A hétvégi dupla forduló második mérkőzésén az egyre jobb formát mutató TFSE lépett pályára a kaposvári városi sportcsarnokban. Az elmúlt évad negyedik helyezettje egy bolgár és egy szerb légióssal állt fel, a kispadon pedig az egykori somogyi feladó, Gubik János ült. A Diamant csapata mellett ezen a találkozón mutatkozott be az új vezetőedző, Mészáros Péter, aki korábban már három esztendőn át irányította a kaposvári hölgyek szakmai munkáját.

A fővárosiak kezdték jobban a meccset, a Diamant 2:7-nél kezdte meg a felzárkózást, és Horváth Alexandra hatásos nyitásai, majd Rák Rebeka pontjainak köszönhetően 11:11-nél utol is érte ellenfelét. A vendégek a bolgár Guncheva szerváival léptek meg újra, és hiába küzdöttek jól a hazaiak, a végjátékban már nem tudtak fordítani. 20:23 után előbb Gyimes, majd Takács ütött pontot (20:25, 0-1).

A térfélcsere után felváltva estek a pontok. A hazai oldalon Horváth Alexandra, a másik térfélről viszont Guncheva és Szabó A. is kiválóan szervált, így nem voltak irigylésre méltó helyzetben a nyitásfogadók. Nagy csata bontakozott ki a pályán, és egyik csapat sem tudott két pontnál nagyobb előnyt szerezni. A második technikai szünetben, Horváth A. okos pontja után 16:14 állt a táblán, és a folytatásban is igen szorosan alakult az eredmény. 22:22 után két pontot gyűjtött a TF, ami sorsdöntőnek bizonyult: Guncheva blokkjával véget is ért a szett (22:25, 0-2).

A harmadik játékrész lényegében az első technikai szünetig volt kiegyenlített, a folytatásban átvette az irányítást a TF, és fokozatosan növelte előnyét. A vendégek pontosabban játszottak, és nagyobb ütőerejüket is érvényesítették a pályán. 11:16 után, Szombathelyi és Horváth pontjával zárkózott a Diamant, majd újra a TF következett. A kaposváriak erejéből ezután már csak felvillanásokra futotta, nem tudták megszorítani a jó erőkből álló TF-et. A 70 perces összecsapás utolsó két pontját Takács Bernadett könyvelhette el (18:25, 0-3).

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Aluprof-TFSE 0-3 (-20, -22, -18)

Kaposvár, 250 néző. V.: Mezőffy, Farkas L.

Diamant: Jenei, Rák 11, Harmath 5, Szombathelyi K. 10, Horváth A. 12, Szívós I. 4 Csere: Csitári (libero), Ihász, Pintér Zs. Vezetőedző: Mészáros Péter.

TFSE: Guncheva 3, Takács B. 9, Gyimes 8, Szabó A. 13, Trivunic 10, Czina 6. Csere: Kötél D. (libero), Fábián, Török. Vezetőedző: Gubik János.

Az eredmény alakulása:

I. játszma: 2:2, 2:7, 4:10, 8:10, 11:11, 12:16, 16:17, 17:20, 18:22, 20:24.

II. játszma: 2:4, 5:4, 6:6, 12:12, 18:18, 20:20, 22:22, 22:24.

III. játszma: 0:2, 2:2, 3:3, 3:5, 6:5, 7:6, 7:11, 9:11, 11:16, 13:16, 13:18, 15:18, 16:21, 17:23, 17:24, 18:24.

Címkék: 1. mcm-diamant kaposvári egytem, nb1, röplabda, sport