A kaposváriak a szerda esti, öt szettes belgrádi kupacsata és az utazás fáradalmai ellenére sem ragadtak be a meccs elején: eleinte felváltva estek a pontok, majd fokozatosan elhúztak fiatal ellenfelüktől. A második technikai szünetben 16:13 volt az állás, majd Németh Ferenc nagy ütéseivel és Szabó Alpár hatásos blokkjaival lépett meg a csapat. A 24. pontot a kapitány Bagics Balázs jegyezte, a végeredményt pedig Németh Ferenc alakította ki (25.15, 1-0).

A térfélcsere után a Fino játékosai magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak, és nem engedték kibontakozni a piros mezes újvárosiakat. A jó nyitásfogadás után pontos centertámadásokat láthatott a közönség, Szabó és Juhász egyaránt szorgalmasan termelte a pontokat. A somogyiak a sáncmunkában is ellenfelük fölé nőttek, a Dunaferr pedig mindössze kilenc pontot gyűjtött a játszma végéig. Az utolsó támadást Rása Alex fejezte be sikerrel (25:9, 2-0).

A vendégek két szett alatt sem tudtak annyi pontot összeszedni, ami egy játszma megnyeréséhez elegendő lenne, és a folytatásban is csak időnként tudták tudták megnehezíteni az éllovas dolgát. Guzmics ugyan egy ásszal kezdett, néhány perc múlva viszont már a Fino vezetett négy ponttal. A folytatásban időnként lanyhult a kaposváriak figyelme, a vendégek pedig ügyes megoldásokkal bizonyították tehetségüket, és többször is fel tudtak zárkózni. A szett utolsó harmada 16:13-ról indult, és előbb Rása, majd Szabó szerzett fontos pontot. 19:15-nél kérte ki második idejét az egykori kaposvári kedvenc, Tomanóczy Tibor, de a fordulat elmaradt: a Fino eljutott a végkifejletig, Bozóki Bence pedig bebiztosította a 3-0-s győzelmet (25:19, 3-0).

Fino Kaposvár SE – Dunaferr SE 3-0 (15, 9, 19)

Kaposvár, 200 néző. V.: Pőcze, Mezei.

Fino: Magyar B. 3, Bagics B. 8, Juhász P. 11, Németh F. 10, Rása 10, Szabó A. 13. Csere: Deák (libero), Bozóki 1, Bögöly, Keen. Vezetőedző: Demeter György.

Dunaferr: Hatvany Zs., Kun 7, Kholmann 1, Tar 7, Kalmár 10, Kiss M. Csere: Sárik, Gebhardt Á. (liberok), Stefanovics 2, Guzmics 1. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.