A hazai pályán elszenvedett 3-1-es vereség után idegenben bravúr kellett volna az arany-szett, illetve a továbbjutás kiharcolásához Belgrádban. Az első játszmában eleinte felváltva estek a pontok, Szabó Alpár egy remek blokkal, Németh Ferenc pedig egy nagy ütéssel mutatkozott be. 5:5 után előnybe került a házigazda, és a második technikai szünetben már öt egységgel járt előrébb. A hajrában 22:21-ig zárkózott a Fino, ennél többre azonban nem futotta.

A térfélcsere után szépen és pontosan játszottak a szerbek, a mieink sokáig csak futottak az eredmény után. A kaposváriak a játszma derekán 18:16-ra feljöttek, ezután azonban újabb hazai pontok következtek. A Crvena zvezda végül behúzta ezt a szettet is, amivel eldőlt a továbbjutás sorsa. A meccs azonban nem ért véget, sőt!

A harmadik játékrészben izgalmas, nagy csata bontakozott ki a pályán, és a somogyiak dicsérete, hogy nem adták fel, hanem megpróbáltak szettet, szetteket nyerni idegenben is. A kaposváriak három-négy ponttal jártak előrébb, mégsem fulladt unalomba a végjáték. Bagics pontjával már 21:17-re vezetett a Fino, a szerbek azonban vészesen közelítettek, és 23:22-re zárkóztak. Szerencsére helyén volt a mieink szíve és keze: Németh játszmalabdához juttatta együttesét, majd az utolsó pontot is sikerült begyűjteni.

A folytatásban az történt a pályán, amit a magyarok akartak: 16:8-ra, majd 21:11-re is vezettünk, és pontról pontra közelítettünk a végéhez. A sima siker után az ötödik, rövidített játékrészre maradt a döntés. A szerbek 5:5 után kerültek lépéselőnybe, és 8:6-os állásnál cseréltek térfelet a csapatok. Szabó Alpár egy remek nyitással egyenlített, 11:10 után azonban már csak egy Fino-pont született.

A Crvena zvezda 3-2-re nyert, és kettős győzelemmel jutott tovább a legjobb nyolc közé. A kaposváriaknak is kijár az elismerés, mert szépen helytálltak idegenben is. A fiúk a folytatásban a magyar bajnokság és a kupa küzdelmeire összpontosítanak.

Demeter György vezetőedző: Sajnos nem sikerült az i-re feltenni a pontot. Az elsődleges célt, a továbbjutást nem tudtuk kiharcolni, de két szettes hazai vezetés után felálltunk, és egyenlítettünk. Az ötödik játszmában már nem tudtunk megfelelően összpontosítani. Gratulálok ellenfelünknek, és sok sikert kívánok nekik a negyeddöntőben.

Crvena zvezda Beograd – Fino Kaposvár SE 3-2 (21, 19, -23, -18, 11)

Belgrád, 400 néző. V.: Fanucci, Ambarkov.

Crvena zvezda: Buculjevic 3, Stoilovic 22, Milutinovic 7, Gmitrovic 7, Koprivica 13, Okolic 10. Csere: Jevtic (libero), Martinovic, Stefanovic 3.

Vezetőedző: Dragan Kobiljski.

Fino: Bozóki 2, Szabó A. 10, Magyar B. 1, Bagics B. 22, Juhász P. 11, Németh F. 14. Csere: Deák (libero), Rása 6.

Vezetőedző: Demeter György.