Öt nappal az alapszakasz befejezése után ismét pályára szólították a kaposvári együttest, és a nyolcadik helyet nagy harával megszerző Dunaferr ellen egyértelmű cél volt a győzelem. Már az első játszmában kiderült, hogy a Fino játékosai ezúttal sem veszik fél vállról az összecsapást: Juhász Péter nagy blokkjai adták meg az alaphangot, Bagics Balázs és Németh Ferenc pedig a széleken támadott sikerrel. A szett derekán már tíz pont volt a somogyiak előnye, és a 25:10-es végeredmény kialakulásáig sem kellett sokat várni.

A térfélcsere után a fiatal dunaújvárosiak sokáig egészen jól tartották a lépést a házigazdával, 8:7 után azonban sebességi fokozatot váltott a Fino, és elhúzott ellenfelétől. Keen Cameron jó nyitása és Deák Márk parádés mentése után Szabó Alpár blokkolt, és már 12:8 állt a táblán, a második technikai szünetben pedig 16:9 volt az eredmény.  Rása hatalmas sáncával nőtt még tovább a különbség, az utolsó pontot pedig Bozóki Bence ütötte be (25:13, 2-0).

A harmadik játékrészben sem kapott esélyt Tomanóczy Tibor legénysége. A kaposváriak hatásosan szerváltak, Juhász igazi blokkparádét rendezett, Bagics pedig nagy kedvvel gyűjtögette a pontokat. Keen foghatatlan nyitással lepte meg a Duna-partiakat, akik 14: 7 után tudtak némileg szépíteni az eredményen. A szintén saját nevelésű Vajda Tamás és Bögöly Gábor ugyancsak pontokkal tette le a névjegyét, 19:11-nél pedig már másodszor kért időt a Dunaferr szakvezetője. A vendégek ebben a játszmában szerezték a legtöbb pontjukat, de nem tudták megakadályozni a Fino magabiztos győzelmét. A vendégek sorsát Szabó Alpár nyitása pecsételte meg (25:18, 3-0).

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc szerdán, Dunaújvárosban folytatódik, és a jövő szombaton, Kaposváron véget is érhet.

Fino Kaposvár SE – Dunaferr SE 3-0 (10, 13, 18)

Kaposvár, 300 néző. V.: Farkas L., Mezőffy.

Fino: Bozóki 6, Szabó A. 10, Magyar B., Bagics B. 12, Juhász 8, Németh F. 9. Csere: Deák (libero), Keen 2, Rása 7, Vajda 2, Bögöly 1. Vezetőedző: Demeter György.

Dunaferr: Guzmics 1, Kun 4, Kholman 3, Kalmár 3, Tar 2, Stefanovics 1. Csere: Szabó P. és Sárik (libero), Bohnicsek 7, Kiss M. 1. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Az eredmény alakulása:

I. játszma: 3:0, 8:2, 16:5, 22:8, 24:9.

II. játszma: 5:4, 8:7, 12:8, 17:9, 21:10, 24:11, 24:13.

III. játszma: 5:2, 9:2, 9:5, 12:5, 17:10, 19:11, 21:12, 22:15, 24:18.

Címkék: veretlen, rájátszás, Dunaferr, Demeter, negyeddöntő, alapszakasz, bajnok, kupa, Fino, sport