Nem mondhatni, hogy egymásnak ugrottak a csapatok a Rákóczi-Békéscsaba öszecsapáson, az első percek adogatását azonban rögtön egy csabai gól törte meg. A 15. percben Borbély lőtt el egy szabadrúgást 20 méterről, a próbálkozása valahogy utat talált a sorfal alatt és a bal alsó sarokban kötött ki, 0-1. A bekapott gól után változtatott is Prukner László és a 28. percben újabb csatárt küldött a pályára Olasz Dénes személyében, 7 perccel késöbb pedig egyenlített is a Rákóczi. Faggyas beadását Lakatos érkezett a legjobb ütembe és egy közeli fejessel egalizált, 1-1. A hajrában mindkét csapat előtt adódott helyzet, de az eredmény már nem változott. Nem sokkal késöbb Rajczi cselezte be magát a tizenhatoson belülre, egy védőt elfektetett, de a lövését fogta a vendégek kapusa.

A második félidő békéscsabai helyzettel indult, de Spitzmüller lövése elkerülte Bozsó kapuját. A folytatásban is inkább a Rákóczi maradt támadásban, az utolsó passzokba azonban rendre hiba csúszott. A 66. percben Balogh Bence lőhetett tisztán, de Póser ezt is védeni tudta. A lefújás előtt még mindkét csapat előtt adódott egy-egy komolyabb helyzet: előbb Fejős fejelhetett 11 méterről, de a próbálkozása elkerülte a vendégek kapuját, majd pedig Bozsónak kellett bravúrral hárítania Prasler lövését. Végül maradt az 1-1-es döntetlen, aminek inkább a vendégek örülhettek. A Rákóczi pedig továbbra is az utolsó előtti helyről várhatja a bajnokság hajráját.

Kaposvári Rákóczi - Békécsaba 1-1 (1-1)
Kaposvár, 500 néző. Vezette: Böcskei (Kepe, Kovács)

Kaposvári Rákóczi FC: Bozsó – Luka (Fejős 59.), Petrók, Kovács O.,Vermes (Olasz 28.)-Lakatos, Albert, Nagy K.,Hadaró (Balogh B. 45.) – Rajczi, Faggyas. Szakmai igazgató: Prukner László

Békéscsabai Előre 1912 SE: Póser – Bényei, Koszó, Balog, Birtalan – Borbély, Bagi (Prasler 64.), Spitzmüller, Király (Balogh 73.) – Szilágyi (Vólent 80.), Fehér. Vezetőedző: Zoran Spisljak

Gólszerzők: Lakatos (35.) ill. Borbély (15.)

Sárga lap: Lakatos (24.) Albert (65.), Olasz (90.) ill. Spitzmüller (15.), Király (55.)