Fekete Ádám fiai a MAFC elleni, utolsó pillanatban kicsikart győzelem után ezúttal a Szeged ellen lépnek pályára, és tovább folytatnák remek hazai szereplésüket.

Immár a csapat új irányítója is pályára léphet. Branden Frazier a holland den Helder csapatától érkezett Kaposvárra, ahol főként kiemelkedő tripla átlagával hívta fel magára a figyelmet.

A Magyar Kupa sorsolásról és menetrendjéről itt írtunk.

• 17:40:11

Ezen a mérkőzésen mutatkozik be a kaposvári gárda új szerzeménye, az irányító Branden Frazier.

• 17:48:38

Köszöntöm a KaposPont olvasóit!

• 17:48:48

Még egy bő 15 perc a kezdésig!

• 18:02:58

Közben a fiúk már a pályán, előtte pedig hatalmas taps fogadta a KKK új igazolását Branden Fraziert. Reméljük lesz minek tapsolni még a mai este folyamán.

• 18:05:55

Az ifik meccsét 85-48-ra a Szeged nyerte, most viszont kiegyeznénk egy fordított eredménnyel azt hiszem.

• 18:06:20

Kezdünk is. Hajrá KKK!

• 18:07:23

Kaposvári KK

Nálunk rögtön a kezdőben kap helyet Branden Frazier, mellette Hendlein, Raivio, Spica és Fodor kezdenek.

• 18:08:07

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK

Míg a vendégeknél a Kiss, Molnár, Balaban, Ciric, Kuntic ötös a pályán.

• 18:08:26

Az első perc után pedig 4-3 áll az eredményjelzőn.

• 18:09:05

Ciric közelije után viszont már a Szegednél az előny.

• 18:09:35

Majd pedig Balaban is beejt egy kettest, így három pontos előny a vendégeknél.

• 18:11:09

Spica dob be egy középtávolit mielőtt lejár az idő, majd pedig ismét a szerb center eredményes.

• 18:11:43

Megvan az első Frazier pont is kaposvári mezben egy szép betörés után, viszont egyelőre nem hagyja magát a Szeged és rögtön válaszolnak is, 10-11.

• 18:12:43

A legtöbb gondot egyelőre Ciric okozza, aki 7 pontot rámolt be a 11 szegediből.

• 18:13:42

Raivio is megszerzi az első pontjait egy közeli után, így 12-11 az állás.

• 18:14:58

A KKK mellett szólhat, hogy sérülés miatt nem játszhat a vendégeknél Branko Jereminov, aki az ősz során a legtöbb gólpasszt adta az első osztályban.

• 18:15:33

Újabb kosarunk viszont egyelőre nincs, most inkább a küzdelem dominál a meccsen.

• 18:16:22

Frazier viszont elereszt egy hármast, de az lepattan a gyűrűről pont Raivio elé aki nem is hibázza el, utána meg egy hármast is bevág az amerikai, így 17-11-re ellép a KKK!

• 18:17:08

Érthető, hogy időt is kér a Szeged edzője, Nikola Lazics.

• 18:19:58

A szünet után Frazier volt szabálytalan  Kunticcsal szemben, aki az érte járó büntetőkből csak egyet vág be.

• 18:20:29

Utána Jancsikin dob be egy közelit, amire Kuntic válaszolt egy triplával, 19-15.

• 18:20:47

Balaban és Frazier kettesei után már 21-17.

• 18:21:21

Kuntic robog végig és tesz el egy két pontost, 21-19.

• 18:22:21

Jancsikin állt bele egy hármasba, de Molnár odaütött, a három büntetőből viszont csak egyet dob be a KKK légiósa.

• 18:23:22

Hat másodperccel a negyed vége előtt Kuntic indult volna meg, de Horváth Marci lefaultolta, de ő is csak egy pontra jó ezúttal.

• 18:23:46

A negyed vége előtt pár másodperccel Raivio szalad végig a pályán és egy szép mozdulattal alakítja ki a 24-20-as eredményt.

• 18:25:11

De jöhet is a második negyed.

• 18:25:30

Kaposvári oldalon közben Benke Szilárd a pályán.

• 18:26:18

És a negyed első pontja most is a Szegedé, Balaban közelijével.

• 18:26:30

De Spica rögtön válaszolt is rá a túloldalon.

• 18:27:16

Majd pedig ismét Balaban tört be jól a palánk alá, így 26-24-nél tartunk.

• 18:28:22

Spica betörése még kipattan a gyűrűről, de Hendlein is a helyén van, így be is pöccenti a labdát, 28-24.

• 18:29:44

Kunticsot állítja meg Fodor szabálytalanul, a szerb pedig be is dobja a büntetőket, 28-26.

• 18:30:09

Ciric triplája után már előny a Szedeáknál.

• 18:31:28

Balaban is dobhatott két büntetőt, amit szintén nem hibázott el, így már 31-28 a Szeged javára.

• 18:32:20

Spica közelijével próbálunk zárkózni.

• 18:33:31

Raivio büntetői után pedig ismét nálunk az előny, 32-31.

• 18:35:17

Most sok a hiba mindkét oldalon, aminek a vége az, hogy Raivio büntetőzhet ismét.

• 18:35:51

Az amerikai viszont csak az egyiket dobja be, így 33-31 négy perccel a negyed vége előtt.

• 18:37:01

Utána pedig jönnek Fodor Marci percei: előbb végigvisz egy szép támadást amit be is dob, majd pedig kioszt egy gólpasszt Spicának, így 37-31-re ellép a KKK!

• 18:37:10

Jöhet is a szegedi időkérés.

• 18:39:26

A szünet után Ciric tesz el egy közelit.

• 18:40:25

Raivio sem akar lemaradni, így itt az újabb duplája, 39-33.

• 18:41:19

A túloldalon Balaban forgolódik addig, amíg be nem dob egy közelit.

• 18:41:55

Majd pedig Grebenár válaszol a túloldalon, 41-35.

• 18:42:36

Ciric középtávolijával lépünk be az utolsó percbe a negyedben, amire Frazier válaszol egy közeli ejtéssel.

• 18:42:55

Majd pedig Raivio szaladhat végig teljesen egyedül, így már 45-37 a KKK javára!

• 18:44:02

És ez is marad a félidő eredménye: Kaposvári KK - Szeged 45 - 37. Innen folytatjuk!

• 18:57:58

Lassan jön a folytatás!

• 18:59:10

Balaban kettesével kezdődik a második félidő.

• 18:59:26

Amire Spica válaszol egy középtávolival.

• 19:00:01

Ismét a pályán Brendan Frazier aki egy szép középtávolival kezdi a harmadik negyedet.

• 19:00:26

De Balaban rögtön válaszol is a túloldalon, 49-41.

• 19:01:17

Spica ezúttal egy büntetővel jelentkezik, amivel már félszáz pontnál jár a KKK.

• 19:01:47

Raivio! Itt az újabb triplája az amerikainak.

• 19:03:13

Szegedi oldalon Révész dob be egy közelit. Ő egyébként a vendégek negyedik ponszerzője egyelőre.

• 19:03:38

Raivio ismét elvállal egy hármast, az pedig ismét behullik, 56-43.

• 19:04:14

Hendlein zsákolása után pedig már 15 pont a Kaposvár előnye!!

• 19:04:22

Ahogy lenni szokott jön is a szegedi időkérés.

• 19:06:48

Az időkérés után Frazier üt oda Kunticnak, aki ezúttal csak egy büntetőre jó.

• 19:07:41

De rögtön két kaposvári válasz is érkezik rá: előbb Spica majd pedig Frazier jó egy közelire, így 62-44 az állás.

• 19:08:14

Balaban és Hendlein kosarai után Molnár is bedob egy közelit a vendégektől.

• 19:08:35

Molnárnak is ez volt az első kosara a meccsen.

• 19:09:06

Frazier teszi fel egy nagyszerű mozdulattal Hendleinnek, aki könyörtelenül be is zsákolja a lasztit! 66-48.

• 19:10:58

Egy rossz csere miatt állt most a játék, ami miatt sajnos mi kaptunk egy technikait.

• 19:11:20

Ezt Kiss be is dobta, így 66-51 az állás.

• 19:12:51

Balaban faultja után viszont Grebenár dobhatott és a hórihorgas játékos nem is hibázott, 68-51.

• 19:14:09

Frazier áll bele egy középtávoliba, amit nem is hibáz el, 70-51.

• 19:15:09

Kiss hármasára, Grebenár válaszol a palánk alatt, 72-54.

• 19:16:11

20 másodperccel a negyed vége előtt Ciric büntetőzőtt Benke hibája után és be is dobta mindkettőt a szerb.

• 19:17:21

Biztos, ami, biztos időt kér Fekete Ádám.

• 19:19:05

Az utolsó támadásból már nem születik kosár, így 72-56-ra vezet a KKK a zárónegyed előtt.

• 19:20:41

Papp Péterrel a pályán vág neki a negyedik negyednek a KKK.

• 19:22:31

Frazier közeli pöccintésével indul a pontgyártás.

• 19:23:51

A túloldalon Kuntic jött két büntetővel, amit nem is hibázott el, 74-58.

• 19:25:58

Hendlein szedi össze Spica passzát, amit utána el is tesz szépen, 76-58.

• 19:26:59

A szegedieknek most nem megy a pontszerzés, nekünk annál inkább és Spica kosara után zúg a 20-20-20 a lelátóról. Ugyanis már 78-58 az állás a KKK javára.

• 19:29:10

És megvan az első Frazier-tripla is a meccsen, ami előtt Ciric volt eredményes, így 81-60 az állás.

• 19:29:27

Majd pedig Balaban is bedob egy kettest.

• 19:29:52

Egy gyönyörű támadás végén Papp Péter is eredményes a mai meccsen, 83-62.

• 19:31:08

Újabb közönségszórakoztató támadás végén Fodor jó egy közelire, de rögtön utána Ciric válaszol, 85-64.

• 19:33:00

Balaban megszerzi 24. pontját a mérkőzésen, de így is magabiztosan vezet a KKK.

• 19:33:46

Majd pedig ismét Balaban keveredik a palánk alá és ezúttal sem hibázik.

• 19:34:13

Raivio ad egy szép passzt Papp Péternek, aki kegyetlenül bevág egy hármast, 88-68.

• 19:34:44

De Ciric is hármassal válaszol rá.

• 19:35:31

Utána eladja a KKK a labdát, amit Ciric vihet végig egyedül és be is zsákolja. De már az utolsó percen belül vagyunk.

• 19:35:50

Ismét a Szeged támadhatott, amit Balaban ki is használt, 88-75.

• 19:36:22

A végére már nem figyelünk, ismét egy eladott labda és ismét Ciric dobja be egyedül, 88-77.

• 19:36:34

21 másodperccel a vége előtt időt kér Fekete Ádám.

• 19:38:27

A végén még Hendlein büntetőzhet. Be is hullik mindkettő, 90-77.

• 19:38:34

Most Nikola Lazics kér időt.

• 19:39:38

Még 9 másodpercc a meccsből.

• 19:40:11

De több kosár már nem születik a meccsen.

• 19:40:32

A Kaposvári KK megérdemelten nyer 90-77-re.

• 19:41:23

Folytatás vasárnap az Atomerőmű otthonában, ahol már egy sokkal nehezebb meccs vár Hendleinékre. Természetesen arról is beszámolunk majd szöveges formában.