A múlt heti, kazincbarcikai nagy csata után hazai környezetben is nehéz meccsre, de továbbjutásra számítottak a kaposváriak. A Fino ennek megfelelően kezdte a mérkőzést, és az első szettben végig vezetve győzött. Bagics Balázs pontjai adták meg az alaphangot, és a társak is pontosan röplabdáztak. Jól sikerültek a nyitások, a támadások sikeres befejezéséről pedig elsősorban Németh és Juhász gondoskodott. A hazaiak 24:17-nél jutottak játszmalabdához, Bozóki Bence szép ütésével pedig véget is ért a játék (25:18, 1-0).

A térfélcsere után jobban kezdett a Vegyész, és a folytatásban is előrébb járt a pontgyűjtésben. A borsodiak egyre jobban szerváltak, Szabó Dávid pedig elkapta a fonalat, így a szett derekán négy pont volt a Vegyész előnye. A somogyiak nem estek kétségbe, türelmes játékkal ledolgozták a hátrányukat, és egy parádés Szabó, Németh sánc után a vezetést is átvették. 22:21 után már nem volt megállás: mindenki odafigyelt a pályán, Németh Ferenc pedig egy foghatatlan nyitással zárta le a küzdelmet (25:22, 2-0).

A harmadik játékrészben a Fino lényegében végig kézben tartotta az irányítást, és mindig volt valaki, aki lendített egyet a csapat szekerén, ha éppen arra volt szükség. A szett közepén már négy ponttal vezetett a házigazda, a második technikai szünetben pedig, Szabó nagy blokkja után 16:11 állt a táblán. A Barcika a hajrában sem támadt fel, ehelyett bőkezűen ajándékozták a pontokat az amúgy is magas fordulatszámon pörgő Demeter-legénységnek. A csapatnak 24:17-nél már meccslabdája volt, és némi izgalom után végül Németh Ferenc biztosította be a magabiztos sikert (25:20, 3-0).

Fino Kaposvár SE – Vegyész RC Kazincbarcika 3-0 (18, 22, 20)
Kaposvár, 300 néző. V.: Mezőffy, Nagy L.

Fino: Magyar 1, Bagics B. 12, Juhász 12, Németh F. 16, Bozóki 10, Szabó A. 5. Csere: Deák (libero). Vezetőedző: Demeter György.

Vegyész: Kovács Z., Antal 9, Szabó M. 5, Toronyai 2, Bokor E. 2, Szabó D. 13. Csere: Szántai (libero), Blázsovits 5, Balázs, Gulyás 2, Csányi 1, Dudás. Vezetőedző: Dudás András.

Az eredmény alakulása:

I. játszma: 3:0, 8:5, 10:9, 15:9, 22:16, 24:17, 24:18.

II. játszma: 0:1, 2:5, 4:8, 9:9, 11:11, 11:13, 12:13, 12:16, 14:18, 16:18, 16:19, 18:19, 20:21, 23:21, 24:22.

III. játszma: 1:1, 4:4, 8:5, 11:8, 13:9, 16:11, 18:13, 22:15, 24:17, 24:20.

Címkék: kazincbarcika, elődöntő, fino kaposvár, magyar kupa, sport