A párharc kezdete előtt nagy talány volt a siófokiak számára, hogy milyen játékerőt képvisel a fiatal macedón csapat. Az első félidő végére aztán kiderült: az addig mutatott teljesítmény kevés lesz az üdvösséghez. A somogyiak igen nehezen lendültek játékba, és még az sem nyugtatta meg őket, hogy Piedade szép góljával 5-3-ra vezettek a 13. percben. A négy megítélt büntetőből kettőt kihagyott az SKC, amivel szintén csak a saját dolgát nehezítette meg. A Metalurg türelmesen kézilabdázott, mindig egyenlíteni tudott, így 10-10-ről indult a második játékrész.

A folytatásról sokat elárul, hogy a balatoni lányok tizenöt perc alatt megduplázták a térfélcsere előtt szerzett találataik számát, és egészen kilenc gólig tornászták fel az előnyüket. A Golovin-tanítványok védekezése nagyot javult, Such a jobb szélről, Orbán pedig hétméteresből szerzett fontos gólokat. Az SKC megnyugtató győzelem birtokában várhatja a vasárnapi visszavágót, amelyet ugyancsak saját otthonában vívhat meg, immár a kiírás szerint is hazai csapatként.

null

MKD WHC METALURG SKOPJE - SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 17-26 (10-10)
Siófok, 400 néző. V.: Vranyes, Wenninger (osztrákok).
Siófok: PASTROVICS - SUCH 6, Szekerczés 2, Piedade 3, Wörz 1, ORBÁN ANNAMÁRIA 8 (5)
ERDŐSI 4. Csere: Kumpel (kapus), NÉMETH CS., Szabadfi, Deáki, Szalai B. 2, Fauszt, Buzsáki. Vezetőedző: Golovin Vlagyimir
Skopje: ANTIKJ - RISTOVSKA 8 (4), BELEVSKA 3, Nikolic 2, Livrinik 2, Jovanovska 1
Sazdovska.
Csere: Serafimova (kapus), Dabevska, Velichkovska 1, Nikolovska, Stojkovska.
Edző: Aleksandar Petrovski.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1-1, 8. p.: 3-3, 13. p.: 3-5, 18. p.: 5-7, 23. p.: 7-8, 26. p.: 8-8, 35. p.: 10-12, 37. p.: 12-15, 41. p., 13-17, 45. p.: 13-19, 51. p.: 14-23, 56. p.: 16-25.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4 ill. 7/5

MESTERMÉRLEG

Aleksandar Petrovski: - Nagyon fiatal csapattal érkeztünk, sokaknak ez volt az első komoly nemzetközi mérkőzése. Az első félidőben jól helytálltunk. A Siófok jó csapat, gratulálok nekik a győzelemhez.

Golovin Vlagyimir: – Az első félidőben megfogott minket a KEK-hangulat, de a szünetben sikerült rendezni a sorokat. Remélem, jó teljesítményt nyújtunk majd a visszavágón is.