A hosszúra nyúlt bajnoki szünet után nagyszerű erőfelmérőnek ígérkezett a Vác elleni hazai találkozó. A siófokiak hamar bebizonyították, hogy remek formában vannak: az első percek gólváltása után fokozatosan növelték előnyüket, és harminc percnyi játék után már 17-9-re vezettek. A vendégek dicsérete, hogy ebben a helyzetben sem adták fel, és a szünet után sikerült felzárkózniuk.

A Vác 23-19-ig jött fel, de a somogyiak nem hagyták magukat, és végül bebiztosították sikerüket. A 27-23-as végeredményt Szalai Babett alakította ki.

Forrás: siofokkc.hu

Golovin Vlagyimir: Az első félidőhöz képest gyengén sikerült a második. Talán korán gondoltuk úgy, hogy megvan a mérkőzés, így saját magunknak tettük nehézzé a befejezést. Örülök a jó kapusteljesítményeknek.

Ottó Katalin: A mérkőzés megmutatta, hogy jó úton járunk, a játékosok az utolsó leheletükig küzdöttek a pályán. Gratulálok a Siófoknak, úgy gondolom, dobogó-várományos együttestől szenvedtünk vereséget.

Siófok KC-Galerius Fürdő – Ipress Center-Vác 27-23 (17-9)

Siófok, 400 néző. V.:Bán, Szloska.
SKC: Pastrovics – Such 5, Szekerczés 3, Piedade 2,Wörz, Orbán A 4 (1), Erdősi 5. Csere: Kumpel, Szalai B., 4, Németh Cs. 1, Szabadfi 1, Deáki 2, Schneider, Buzsáki, Fauszt, Polics. Vezetőedző: Golovin Vlagyimir.

Vác: Bíró B. – Katona, Hámori 4, Farkas V. 2, Fülöp 2, Hornyák D. 5, Szondi 4. Csere: Tóth E. 1 (1), Pelczéder 1, Hansághy 1, Dakos 2, Drávai 1 (1), Virág, Balogh J., Stefanovic, Sterjova. Vezetőedző: Ottó Katalin.

Az eredmény alakulása. 3. p.: 1-2, 6. p.: 4-3, 12. p.: 6-3, 16. p.: 6-5, 20. p.: 10-7, 26. p.: 15-8, 39. p.: 18-11, 44. p.: 18-13, 49. p.: 21-14, 52. p.: 23-19, 55. p.: 24-20, 58. p.: 26-21.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/3