néző. V.: Újházi, Éva T.

Fino: Szabó A. 16, Magyar B. 3, Bagics B. 20, Juhász P. 6, Németh F. 16, Bozóki 12. Csere: Deák (libero), Rása, Keen. Vezetőedző: Demeter György.

Kecskemét:Dorcsák 5, Árva 19, Farkas P. 13, Kovács Z. 11, Tóth A. 3, Dávid Cs. 16. Csere: Pápai (libero), Banai, Török, Gebhardt, Gacs. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:1, 6.3, 11:7, 13:8, 16:13, 20:18, 22:18, 22:21, 24:21. II. játszma: 3:1, 7:4, 12:7, 15:10, 20:10, 22:12, 24:12. III. játszma: 4:2, 5:7, 6:9, 7:11, 11:14, 14:15, 19:19, 19:21, 22:21, 23:22, 24:23, 25:24, 25:26. IV. játszma: 0:3, 3.3, 4:7, 9:14, 13:18, 15:18, 15:20, 18:20, 20:24. V. játszma: 2:0, 2:3, 5:8, 5:13, 8:13, 8:14. 10:14.