Demeter mester legénysége az első két szett magabiztos megnyerése után mély gödörbe kerültek, de végül jó hajrával kiharcolták a 3-1-es győzelmet. Bagics Balázs 27 pontot szerzett a találkozón.

Az elmúlt évek és napjaink legjobb két magyar együttese két és fél héttel a kupadöntő után a bajnoki alapszakasz csúcsrangadóján nézett farkasszemet egymással a kaposvári sportcsarnokban. A decemberből elhalasztott találkozón – szép számú közönség előtt - az éllovas somogyiak ott folytatták, ahol legutóbb abbahagyták: jó játékkal, végig vezetve hozták az első szettet 25:20 arányban. 23:20 után a csereként beállt Rása Alex lepte meg az ellenfelet egy cseles szervával, Szabó Alpár pedig pontot tett a küzdelem végére.

A térfélcsere után nem sokkal fogyott el Vári Péter játékvezető türelme: a rendszeresen reklamáló kecskemétiek kedélyeit egy jókor felmutatott sárga lappal hűtötte le. 11:11-ig szoros volt az eredmény, aztán Bagics Balázs újabb remek megmozdulásainak köszönhetően ellépett a Fino. A házigazda ezután már nem adott esélyt a címvédőnek: végig őrizni tudta négy-öt pontos előnyét, és egy látványos sánccal az újabb szakaszgyőzelmet is bebiztosította.

Az alapszakasz első helyének sorsa ezzel tulajdonképpen eldőlt, a Kecskemét viszont szerette volna megragadni az este utolsó esélyét. A vendégek a harmadik játékrészben a Fino tudtára adták, hogy nincs még vége a mérkőzésnek. Tóth András blokkja után már 7:12 állt a táblán, és a folytatásban is a KRC irányította a játékot. A gödörbe kerülő kaposváriak mindössze 18 pontot gyűjtöttek, az utolsó támadást az ex-somogyi Dávid Csanád fejezte be sikerrel.

A negyedik szettben már sok hiba jellemezte a játékot, és a győzelem sorsa csak a végjátékban, 23:23 után dőlt el. Bozóki Bence szemtelen ejtése és Bagics több klasszis megoldása visszahozta a meccsbe a csapatot, Németh Ferenc pedig két foghatatlan szervával a győzelmet is kiharcolta együttesének. A Fino 21. sikerét is elkönyvelhette a bajnokságban.

„Nagy csatában, a közönség hathatós támogatásával szereztük meg a győzelmet ezen a fontos összecsapáson” - összegezte a látottakat a listavezető csapatkapitánya, Bagics Balázs, aki 27 ponttal járult hozzá a diadalhoz.

Demeter György: "Tiszteljük a bajnokot, így nagyon készültünk ellene erre a rangadóra. Az első és a második játszmában fegyelmezetten, pontosan játszottunk, ezután azonban kissé kiengedtünk, így nehéz dolgunk volt a folytatásban. Nagy taktikai csatát vívtunk ma is a Kecskeméttel, és örülünk annak, hogy bebiztosítottuk az alapszakasz első helyét. Remélem, a bajnoki döntőben újra találkozunk egymással."

Szasa Nedeljkovics: "Az első és a második játszmában tökéletesen röplabdázott a Kaposvár, a folytatásban viszont javult a nyitásfogadásunk, és sokkal harcosabban játszottunk. A negyedik szettben hiba kerültünk szinte nyerő helyzetbe, két ejtés és néhány szerva azonban megpecsételte a sorsunkat."

Fino Kaposvár SE – Gorter Kecskeméti RC 3-1 (20, 19, -18, 23)

Kaposvár, 500 néző. V.: Vári, Halász.

Kaposvár: Magyar B. 1, Bagics B. 27, Juhász P. 8, Németh F. 13, Bozóki 6, Szabó A. 15. Csere: Deák (libero) 1, Rása 2. Vezetőedző: Demeter György.

Kecskemét: Árva 10, Farkas P. 17, Kovács Z. 11, Török R. 2, Dávid Cs. 10, Banai 7. Csere: Pápai (libero), Dorcsák, Gebhardt, Tóth A. 3, Erki. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.