A találkozó első percekben nem csúcsosodott ki a két csapat közti különbség, ekkor még kisebb helyzetekig és szögletig is eljutottak a fiúk. Ezt követően azonban sokkal inkább a Mezőkövesd akarata érvényesült. Hozzátartozik ehhez, hogy ők is csak inkább szabadrúgásokból tudtak veszélyt jelenteni Somodi kapujára. A 24. percben aztán a hazaiak az első igazán nagy akcióhelyzetüket gólra is váltották Molnár Gábor révén, aki jó 15 méterről remekül lőtte ki a kapu bal alsó sarkát. (1-0) Tíz perccel később a Rákóczinak akadt egy igazán jó lehetősége az egyenlítésre, de Kunsági csapata segítségére sietett, és lábbal hárította a vendégek lövését.

A fordulást követően nagyon hamar kettőre nőtt a hátrányunk. Szinte alig kezdték el a felek a második félidőt, Máté János találatával már 2-0-ra vezetett a Mezőkövesd. A kétgólos előny tudatában a hazaiak egyre magabiztosabban játszottak, a folytatásban pedig egyre inkább beszorított bennünket a Kövesd, de egy-egy szerzett labdából sikerült nekünk is megindulni. A kontráink azonban erőtlennek bizonyultak, helyzeteket nem igazán tudtunk kialakítani belőlük. A hazaiak fölénye végül a 79. percben újabb gólt eredményezet. Bajzát Péter szerezte a Mezőkövesd harmadik találatát, amivel akkor ki is alakult a végeredmény.

A találkozót mi is percről-percre közvetítettük.

Mezőkövesd Zsóry FC - Kaposvári Rákóczi FC: 3-0 (1-0)

Mezőkövesd, Városi Stadion 2500 Néző. V.: Berger (Szvetnyik, Tőkés)

Mezőkövesd: Kunsági – Sváb, Kulcsár (Nyilas, 80.), Gengeliczki, Dvorschák, Szeles, Hegedűs Dávid, Hegedűs Csaba, Molnár Gábor, Medgyes (Balajti 82.), Máté (Bajzát, 64.) Vezetőedző: Tóth László

Rákóczi FC: Somodi – Albert, Vermes, Kovács Olivér, Kiss, Petrók, Zsivóczky (Király 78.), Balogh (Luka Dominic, 70.), Nagy Krisztián (Hampuk, 70.), Hadaró, Rajczi. Megbízott edző: Házi László

Gólszerzők: Molnár Gábor (24.), Petrók (öngól, 47.), Bajzát (79.)

Sárga lap: Gengeliczki (66.) ill Albert (14.), Petrók (37.), Hadaró (69.)

Piros lap: Kovács (83.)

Címkék: lap, Mezőkövesd, piros, sárga, gól, Rákóczi, Kaposvár, sport