A két együttes ebben az évadban immár hetedszer feszült egymásnak, és a kékmezes dágiaknak ezúttal sem lehettek vérmes reményeik. A kaposváriak az első szettben Németh Ferenc foghatatlan szerváival lendültek játékba, és fokozatosan növelték előnyüket. A vendégek 21:12 után még felkapaszkodtak, de nem tudták megakadályozni a Fino 25:19-es győzelmét.

A térfélcsere után is a szezonkezdet óta veretlen somogyiak irányították a játékot. Bagicsék továbbra is hatásosan nyitottak, és a pontos támadás-befejezésekkel sem maradtak adósak. A szett derekán már tíz pont volt a két együttes közti különbség, és a hajrában a csereként beállt Rása Alex is hozzátette a részét az eredményhez szép megoldásaival.

A 25:12-es hazai részsiker után formalitásnak tűnt a harmadik játékrész, ehhez képest szinte végig fej-fej mellett haladt a két csapat. Felváltva estek a pontok, de a Fino így is eljutott a végkifejletig: 23:22 után két látványos blokkal dőlt el a mérkőzés sorsa.

A Kaposvár úgy jutott el a bajnoki döntőig, hogy a rájátszás mérkőzésein még szettet sem vesztett.

Fino Kaposvár SE – Dági KSE 3-0 (19, 12, 22)
Kaposvár, 200 néző. V.: Bátkai-Katona, Mezei.

Fino: Magyar B. 2, Bagics Balázs 9, Juhász P. 10, Németh F. 14, Bozóki 5, Szabó A. 9. Csere. Deák (libero), Rása 7. Vezetőedző: Demeter György.

Dág: Krupánszki 9, Horváth G. 5, Oszuska Z., Jánossy 5, Szauter P. 14, Oszuska G. Csere: Bagics Bence (libero), Balázs B. Vezetőedző: Szauter Ferenc.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:2, 6:4, 11:5, 17:9, 21:12, 22:17, 24:17, 24:19. II. játszma: 2:0, 8:4, 13:8, 16:9, 21:11, 24:11. III. játszma: 5:5, 11:11, 14:11, 16:14, 20:18, 22:22, 24:22.