Idei első hazai mérkőzésére készült a Rákóczi a Sopron ellen a labdarúgó NB II. 17. fordulójában.

Percről-percre tudósításunk ide kattintva érhető el.

Mintegy 300 néző nézhette a helyszínen, ahogy az 5. percben megszerezték a vezetést a vendégek. Egy felívelt szabadrúgásra Zamostny érkezett a legjobb ütemben, fejese pedig Somodi mellett utat talált a hálóba. A jó kezdés után, erősen visszaesett a mérkőzés színvonala. Komoly helyzetre egészen az első félidő utolsó percéig kellett várni, igaz akkor is Somodi hozta játékba az egyik csatárt, de ezt szerencsére elpuskázta a Sopron, így egy góllal voltak csak jobbak a vendégek a szünetben.

Hazai szempontból a másodk játékrész sem indult sokkal jobban. Hadaró szabálytalansága után büntetőt ítélt Kovács játékvezető. A labda mögé Zamostny állt, aki higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba, 0-2. A második bekapott gól hamar el is döntötte a három pont sorsát, ugyanis innen már nem volt visszaút a zöld-fehéreknek a meccsbe. A hajrában Rajczi még a hálóba jutatta egyszer a labdát, de szabálytalanság miatt nem adta meg a találatot a bíró, így végül maradt a 2-0-ás zakó. A Rákóczi ezzel tovább folytatta rossz bajnoki sorozatát, hiszen utoljára október végén sikerült begyűjteniük a három pontot.

A lefújás után Tamási Zoltán felállt a kaposváriak kispadjáról.

A mérkőzést után a hazaiak kapusedzőjét és a vendégek vezető trénerét Kiss Ernő kollégánk kérdezgette.

Kaposvári Rákóczi FC - Soproni VSE 0-2 (0-1)

Kaposvár, Rákóczi-stadion,  400 néző. V.: Kovács (Kiss, Mohos)

Kaposvári Rákóczi FC: Somodi – Kiss M, Petrók, Kovács O, Hadaró, – Balogh B. (Király, 60.), Albert, Zsivóczky (Fejős, 70.), Nagy K., Luka (Házi, 60.) – Rajczi. Vezetőedző: Tamási Zoltán

Soproni VSE-GYSEV: Halasi – Fazakas, Pados, Bobál D., Nagy Z. – Sifter, Pintér A. (Baranyai 88.), Kapacina(Szabó L. 70.) – Kovács Á., Horváth P., Zamostny (Pető 80.). Vezetőedző: Supka Attila

Gólok: Zamostny (5., 49.)

Sárga lap: Hadaró (48.), Rajczi (70.),  Király (87.) ill. Fazakas (30.), Kapacina (68.), Kovács Ádám ( 75.).

Címkék: Tamási, lemond, Sopron, edző, Rákóczi, Kaposvár, sport