Az alapszakasz utolsó fordulójában a képlet egyszerű: amelyik csapat győz, az jut be a felsőházi rájátszásba.

A KKK 100:84 arányban nyert a Falco ellen a decemberi, hazai találkozón, idegenben azonban sokkal nehezebb dolga lesz.

Szurkoljanak együtt a kaposvári legényeknek!

• 18:22:55

Mondhatjuk, hogy ez a szezon eddigi legfontosabb mérkőzése.

• 18:38:42

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 18:39:08

A szezon legfontosabb mérkőzése vár a Kaposvári KK együttesére.

• 18:41:24

A tét nem más a mai napon, mint negyedik hely. Az Aréna Savariában a Falco csapata ellen lépünk pláyára.

• 18:42:59

Falco KC Szombathely

Elkezdődött már a találkozó, Covington, Martinic, Perl, Majstorovic, és Dukic a szombathelyiek kezdőjében.

• 18:43:31

Kaposvári KK

A KKK a mostanában megszokott Jancsikin, Raivio, Frazier, Spica, Henldein ötössel indult csatába.

• 18:44:33

Mi szereztük meg a vezetést Hendlein zsákolásával a találkozón, de azóta csap szombathelyi pontok estek, így jelenleg 3-2-re a hazaiak vezetnek.

• 18:45:15

Labdátszerez a csapat, és ebből egy künnyű kosarat tudunk szerezni Fodor révén. 3-4.

• 18:45:53

Martinic kosara után a másik oldalon Frazier dob egy hármast, így 5-7-re meglépünk.

• 18:46:37

Eztán két Hendlein-kosár! Egyet akcióból szerez a palánk alól, egyet pedig egy újabb szerzett labda után, a leindításból. 5-11.

• 18:46:50

Időt kér a Falco csapata.

• 18:48:07

A két csapat első idei bajnokiján, Kaposváron simán nyerni tudtunk, 100-84-arányban. Ma ennél sokkal nehezebb dolga lesz Fekete Ádám tanítványainak.

• 18:48:55

Az időkérés után újra mi szereztünk kosarat Frazier révén, de rögtön jtt a válasz Majstorovic révén. 7-13.

• 18:49:37

Spica is betalál, de az ő találatára is jön válasz a túloldalon, Martinic által. 10-15.

• 18:50:13

Újabb hazai kosár, Majstorovic lopja közelebb az ővéit, 12-15.

• 18:51:47

Majstorovic újabb pontokat szerez, most épp büntetőből, 14-15.

• 18:52:22

Nagyon kellett most a pont, és Spica be is vágta ebben a fontos pillanatban a középtávoliját. 14-17.

• 18:53:06

Majstorovic viszont eddig ellenálhatatlan a hazaiaknál. Megint ő szerezte a hazaiak kosarát, 16-17.

• 18:53:51

Covington pedig megszerzi a vezetést a Falco számára egy triplával. 19-17.

• 18:54:30

De két gyors kaposvári kosárral visszaszerezzük azt. Előbb Fodor, majd Spica volt eredményes, 19-21.

• 18:54:53

Martinic egyenlít ki a kettesével, 21-21.

• 18:55:17

Ez pedig az első negyed végeredményét is jelenti.

• 18:56:34

A Falco 21 pontjából 16-ot Martinic és Majstorovic szerzett, rajtuk kellene egy kicsit szorosabb védekezést alkalmazni a továbbiakban.

• 18:57:43

A KKK legutóbb 2013. december 04.-én játszott legutóbb a Szombathely otthonában. Azon a találkozón a Falco tudott nyerni 80-76-ra.

• 18:58:09

A mésodik negyed első kosarát Dukic szerzni a palánk alól, 23-21.

• 19:00:20

Spicát éltetik a kaposvárról érkező szurkolók. A szerb center egyenlített ki, 23-23.

• 19:01:20

De Dukic máris betalál a másik oldalon, mégpedig a triplavonalon kívülről, 26-23.

• 19:01:54

Két újabb gyors kaposvári kosár, Horváth és Raivi révén, 26-27.

• 19:02:37

Fej-fej meleltt a két csapat, most megint épp a Falco vezet, Majstorovic duplája után. 28-27.

• 19:03:34

Martinic dob be egy ziccert faulttal együtt, úgyhogy jöhet majd tőle egy ráadás büntető is.

• 19:03:57

Ami a helyére kerül, így 31-27 a hazaiaknak.

• 19:05:27

Gyorsan felzárkózunk ebből a négypontos hátrányból, Raivio hármasa után 31-30-ra jövünk fel.

• 19:05:54

A negyed felénél járunk, amikor Fekete Ádám időt kér.

• 19:08:29

Perl büntetőzhet, a KKK pedig bónuszba kerül, így ezentúl minden fault alkalmával mehetnek a vonalra a Falco játékosai.

• 19:08:48

Perl mindkét büntetője jó, 33-30.

• 19:09:49

Henldein szerez egy támadólepattanót, majd két pontot belőle, 33-32.

• 19:10:35

Martinic dob be egy triplát, amivel ő már 13 pontos, csapata pedig 36-32-re ellép.

• 19:10:57

Frazier lopja a távolságot két büntetővel, 36-34.

• 19:12:04

Hendlein kosarával kiegyenlítünk, 36-36.

• 19:12:47

Hendlein az első kaposvári, aki eléri a 10 pontot, és emellett már van hat lepattanója is a KKK csapatkapitányának.

• 19:13:32

Két Martinic büntetőt Raivio kettese követte, továbbra is egál a mérkőzés, 38-38.

• 19:13:46

Másfél perc még a félidőig.

• 19:14:52

Váradi Benedek büntetőivel két pontos előnyben most a Falco, 40-38.

• 19:15:20

Bónuszba kerül a hazai csapat is, Spica pedig dobhat is két büntetőt.

• 19:15:35

Amiből csak a második siekres, 40-39.

• 19:16:06

Hall szerzi a szombathelyiek következő kosarát, 42-39.

• 19:17:34

Valamivel kevesebb, mint három másodperc még a nagyszünetig, a labda pedig hozzánk került egy kivédekezett szombathelyi támadás után. Fekete Ádám időt kér, hogy megbeszéljenek egy figurát erre a kevés időre.

• 19:19:07

Fodor dobott el végül egy triplát az utolsó pillanatban, de kísérlete gyűrűt sem ért, így maradt a 42-39-es állás a félidőre.

• 19:33:59

Máris folytatódik a találkotó, és rögtön egy hazai kosárral, Majstorovic a szerzője, 44-39.

• 19:34:43

Majstorovic és Martinic volt a Falco vezére eddig, ketten együtt összesen 28 pontot szereztek eddig.

• 19:35:15

Spica talá be nálunk, 44-41-re jövünk fel.

• 19:36:29

Hendlein harcol ki egy faultot Majstorovicon, akinek ez már a negydik faultja, így őt le is kapja gyorsan a pályáról Kálmán László.

• 19:37:11

Hendlein viszont kihagyta a két büntetőjét, maradt a 44-41.

• 19:37:56

Martinic dob be egy hármast, amire Spica válaszol egy 2+1-es akcióval, 47-44.

• 19:38:47

Frazier kosarával feljöttünk egy pontra, de a másik oldalon jött Hall kosara, ami újra hárompontos Falco-előnyt eredményez. 49-46.

• 19:39:16

Fodor viszont kiegyenlít egy trojkával!! 49-49.

• 19:40:14

Raivio középtávoli kosra után mi állunk előrébb, 49-51 arányban!

• 19:40:52

Nagy elánnal kezdtünk, és most is mi dobhatunk majd büntetőt, de csak a szombathelyi időkérés után.

• 19:41:31

Még a negyed feléhez sem értünk, a Falco pedig már bónuszban van. Spica állhat a vonalra két büntetőt dobni.

• 19:42:53

Marko Spica értékesíti mindkét büntetőjét, 16 pontos ezzel, ő a legeredményesebb a KKK-ból a dobott pontok terén. 49-53.

• 19:43:15

Frazier dob be egy ziccert, 49-55.

• 19:43:50

Alaposan megtorpant a Falco most, de amikor nagyon kellett, jött Dukic kettese. 51-55.

• 19:44:44

Hendlein kosarával 51-57 a KKK-nak.

• 19:45:41

A 26. percben jár a mérkőzés, Covington kettesével 53-57-re zárkózik a Falco.

• 19:47:08

Jön a második Fodor-tripla, 50-57-re ellép a KKK.

• 19:47:39

Sorsdöntő lehet ez a negyed, ha sikerülne jól sáfárkodnunk ezzel az előnnyel.

• 19:48:56

Spica dobta be két büntetőjéből az elsőt, ám a második kimaradt, de hozzánk került a támadólepattanó, ami után Raivionak nyílt lehetősége kosaratszerezni. 53-63.

• 19:50:00

Érkezik még egy-egy kettes Fodortól, valamint Spicától, 53-67-re nő a KKK előnye.

• 19:50:09

Hazai időkérés.

• 19:50:25

Alig több, mint egy perc a negyed végéig.

• 19:52:54

Két jó Covington-büntető után két sintén sikeres Raivio-büntető, 55-69.

• 19:53:32

MAjd újabb hazai büntetők, Martinic dobhatott kettőt, de csak az első volt jó. 59-69.

• 19:54:14

56-71 Horváth Márton kosarával. Másodpercek vannak még vissza a harmadik negyedből.

• 19:55:05

Perl szépít még a negyed vége előtt, 58-71-ről folytatják majd a csapatok a zárójátékrésszel.

• 19:58:24

Nagyszerű harmadik negyedet produkált a KKK, melyet 16-32-re nyertek meg a fiúk, bene egy 4-18-as rohanással, aminek köszönhetjük jelenlegi tetemesnek mondható előnyünket.

• 19:59:43

Az utolsó tíz percből már el is telt kettő, 62-77-re továbbra is mi vezetünk.

• 20:03:39

Perl két büntetőből szerzett kosarát Spica duplája követte, 64-79.

• 20:04:49

Majstrovic és Perl 2+1-es akciója közé egy Raivio-kosár férkőzött be, 69-81.

• 20:05:32

Valamivel több, mint öt perc van vissza a meccs végéig, amikor Fekete Ádám időt kér.

• 20:06:38

Okos, taktikus, néha a támadóidővel is okosan bánó támadójátékra volna szükség az utolsó percekben.

• 20:07:21

69-83 Fodor kosara után.

• 20:07:50

Covington örvendezteti meg egy kicsit a hazai szurkolókat egy hármassal. 72-83.

• 20:08:19

Fodor nagyon kegyetlen, azonnal bevág egyet ő is a túloldalon. 72-86.

• 20:09:12

Raivio büntetőzhetett, és nem is hibázott a vonalról, 72-88.

• 20:09:58

Covington tartja a leklet az övéiben, 74-88 a duplájával.

• 20:11:58

Megszaporodni látszik a büntetők száma a mérkőzés végére, de nem csoda ez, mivel mindkét csapat bonuszban van. Spica állhatott két alkalommal is a vonalra, négy kísérletéből hármat a helyére is küldöt. 74-91.

• 20:12:25

Raivio hint be egy középtávolit, 74-93 a KKK-nak.

• 20:12:42

Kálmán László időtkért.

• 20:13:09

Valamivel több, mint három perc még a párharc végéig.

• 20:13:49

A KKK pedig egyre közelebb a legjobb négyhez, és egyben a felsőházi rájátszáshoz.

• 20:14:21

Váradi emelt rá egy hármast, ami célba is ért, 77-93.

• 20:14:56

Covington szórja meg magát az utolsó negyedben, újabb kosarat szerez az amerikai, 79-83.

• 20:16:25

Raivio dobott be két büntetőt, 6/6 a mérlege a vonalról, 79-95.

• 20:17:15

Martinic kicsit eltűnt ezekben a percekben, de most jelezte, hogy a pláyn van egy tripla képében. 82-95.

• 20:17:42

Raivio kosarát Majstorovicé követte, 83-97.

• 20:19:30

Több kosár pedig nem esett már a mérkőzésen, így a KKK 83-97-es sikert aratott a Falco Szombathely otthonában, kiharcolva ezzel a tagságot felsőházi rájátszásban!!