Óriási csatának lehettek szemtanúi azok, akik kilátogattak a Táncsics Mihály Gimnázium tornacsarnokába, a második helyezett Zrínyi és a négy közé jutásra hajtó Táncsics rangadójára.

Az első félidőben úgy festett, hogy a Zrínyi talán képes lesz igazolni a két csapat közt a tabellán fellelhető különbséget, két negyed után ugyanis 28-21-gyre még a fehérmezesek vezettek.

A harmadik játékrészben egyre csak olvadt a Zrínyi előnye, és a záró játékrészben el is tűnt.

A negyedik negyed felénél Bodródi Dániel zsinórban dobott két hárompontos találatával átvette a vezetést a Táncsics csapata, de a fiúk nem tudtak élni minimális előnyükkel. 55-55-ös állásnál a Táncsics vezethetett a végső támadást, ám Bodródi utolsó másodpercben eleresztett triplakísérlete kimaradt, így jöhetett a túlóra.

Ahogy az első, úgy a második ötperces ráadásban sem született döntés, ezért jöhetett a harmadik hosszabbítás. Az idegek csatáját végül a koncentráltabb, a kritikus pillanatokban jól büntetőző Zrínyi együttese nyerte meg 77-75 arányban.