A vendégek nem a legjobb előjelekkel készültek a körmendi mérkőzésre, hiszen a csapatból többen is sérüléssel bajlódnak. Spica térde és Hendlein bokája sincs száz százalékos állapotban. A vasiaknál Török Rolland betegedett le a meccs előtt. Végül valamennyiükre számíthatott edzője. Az első percekben úgymond feltérképezte egymást a két együttes, a távolról is betaláló körmendiek pedig vezetést is szereztek. Hendlein második duplájával azonban már a kaposváriak tartottak előrébb. Janicsikin triplájával, sikerült ellépni, a negyedet pedig az összeszedettebb játékot mutató Kaposvár nyerte.

A vasiak mindössze nyolc pontot értek el (Ferencz két triplájával együtt). A folytatásban Hendlein vitte a prímet a vendégeknél, nemcsak a pontszerzésből vette ki a részét, hanem blokkal is jelentkezett. Gibson és Jancsikin triplái, valamint Raivio ziccere után már 22–38 állt a táblán, s teljesen megérdemelten nyerte ezt a játékrészt is a somogyi alakulat.

A nagyszünetet követően Jancsikin újabb triplája lendítette tovább a vendégeket, de Ferencz hasonlóképp válaszolt. Raivio nem hagyta annyiban, s ő is a hármas vonalról túlról villant, 35–55-re alakítva ezzel az eredményt. Egy 6–0-ás rohammal zárkóztak a hazaiak, akiket ekkor már tomboló szurkolóik is hajtottak. Elbizonytalanodtak a somogyiak és a drágán szerzett előny egyre csak olvadt. Tóth Norbert utolsó pillanatban szerzett duplájával teljesen nyílt lett az utolsó játékrész, annak ellenére, hogy a hússzal is vezettek Fodorék.

Újabb 6–0-ával indított a Körmend az érthetetlenül teljesen széteső kaposváriak ellen. Popadics triplájával már a hazaiak tartottak előrébb a 34. percben. Horváth Márton és Fodor Márton kipontozódása után a legjobbkor jött Raivio, valamint Jancsikin újabb triplája. Egy perccel a vége előtt ezzel már biztossá vált, hogy bravúros győzelmet arat a körmendi csarnokban a Kaposvári KK.

Egis Körmend–Kaposvári KK 69–80 (8–19, 20–25, 23–15, 18–21)

Körmend, Városi Sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Pálla Z., Hegedűs T., Kulcsár T.

Egis Körmend: Lemon (30/3), Sonyák (-), Ferencz (13/9), Kolarics (-), Richards (6). Csere: Govens (-), Tóth N. (8), Török (8), Popadics (4/3), Doktor (-). Vezetőedző: Ante Perica. Edző: Hencsey Tamás.

Kaposvári KK: Fodor M. (5), Raivio (23/6), Jancsikin (19/12), Hendlein (14), Spica (14). Csere: Horváth M. (-), Gibson (5/3), Benke (-), Grebenár (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 5–4, 7. perc: 8–12, 12. perc: 11–21, 18. perc: 22–38, 23. perc: 30–47, 27. perc: 41–55, 34. perc: 63–62, 37. perc: 65–72.

Jók: Lemon, illetve Hendlein, Raivio, Jancsikin.

Kipontozódott: Popadics (a 38. percben), illetve Horváth M. (a 35. percben), Fodor M. (a 38. percben).

• 17:43:09

Bravúr kell a győzelemhez

• 17:57:49

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 17:59:10

Nehéz mérkőzés vár a Kaposvári KK-ra az NB I./A csoportos kosárlabda-bajnokság 9. fordulójában, hiszen a somogyiak a körmendi katlanba tesznek ma látogatást.

• 18:01:35

Szinte megjósolhatatlan a mai találkozó győztesének kiléte. A KKK némileg hullámzóan teljesít eddig a bajnokságban, míg a Körmend az erős játékoskerete ellenére már hat vereséget szenvedett el, egyetlen győzelmük mellett.

• 18:03:09

A hazai pálya előnye, illetve a győzelmi kényszer valúszínűleg nagy motivációt jelent a hazai csapatnak, kérdés, hogy utóbbi milyen hatással lesz a csapat játékára.

• 18:04:04

A Körmend jelenleg a 11. helyen áll, míg a KKK a hatodik pozícióból várja ezt a fordulót.

• 18:04:53

Az egyébként nemzetközi porondon is játszó Körmend kerete rengeteg honosított játékost számlál a légiósok mellett.

• 18:05:11

A mérkőzés ebben a pillanatban elkezdődött, lássuk a kezdőket.

• 18:06:21

Körmend

Körmendi oldalon Richards, Lemon, Sonyák, Kolarics, Ferencz a kezdőben.

• 18:07:03

Kaposvári KK

Míg a KKK a Raivio, Fodor, Jancsikin, Hendlein, Spica csapattal kezd.

• 18:08:07

A találkozó első kosarát a hazaiak szerezték, erre érkezett is a válasz a másik oldalról, de a későbbi Ferencz-triplára egyenlőre nem volt válasza a KKK-nak. 5-2.

• 18:09:22

Hendlein szerzi meg aztán a KKK következő pontjait egy betörésből. 5-4.

• 18:12:02

Hendlein eredményes ismét a palánk alól. 5-6.

• 18:12:59

Raivio triplájára Ferecz Csaba válaszolt, ugyancsak egy hármassal. 8-8.

• 18:14:19

Hendlein majd Spica kosarával lépünk meg kicsit az ellenféltől. 8-12.

• 18:15:18

Jancsikin pedig bedobja a első tripláját, 8-15 ide.

• 18:15:54

Körmend

Kikéri első idejét a csapat élére nemrég kinevezett körmendi mester, Ante Perica.

• 18:17:34

Raivio szedi össze a saját triplakísérlete után a lepattanót, majd dobott be egy középtávolit. 8-17.

• 18:19:44

Jancsikin szerzett egy könnyű kosarat egy alapvonali bedobás után, kihasználva a körmendi védelem figyelmetlenségét. 8-19.

• 18:22:34

Az első negyed véget is ért, több kosár nem esett már az első játéksrészben, így 8-19-es előnyből várhatjuk a folytatást.

• 18:24:40

Folytatódik is a mérkőzés, és szerencsére folytatódik a kaposvári dominancia is. Spica kosarával 8-21.

• 18:25:42

Körmend

Lemon dob egy kosarat faulttal együtt, majd a ráadásbüntetőjét is értékesíti az amerikai. 11-21.

• 18:28:00

Raivio büntetőzhetett az imént, két kísérletéből csak a második volt az, ami célba is ért. 11-22.

• 18:31:09

Spica kosara után Marko Popadics szerezte a körmendiek újabb pontjáit, mégpedig egy büntetőből. 12-24.

• 18:32:11

Körmend

Lemon büntetőzhetett most a körmendieknél, kettőből kettő volt a mérlege, ezzel 14-24.

• 18:33:00

Hendlein kettesből, Gibson triplából szerez pontokat a KKK-nak. 14-29.

• 18:34:31

Körmend

Török Rolland, majd Rayn Richards dob egy-egy kettest a hazaiaknál.

• 18:34:41

18-29-re zárkózik fel ezzel a Körmend, Fekete Ádám pedig időt kért.

• 18:36:23

Marko Spica oszt ki nagy zsugát Hendlein Rolandnak, aki megszerzi tizedik pontját. 18-31.

• 18:38:20

Körmend

Ismételten jól zárt a büntetővonalon a körmend ameriaki irányítója, Walter Lemon. 20-31.

• 18:39:10

Hendlein kosara után megintcsak büntetőből eredményes a házigazda. 22-33.

• 18:40:12

22-38-ra lépünk meg, miután Jancsikin dob egy hármast, Raivio pedig egy kettest.

• 18:40:21

Körmend

Hazai időkérés.

• 18:41:19

A körmendi szurkolók nehezen nézik ezt végig, és a türelmük is kezd elfogyni. "Hol a csapatunk?" teszik fel a kérdést kórusban a körmendi vezetőknek.

• 18:42:28

Körmend

Ha mezőnyből nem megy, legalább a büntetőiket bedobják a vasiak. Most Richards volt a "tettes". 24-38.

• 18:43:40

Raivio kosarára Ferencz Csaba válaszol a másik oldalon egy középtávoliból. 26-40.

• 18:45:03

Majd Hendlein és Spica szerez négy pontot tőlünk, de e két kosár közé beékelődött Lemon kettese is. 28-44.

• 18:45:19

Fekete Ádám kér most egy időt.

• 18:46:17

Mégpedig azért, hogy kitaláljon valamit a negyedből hátralevő néhány másodpercre, de a taktikai megbeszélés ellenére sem sikerül újabb pontot szereznie a KKK-nak.

• 18:47:42

Mint ahogy a körmendiek sem, bár nekik jóval nehezebb volt a helyzetük azzal a majd' félpályáról eleresztett dobással. Az eredmény így már nem változott az első félidőben.

• 18:48:21

A nagyszünetben Egis Körmend - Kaposvári KK: 28-44.

• 19:00:56

A csapatok már a pályán várják a folytatást, a Körmend kezdheti majd a harmadik negyedet.

• 19:02:16

Egyik fél sem tudott pontotszerezni az első támadásából.

• 19:03:41

És a körmend a másodikból sem, ellenben a KKK-t. Jancsikint találta meg a labda, szintet teljesen üresen a sarokban, és dobott onnan egy hármast. 28-47.

• 19:04:51

Körmend

Lemon azok közé a körmendi játékosok közé tartozik, aki elfogadható teljesítménnyel rukkol ma elő. Iménti ziccerével már 13 pontnál jár. 30-47.

• 19:07:26

Felváltva esnek most a kosarak a két gyűrűnél, felgyorsult némileg a játék. 35-52-vel magabiztosan őrzi előnyét a KKK.

• 19:10:03

Jancsikin tör be, és jól érzékelve az érkező besegítést, kiosztja inkább a labdát Raivionak, aki üresen állt a triplavonal mögött. Az ameriaki bedobó nem is tétovázott, és beverte a csapat ötödik hármasát. 35-55.

• 19:10:30

Körmend

Húszpontos KKK előny, természetesen jön is a körmendi időkérés.

• 19:11:17

Körmend

Török kettese után Lemon zsákol egy nagyot. 39-55, mindjárt meg is jön a körmendi fanatikusok hangja.

• 19:12:39

Körmend

Tóth Norbert is betalál most. 41-55.

• 19:13:06

Ez után a kisebb körmendi rohanás után most Fekete Ádám elérkezettnek látta az idejét egy időkérésnek.

• 19:15:04

Körmend

Lemon viszi a hátán a körmendi csapatot, kettesével már 8-0-nál jár a körmend az utóbbi percekben. 43-55.

• 19:16:54

Kissé idegessé vált a KKK játéka az iménti hibák után, pedig erre semmi szükség nem volna, hiszen még mindig nálunk az előny.

• 19:17:37

Lassan véget ér a harmadik negyed is, folyamatosan zárkózik a Körmend. 45-57.

• 19:18:19

Egy jó hajrára nagy szüksége lenne a KK-nak, hogy nyugodtan tudjuk megkezdeni a negyedik negyedet.

• 19:19:22

Raivio harcol ki két büntetődobás a betörése után.

• 19:19:48

Jó is mindkét dobása a büntetővonalról. 45-59.

• 19:20:19

Körmend

Lemont faultolta Benke Szilárd, aki így büntetőzhet.

• 19:21:04

Körmend

Lemon pedig szokásához híven, most sem hibázott dobást a vonalról. 21 pontos már az ameriaki, 47-59.

• 19:21:31

Körmend

Ferencz Csaba kettesével tízre zárkózik fel a Körmend.

• 19:23:16

Körmend

A negyed végén Lemon törhetetett még be, de dobáskísérlete kimaradt, ám érkezett Tóth Norbert, aki visszapöcizte a gyűrűből kipattanó labdát, és a dudaszó pillanatában így újabb két ponttal faragni tudott hátrányából a hazai csapat.

• 19:23:55

Ezzel tehát 51-59-ről várják a felek a negyedik, mindent eldöntő(?) negyedet.

• 19:25:13

Körmend

Vérszemet kapott a Körmend, Török duplájával már csak hat pontra olvad a KKK előnye. 53-59.

• 19:26:52

Körmend

Lemon előbb egy betörésből, majd egy labdalopás után dob egy ziccert. Ezzel a két körmendi kosárral két pontra csökken a nem is oly rég még húszpontos kaposvári előny.

• 19:27:08

Azonnal időt kér Fekete Ádám.

• 19:28:09

57-59-ről folytatódik a találkozó.

• 19:28:46

Jancsikin dobhat majd három büntetőt, mivel Ferencz Csaba faultolta őt triplakísérlete közben.

• 19:29:09

Jancsikin mindhárom büntetője a helyén, 57-62.

• 19:29:44

Körmend

Erre a három kaposvári pontra Lemon válaszol egy triplával. 60-62.

• 19:30:42

Körmend

Majd egy újabb körmendi tripla... Popadics szerzi, 63-62 a Körmendnek.

• 19:32:16

Raivio szerzi vissza a vezetést gyorsan. A palánk alól szerzett kosara után még egy büntetőt is dobhat, mivel egy faultot is ütöttek rajta. 63-64.

• 19:32:43

Jó a ráadás büntető is Raiviotól. 63-65.

• 19:33:10

Spica is büntetőzhet, igaz ő kétszer.

• 19:33:29

Bent van mind a kettő, 63-67.

• 19:34:35

Tóth Norbert kosara után ismét Spica volt eredményes kaposvári részról, csak most akcióból. 65-69.

• 19:36:25

Négy és fél perc még vissza a meccsből, amikor Raivio bever egy triplát. Sikerül most egy kisebb előnyt összekaparnunk, jó lenne ezt már meg is tartani a meccs végéig. 65-72.

• 19:36:45

Körmend

Időt kér Perica mester.

• 19:39:11

Körmend

Lemon szerzi meg a harmincadik pontját. Egyértelműen ő a körmend vezére. 67-72.

• 19:40:40

Fodor Márton dob be két fontos büntetőt. 67-57.

• 19:41:35

Körmend

Majd aztán Fodor beüti ötödik faultját Törökön, aki még ráadásul be is dobja kosarát a szabálytalanság ellenére. 69-75.

• 19:41:56

Körmend

De nem jó Trörök plusz egye.

• 19:43:44

1:47 még vissza a mérkőzésból, amikor Jancsikin dob be egy gyilkos hármast!! 69-78.

• 19:43:58

Körmend

Jön a körmendi időkérés.

• 19:45:14

Másfél perc még vissza a meccsből, remélhetőleg a körmendiekben nincs már erő egy újabb feltámadásra.

• 19:45:35

Gibson dob be két büntetőt közben. 69-80.

• 19:47:23

Talán kijelenthető most már, hogy a KKK-nak ha nehezen is, de megvan ez a meccs. Fél perc még vissza, és Perica is már a fiataloknak ad játéklehetőséget.

• 19:48:21

Ebben a pillanatban ez pedig már hivatalos is. A KKK megszerzi szezonbeli ötödik győzelmét a Körmend otthonában.

• 19:52:48

Remek elsőfélidőt produkált a KKK, és később a második félidőben már húsz ponttal is vezettek Hendleinék, a 30 pontos Lemon vezérletével még a vezetést is átvették a negyedik negyedben a hazaiak, ám a Kaposvár egy remek hajrával végül behúzta ezt a mérkőzést.