Az első mérkőzés izgalmas, négy szettes csatája után a kaposváriak bizakodó hangulatban fogadták a két bolgár idegenlégióssal felálló TFSE gárdáját. A szépszámú közönség előtt eleinte felváltva estek a pontok, a játszma derekán azonban sebességi fokozatot váltott a vendégcsapat, és megnyugtató előnyt szerzett. Gubik János tanítványai hatásosan nyitottak, a támadásokat pedig rendre ponttal fejezték be. Takács B. juttatta szettlabdához együttesét, Czina pedig pontot tett a küzdelem végére (18:25, 0-1).

A térfélcsere után 2:1-ig tartott a hazaiak öröme, a folytatásban újra átvette az irányítást a TF, és fokozatosan növelte előnyét. Stojanova blokkja és Szabó A. szerencsés ász-nyitása után is lendületben maradtak a budaiak, és 6:14-nél már másodszor kért időt Mészáros Péter. Ezután is az történt a pályán, amit a fővárosiak elképzeltek, és a Diamant a végén sem tudott közelebb jutni ellenfeléhez. A TF csapatában több cserejátékos szóhoz jutott, az utolsó pontot pedig ismét Czina ütötte be (16:25, 0-2).

A harmadik játékrészben erőre kapott a Diamant, és az első technikai szünetben, Horváth Alexandra pontjával vezetett is. Jenei Andrea blokkja és két ász-nyitása után 12:9 volt az állás, és mindig volt olyan somogyi játékos, aki hozzá tudott tenni egy kis pluszt a csapat teljesítményéhez. 16:14-ről indult a játszma harmadik harmada, és Szombathelyi Kitti remek szerváival nőtt még tovább a hazai előny. A házigazda egészen 21:14-ig szárnyalt, Jenei parádés blokkjával pedig már szettlabdája volt. Az utolsó pontra sem kellett várni: Horváth Alexandra kialakította az örömteli végeredményt (25:18, 1-2).

A folytatásban is jól játszott a Diamant, és a lányok szinte mindig a jó, pontot és tapsot érő megoldást választották a pályán. Szombathelyi szerváira nem talált ellenszert a TF, Jenei nagyot alakított a játék minden elemében és a többiek is nagy kedvvel, jól röplabdáztak. 19:11 után már nem volt megállás, és a nagyot küzdő kaposváriak kiharcolták az ötödik játszmát (25:18, 2-2).

A rövidített játékrész fővárosi pontokkal indult, 3:6 után azonban négyszer villant a házigazda. 7:8-nál cseréltek térfelet a csapatok, majd újra előnybe került a Diamant. Pintér Zsanett nyitásai hoztak új színt a játékba, a vendégek pedig nagy hibaszázalékkal játszottak. Jenei szervája után 12:10 volt az eredmény, de nem dőlt el semmi. 13:13 után egy elhibázott hazai támadás után jutott meccslabdához a TF, és Szabó a győzelmet is kiharcolta együttesének (13:15, 2-3).

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Aluprof TFSE Budapest 2-3 (-18, -16, 18, 18, -13)

Kaposvár, 250 néző. V.: Mezei, Pőcze.
Diamant: Horváth A. 15, Szívós I. 3, Szombathely K. 15, Rák 13, Harmath 9, Jenei. Csere: Ihász (libero), Pintér Zs. 1. Vezetőedző: Mészáros Péter.
TFSE: Stojanova 4, Dimitrova 9, Gyimes 12, Szabó A. 14, Takács B. 15, Czina 13. Csere: Kötél D. (libero), Fábián, Török 5, Cicic. Vezetőedző: Gubik János.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 13:16, 15:20, 18:24. II. játszma: 2:1, 4:7, 6:15, 8:16, 11:16, 11:19, 14:22, 15:24. III. játszma: 5:3, 12:9, 16:14, 21:14, 24:16, 24:18. IV. játszma: 6:3, 11:8, 15:11, 19:11, 22:14, 22:17, 24:18. V. játszma: 1:4, 3:6, 7:6, 7:8, 10:8, 12:10, 12:12, 13:12, 13:14.