A kezdő sípszó előtt négy helyezés és 22 pont választotta el egymástól a két együttest, így a sümegieknek nem lehettek vérmes reményei az éllovas kaposváriak otthonában. Az újdonsült Magyar Kupa-győztes Fino legénysége már az első szettben megmutatta erejét: a fiúk hatásosan szerváltak, de sáncban és ütőerőben is ellenfelük fölé nőttek. A házigazda végül gond nélkül nyert 25:17 arányban.

A térfélcsere után sem változott a játék képe: a somogyiak már az elején kézbe vették az irányítást, és fokozatosan növelték előnyüket. A szett derekán már kilenc ponttal vezetett a Fino, Magyar Bálint pedig ezen a találkozón is válogatott formában irányította társait. A listavezető ebben a játszmában is csak 17 pontot engedélyezett ellenfelének.

A folytatásban kissé belealudt a meccsbe a hazai együttes, és a sümegiek sokáig egy-két ponttal előrébb jártak. Egyre több volt a technikai hiba, aztán magára talált a Fino, és végül hozta a kötelezőt: a 25-16-os végeredmény 56 percnyi csata után alakult ki. A mezőny legeredményesebb játékosa Németh Ferenc volt, aki 16 pontig jutott. A Kaposvár 19 mérkőzés után is veretlen az NB I-ben.

Folytatás vasárnap 16 órakor Pécsen.

Fino Kaposvár SE - Sümegi RSE 3-0 (17, 17, 16)

Kaposvár, 250 néző. V.: Mezei, Bátkai-Katona.

Fino: Magyar 1, Bagics 5, Juhász 2, Németh F. 16, Bozóki 10, Szabó A. 9. Csere: Deák (libero), Vajda 5, Tóth I., Rása 1. Vezetőedző: Demeter György.

Sümeg: Dolgos 4, Varga J. 3, Lakics 1, Lesznyik 15, Kaposi 4, Soós 6. Csere: Madár (libero). Vezetőedző: Markó Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:4, 6:4, 10:7, 13:9, 16:10, 19:12, 21:13, 24:16. II. játszma: 5:2, 8:4, 14:8, 16:9, 20:11, 24:16. III. játszma: 1:3, 6:8, 11:11, 15:12, 18:14, 21:16, 24:16.