A hazai pályán eddig hibátlan Sopron otthonában zárja a 2014-es évet a Kaposvári KK csapata. Fodor Mártonék jó sorozatot tudhatnak maguk mögött, hiszen utóbbi négy meccsükön egyaránt győzni tudtak. A listavezető ellen viszont bravúrnak számítana, ha tovább tudnák folytatni remek szériájukat.

Az idei szezonban egyszer más sikerült legyőznie a KKK-nak a Soproni Sördögöket. Akkor Raivio 21 pontjának is köszönhetően, 84-66-ra nyertek a hűség városában, amivel el is hódították a Krasznai-kupát. Az akkori főszereplő szerint most sem elképzelhetetlen egy idegenbeli siker.

Új esemény

Szeretettel köszöntöm a KaposPont minden Kedves olvasóját!

• 19:00:14

Új esemény

A Kaposvári KK idei utolsó bajnoki mérkőzésére készül, a csapat ma a Soproni Sördögök vendége lesz.

• 19:02:11

Új esemény

Vendéglátónk kíváló formában van. Jelenleg a második helyen állnak a táblázaton kilenc győzelemmel, és egy vereséggel. Utóbbi öt mérkőzését győzelemmel zárta a Sopron, legutóbb a Falco csapatát verték Denées Gáborék.

• 19:03:10

Új esemény

Az MKB Arénában eddig még senki nem tudta legyőzni a Sördögöket, de mint tudjuk, egyszer minden sorozat megszakad. Miért ne pont ma?

• 19:03:33

Új esemény

Azért persze ehhez a hazaiaknak is lesz pár szavuk.

• 19:04:42

Új esemény

A KKK a múltheti nagyszerű Falco ellen aratott győzelme után a tabella negyedik helyére jött fel. Mi is elég jó formában várjuk a mai találkozót, Fekete Ádám legénysége az utolsó öt meccséből négyet behúzott.

• 19:05:53

Új esemény

Idegenben azonban kicsit döcögősen megy a fiúknak. Az öt eddigi mérkőzéséből csak kettőt nyert meg a KKK az otthontól távol.

• 19:07:09

Új esemény

Sok minden szól a soproniak mellett ,de reméljük sikerül szépen zárnia az évet a Kaposvári KK-nak.

• 19:07:25

Új esemény

A mérkőzés pedig már kezdetét is vette.

• 19:09:09

Új esemény

A hazaiaknál a kezdőben: Matija Poszcsics, Jermaine Thomas, Ruják András, Dénes Gábor, Milos Boriszov.

• 19:09:41

Új esemény

A KKK-nál Hendlein, Fodor, Jancsikin, Raivio és Spica a kezdőben.

• 19:10:26

Soproni KC

Esélyeshez méltóan indítja a mérkőzést a Sopron, rögtön 6-2-es előnyre tesznek szert.

• 19:12:05

Soproni KC

Ami Ruják András büntetőivel 8-2-re nő.

• 19:12:51

Új esemény

Raivio és Tóth Gergely kosarai után 10-4.

• 19:13:21

Kaposvári KK

Raivio talál be nálunk ismét, 10-6.

• 19:14:37

Soproni KC

A már a magyar válogatottban is bemutatkozó, honosított amerikai, Jermaine Thomas büntetőivel 12-6.

• 19:15:19

Spica és Hendlein egy-egy duplájával 12-10-ig zárkózunk.

• 19:16:43

Soproni KC

Aztán ismét Thomas véteti észre magát, mégpedig egy 2+1-es akcióval. 15-10.

• 19:17:14

Soproni KC

Tóth büntetőivel 17-10 a Sopronnak.

• 19:18:33

Új esemény

19-12-re is vezetett már a sopron, de jött Gibson, és kosarával 19-14-re hozta fel övéit.

• 19:19:38

Aztán egy büntetőt is bedob az amerikai irányítónk, 19-15.

• 19:20:48

Raivio büntetőzhetett, kettőből csak egy ment be neki, 19-16.

• 19:21:27

Soproni KC

Mario Edwards vág be egy hármast, 22-16.

• 19:23:12

Soproni KC

Thomas egyelőre képtelen büntetőt hibázni 5/5-tel áll eddig a vonalról. Az ő iménti büntetőivel 24-16 oda.

• 19:23:39

Matt Gibson viszont bedobja az első kaposvári hárompontost. 24-19.

• 19:25:20

Soproni KC

Ám erre Thomas válaszol a másik oldalon, ő is a triplavonalon túlról talál be. 27-19.

• 19:25:33

Soproni KC

Thomas elsőként éri el a 10 pontot a mezőnyben.

• 19:26:53

Hendlein Roland kosarával zárul az első játékrész, igaz még a Sopronnak volt egy kosárszerzési lehetősége, de Edwards távoli kísérlete kimaradt. Egy negyed után 27-21-re vezet a Sopron.

• 19:28:57

Új esemény

Máris folytatódik a mérkőzés.

• 19:29:04

Soproni KC

Thomas ellen valamit sürgősen ki kell találni. A 30 soproni pontból 13-at ő szerzett, most épp triplát dobott be. 30-21.

• 19:29:45

De szerencsére Hendlein kettese, valamint Gibson hármasa után sikerül lőtávon belül maradnunk. 30-26.

• 19:30:26

Mi több, lassan a vezetést is átvehetjük. Raivio is bepörköl egy hármast. 30-29.

• 19:30:54

Soproni KC

Sabáli Balázs kér időt, hogy megállítsa a kaposvári rohamot.

• 19:32:05

És Grebenár kettesével már nálunk az előny! 30-31.

• 19:32:33

Soproni KC

Ám Ruják András gyorsan visszaszerzi azt a Sopronnak. 32-31.

• 19:34:02

Soproni KC

Boriszov szerzi meg első pontjait, 34-31.

• 19:36:05

Raivio is átlépi a tizet. Iménti kosarával 12 pontos az amerikai, 34-33.

• 19:36:42

Aztán Raivio bever egy hármast is.

• 19:37:09

Gibson pedig követi Raivio példáját, és ő is betalál a triplavonalon túlról.

• 19:37:46

Soproni KC

Boriszov hozza vissza az övéit egy kettessel. 38-39.

• 19:38:09

Fekete Ádám kikéri első idejét.

• 19:38:33

Új esemény

Valamivel kevesebb, mint négy perc van vissza a félidőig.

• 19:39:39

Gibson ma nagyot játszik, negyedik hármasát dobja be. 15 pontnál jár a jenki és ami még ennél is fontosabb, 42-38 ide.

• 19:41:02

Új esemény

Boriszov előbb egy kettes, majd egy hármast is bedobott. Két kosara közé beékelődött még Hendlein duplája, így az állás 43-44.

• 19:42:30

Soproni KC

Boriszov belelendült, újabb trojkát küld be a kaposvári gyűrűbe. 46-44.

• 19:43:12

Soproni KC

Boriszov a pont nélküli első negyede után már 12 pontnál jár.

• 19:43:55

Soproni KC

És ha egy üzlet egyszer beindul... Ismét Boriszov eredméynes, csak most a palánk közvetlen közeléből. 48-44.

• 19:44:40

Soproni KC

Ráadásul faulttal együtt dobta ezt a kosarát Boriszov, így még büntetőzhetett is. Ott sem hibázott, 49-44.

• 19:45:10

Soproni KC

Thomas kosara után 51-44-re nő a soproni előny.

• 19:45:25

Azonnali kaposvári időkérés.

• 19:46:13

Új esemény

A Boriszov - Thomas duó 15-15 pontnál jár, akárcsak a Raivio - Gibson páros.

• 19:46:29

Új esemény

Utolsó percen belül a félidőben.

• 19:47:19

Új esemény

A negyed végén Thomas kihagy még egy hárompontos kísérletet, így nem változik az állás.

• 19:47:45

Új esemény

Soproni Sördögök - Kaposvári KKK a félidőben 51-44.

• 20:04:01

Új esemény

Kezdetét veszi a harmadik negyed.

• 20:04:46

Jól kezdünk, Jancsikin triplája nyitja meg a negyedet. 51-47.

• 20:06:44

Raivio szintén büntetőkből eredméynes. 55-49.

• 20:07:45

Új esemény

Tóth Gergely kosarára Marko Spica által jön a kaposvári válasz. 57-51.

• 20:08:21

Soproni KC

Dénes Gábor süllyeszt el egy hármast. 60-51.

• 20:09:23

Soproni KC

Thomas labdátszerez és dob egy ziccert belőle. Tíz fölé nő a soproni előny. 62-51.

• 20:10:17

Soproni KC

Újabb kaposvári eladott labda, és újabb soproni kosár. A pontszerző Tóth Gergely, 64-51-re húz el a hazai csapat.

• 20:10:27

Időt kér Fekete Ádám.

• 20:11:26

A harmadik negyed derekánál tart a találkozó, amikor az időkérés után Hendlein szerez egy kosarat a palánk alól. 64-53.

• 20:11:59

Gibson szerez labdát, Raivio pedig két pontot. 64-55.

• 20:13:07

Soproni KC

Thomas növeli ismét tíz fölé a hazai előnyt. 66-55.

• 20:13:59

Soproni KC

Majd Thomasz össehoz egy kosarat faulttal együtt. 68-55.

• 20:15:13

Soproni KC

Jó a bónusz dobása is. A Sopron eddig nem hibázott még a büntetővonalról, 15/15-tel állnak etekintetben.

• 20:15:55

Hendlein zsákolt egyet, 69-57.

• 20:16:55

Tízzel nyeri eddig ezt a negyedet a Sopron. 76-59 az állás.

• 20:17:46

Soproni KC

Edwards kosara után már lassan húszpontos a hazaiak fölénye.

• 20:18:31

Új esemény

Grebenár és Poszcsics kettesei után 80-61.

• 20:19:00

Hendlein húzza a labdát a gyűrűbe, 80-63.

• 20:19:22

Új esemény

Ez volt az utolsó kosár a negyedben.

• 20:19:46

Új esemény

Három negyed után 80-63-ra vezet a Sopron csapata.

• 20:20:25

Új esemény

Nehéz lesz innen talpra állni, de egyszer már siekrült hasonló...

• 20:21:16

Soproni KC

Poszcsics kettese nyitja meg a záró játékrészt. 82-63.

• 20:21:48

Horváth Márton válaszol erre a kettesre a túloldalon. 82-65.

• 20:24:28

Új esemény

Kicsit lendületét vesztette a két csapat, mindkét fél halmozza a kihagyott dobásokat ezekben a percekben.

Új esemény

Továbbra sem megy a kosárszerzés a csapatoknak. A Sopron a negyedik negyed negydik percében kihagyja az első büntetőjét is.

• 20:29:46

Soproni KC

Takács Norbert volt az, aki hibát vétett a büntetővonalon, igaz volt még egy kísérlete, amit már bedobott. 83-67.

• 20:30:46

Soproni KC

A soproniak horvát center, Poszcsics szerzi az újabb hazai pontokat. 85-67.

• 20:31:24

Soproni KC

Faulttal együtt esett a kosara, így még büntetőzhet is a horvát.

• 20:33:04

Soproni KC

Nem hibázott a soproni magasember. 86-67.

• 20:35:26

Új esemény

Három perc van még vissza a mérkőzésből. Ebben a negyedben alábhagyott mindkét csapat lendülete, és a sok pontatlanság eredméyneképp a játékrész eddig 9-5 a Sopronnak.

• 20:36:29

Új esemény

Tartja húszpontos előnyét a hazai csapat. 94-74-re vezetnek a hazaiak, amikor már csak két perc van vissza a találkozóból.

• 20:36:48

Új esemény

Innen már sajnos nem nagyon van visszaút...

• 20:37:21

Új esemény

Előkerülnek mindkét oldalon olyan játékosok, akik eddig nem jutottak szóhoz.

• 20:38:17

Mint például Papp Péter, aki ha már becserélték, szerzett is egy duplát. 96-77.

• 20:38:35

Új esemény

Utolsó perc.

• 20:39:16

Soproni KC

Molnár Márton kosarával eléri a százat a Sopron. 100-77.

• 20:39:55

Papp eredményes ismét, ezúttal középtávolról. 100-79.

• 20:40:53

Kovács Soma is dob egy hármast a padról beállva. 100-82.

• 20:41:38

Új esemény

Raivio még zsákol egyet, majd Molnár Márton a századik után megdobja a százkettedik soproni pontot is.

• 20:41:55

Új esemény

Ezzel pedig ki is alakul a végeredmény: 102-84.

• 20:42:10

Új esemény

A KKK tehát vereséggel búcsúzik 2014-től.

• 20:43:26

Új esemény

Egyfélidőn át kíválóan tartotta magát Fekete Ádám csapata, majd a remek harmadik negyedének köszönhetően eldöntötte a találkozó sorsát a Sopron csapata.