Az újesztendő első tétmérkőzésén rögtön feladták a leckét a kaposváriaknak, akik a szerb bajnokság egyik legjobbját, a Crvena zvezda legénységét látták vendégül a Challenge Kupa nyolcaddöntő első összecsapásán.

Az első játszma elején Bagics pontjával 3:2-re még vezetett a Fino, ezután azonban egymás után öt vendégpont következett a sorban, amivel a belgrádiak átvették az irányítást. A folytatásban a magyar pontvadászat éllovasa igazából csak futott az eredmény után, több-kevesebb sikerrel. A szett közepén Szabó Alpár nagy blokkjával váltott sebességet a házigazda, a hajrában pedig egészen 22:23-ig sikerült felzárkózni. A fordítás már nem jött össze, a végeredmény Koprovica megmozdulása után alakult ki (23:25, 0-1).

A térfélcsere után sokat javult a somogyiak teljesítménye, a fiúk fokozatosan lendültek játékba, és ez immár az eredmény alakulásán is meglátszott. Az első technikai szünetben még 5:8 állt a táblán, de Bozóki ász-nyitása és Szabó Alpár menetrendszerű blokkja után kiegyenlített a Fino, majd a vezetést is átvette. Egy ideig felváltva estek a pontok, majd ráerősített a Demeter-legénység, és Juhász Péter szerváival, valamint a nagyszerűen játszó Szabó újabb háló előtti alakításaival egészen 19:15-ig haladt előre a hazai alakult. A Fino Bozóki újabb foghatatlan nyitása után 21:17-re vezetett, 24:20-nál pedig játszmalabdához jutott. Még ez sem volt elég az üdvösséghez a nagy hittel játszó szerbek ellen, akik zsinórban öt pontot gyűjtöttek, 25:25 után pedig az újabb szakaszsikert is kiharcolták. Németh próbálkozását lefülelte Stoilovic, és máris eldőlt a szett sorsa (25:27, 0-2).

A harmadik játékrész sokáig szorosan alakult, és hiába lépett meg többször is két-három ponttal a Crvena zvezda, a szett közepén, Szabó sokadik blokkja után 15:14 volt az állás a Fino javára. A csereként beállt Rása Alex fontos pontokat ütött, aztán újra Szabó húzta fel a falat a háló elé. 18:15-nél már másodszor kért időt a vendégek edzője. A kaposváriak nem álltak meg, Rása hatalmas blokkjával 23:20-ra vezettek, Juhász pedig szettlabdához juttatta csapatát. A somogyiak ezúttal nem követték el azt a hibát, mint az előző játszmában, és Szabó Alpár pontja után ők örülhettek a győzelemnek (25:22, 1-2)

A negyedik szettben az első technikai szünet után hatásos nyitásokkal szerzett komolyabb előnyt a belgrádi csapat, Magyar és Bagics jóvoltából azonban 13:13-nál máris egyenlített a Fino. A folytatásban mindig egy kicsivel előrébb jártak a vendégek, a hazaiak sokáig csak megközelíteni tudták őket, utolérni nem. A végjáték azonban ismét éles volt: 21:21 után Magyar nyitásával átvette a vezetést a Fino, majd két vendégpont következett. Demeter mester időkérése után fokozódtak az izgalmak, és a szerbek végül a negyedik meccslabdájukat értékesítették Koprivica révén (26:28, 1-3).

Challenge Kupa nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Fino Kaposvár – Crvena zvezda Beograd (szerb) 1-3 (-23, -25, 22, -26)

Kaposvár, 400 néző. V.: Skibickij (ukrán), Brlas (horvát).

Fino: Bozóki 7, Szabó A. 16, Magyar B. 5, Bagics B. 21, Juhász 12, Németh F. 3. Csere: Deák (libero), Rása 7. Vezetőedző: Demeter György.

Crvena zvezda: Stoilovic 14, Milutinovic 7, Blagojevic 5, Koprivica 18, Okolic 8, Buculjevic 8. Csere: Jevtic (libero), Martinovic, Gmitrovic 6, Kecman. Vezetőedző: Dragan Kobiljski.

Az eredmény alakulása:

I. játszma: 1:2, 3:2, 3:7, 4:8, 6:8, 6:13, 11:16, 15:20, 18:20, 21:23, 22:23, 22:24, 23:24.

II. játszma: 2:4, 5:8, 8:8, 14:14, 17:14, 19:15, 21:17, 24:20, 24:25, 25:26.

III. játszma: 2:2, 5:5, 5:9, 6:10, 9:10, 10:11, 10:13, 12:14, 16:14, 18:15, 18:17, 21:20, 23:20, 24:21, 24:22.

IV. játszma: 2:2, 4:2, 6:4, 6:7, 7:8, 7.11, 10:13, 13:13, 14:14, 14:16, 15:18, 18:20, 20:20, 21:21, 22:21, 22:23, 23:24, 24:24, 25:26, 26:27.