A négyszeres magyar bajnok Alba Fehérvár otthonában vendégeskedik az NB I/A csoportos pontvadászat 6. fordulójában a Kaposvári Kosárlabda Klub. Fekete Ádám csapatában több játékos is kisebb sérüléssel bajlódott a héten, de a szombaton 18 órakor kezdődő találkozóra már mindenki bevethető lesz.

• 17:15:36

Kövessék velünk a mérkőzést 18 órától!

• 18:06:12

Köszöntöm a KaposPont minden Kedves olvasóját!

• 18:07:09

Hatodik fordulójához érkezett az NB I. A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság.

• 18:08:05

A KKK a mai este folyamán egy igazi "nehézfiúval" néz szembe, soros ellenfelünk az Alba Fehérvár.

• 18:09:18

Fekete Ádám csapata az elmúlt héten aratott hazai diadal után végre megszerezné első idei idegenbeli győzelmét, de ez irtózatosan nehéz lesz.

• 18:10:08

Az Alba eddigi mindhárom hazai bajnokiját behúzta, és ráadásul az elmúlt évek eredményeit tekintve a KKK nem győzni jár a Vodafone Sportcentrumba.

• 18:11:31

Miközben ezen sorokat írom, a mérkőzás már a harmadik percénél jár, a hazaiak edzője, Marcel Tenter máris kikéri első időkérését, miután 9-4-es előnyre tettünk szert.

• 18:13:00

Kaposvári KK

A kezdőnk egyébként Raivio, Fodor, Hendlein, Gibson, Spica. Jelenleg is ők vannak pályán.

• 18:14:16

Az első negyed felénél járunk, csapatunk pedig továbbra is őrzi a negyed elején megszerzett előnyét. 16-9 ide.

• 18:14:53

Gibson viszi a pálmát eddig a mieink közül, 8 pontnál jár, köztük két hármassal.

• 18:17:41

Tapad az Alba, de egyelőre az előny továbbra is nálunk. 14-18.

• 18:18:36

És ez az előny most majd' tízre nő köszönhetően Raivionak, aki előbb egy kettest, majd később egy hármast süllyesztett el a fehérvári gyűrűbe. 14-23.

• 18:20:40

Lassacskán vége az első játékrésznek. Gibson büntetője, és Jancsikin első triplája után már tíz fölött a kaposvári előny. 16-27.

• 18:25:09

És ebben a pillanatban megszólal a negyed végét jelző dudaszó. Álomszerűen kezdtük a negyedet, az Alba pedig talán kicsit meg is lepődött ezen. Az első negyedben magabiztosan őriztük előnyünket, aminek következtében 18-31-re vezet a KKK tíz perc játék után. Csak így tovább!!!

• 18:27:23

És már folytatják is a csapatok.

• 18:27:52

Gibson lépi át elsőként a tízpontos határt a pályánlévő játékosok közül. Az amerikai irányító az iménti triplájával már 12 pontnál jár. 18-34 ide.

• 18:29:10

Benke Szilárd kosarára Csorvási Milán válaszolt, aztán Csorvásiéra pedig Benke, mégpedig egy hármassal. 20-39.

• 18:29:46

Spica kosarával már húsz pont fölé kúszik az előnyünk. 20-41.

• 18:31:06

Horváth Márton is megszerzi első pontjait. 20-43.

• 18:31:21

Alba Fehérvár

Újra időt kér a hazai csapat.

• 18:33:04

Hathattak Marcel Tenter szavai, négy gyors Alba-pont. Előbb Csorvási, Majd Juhos volt eredményes. 24-43.

• 18:33:35

Elérkezettnek látta kikérni első idejét Fekete Ádám is.

• 18:33:59

Nagyjából öt perc még a nagyszünetig.

• 18:35:29

Juhos hármasával húszon belülre jön az Alba. 27-45.

• 18:36:58

Egyre közelebb férkőzik vendéglátónk. Az amerikai Lasan Kromah két kettesével már "csak" 31-47.

• 18:39:12

Fontos lenne újra húsz pont közelébe feltornászni az előnyt a félidő vége előtt. Nem mindegy milyen lelkiállapotban tér vissza a harmadik negyedre mind az ellenfelünk, mind pedig mi.

• 18:40:56

Az Alba épp egy 7-0-ás rohanásban van, Wood triplájával 36-47-re jönnek fel.

• 18:41:59

Sajns már tízen belül az Alba. Csorvási kosarával 38-47.

• 18:42:53

Jancsikin értékesít két büntetőt, majd ismét Csorvási eredményes hazai oldalon. 40-49.

• 18:45:03

Raivio is büntetőzhetett, és ő is bedobta mindkettőt. Ezzel ő a második játékos a mezőnyből, aki átlépi a tíz pontot. 40-51.

• 18:45:45

Raivio és Gibson kosaraival tovább növeljük az előnyt. 40-55.

• 18:46:54

A hazaiaknál Wood az első, aki átlépi a tizet. Ő 11-nél jár, csapata 43- 55-re jön fel.

• 18:48:10

Jancsikin ereszt el még egy hármast a féliő vége előtt, de kísérlete nem ért célba. Az első félidő után ezzel az eredmény: 43-55.

• 18:52:02

A remek kaposvári kezdés után azért megmutatta az Alba, hogy tud annál jobban is játszani, mint ahogy kezdtek. Tetemes előny birtokában van csapatunk, de látszik az Albán, hogy feladni az utolsó pillanatig se fogják.

• 19:00:59

Kezdetét vette a harmadik negyed.

• 19:03:04

Egyetlen pont esett eddig, az Brandon Wood nevéhez fűződik. 43-55.

• 19:05:54

Csorvási szerzi meg büntetőkből az Alba újabb pontjait. 45-55.

• 19:07:28

Lasan Kromah kettesével ismétetlet tízen belül az Alba. 47-55.

• 19:08:21

Fodor dob egy fontos triplát. 47-58.

• 19:10:09

Jól kezdi az Alba a harmadik negyedet, jelenleg hét pontra jönnek fel.

• 19:11:22

De két kaposvári szerzett labdával, illettve az abból szerzett négy ponttal ismét el tudunk lépni a fehérváriaktól. 55-66.

• 19:11:32

Hazai időkérés.

• 19:13:07

Cleveland Melvin tesz arról, hogy ne lehessünk nyugodtak. Ő dobott egy triplát, amivel ismételten tízen belül az Alba. 58-66.

• 19:13:40

Egyre közelebb a hazai csapat. Csorvási kosarával már csak hat pont ide. 60-66.

• 19:15:08

A negyed feléhez érve összegyüjti az Alba az ötödik csapathibáját is. Innentől kezdve minden fault után büntetőzhetünk a negyed hátralevő részében. Jól jöhet ez még.

• 19:17:20

Egy jó és egy rossz hír. Fodor dobja be a a nyolcadik kaposvári hármast, amivel 61-69 ide, de közben már mi is bónuszban vagyunk.

• 19:18:39

Tóth és Supola pontjaival tovább zárkózik az Alba. 65-69.

• 19:21:46

Két fehérvári pontra most nyolc kaposvári érkezett válaszul. 67-77.

• 19:23:38

Balaskovits pontjaira Gibsontól érkezik a válasz. 69-79.

• 19:24:19

Aztán Fodor ismét fodor dog jókor egy újabb hármast. 69-82.

• 19:25:10

Csorvási szerzi meg huszadik pontját, amivel kilencre jön vissza az Alba.

• 19:25:42

Csorvási kosara után több pont nem született, így a zárónegyed előtt 71-82-re vezetünk.

• 19:27:41

Tóth Péter hármasával indul be a pontgyártás a negyedik negyedben. 74-82.

• 19:28:55

Hendlein Roland szerez egy labdát, majd két pontot. 74-84.

• 19:30:01

Csorvási úgy jár húsz pontnál, hogy csak az imént hagyta ki az első dobását mezőnyből. 9/10-es mutatóval áll e tekintetben.

• 19:31:01

Raivio hármasával 74-87-re húzunk el. Ezzel nálunk Raivio az, aki átlépi a húsz pontot.

• 19:31:31

Időt kér az Alba.

• 19:32:38

Raivio egyértelműen csapatunk vezére. 22 pontja mellett leszedett 7 lepattanót, és kiosztott 4 gólpasszt is.

• 19:36:33

Lassan a feléhez érkezik a negyedik negyed, és eddig szerencsére sikerül tartanunk tíz pont körüli előnyünket. 78-91.

• 19:38:17

Hendlein Roland köszön be kintről, triplájával 78-94-re húzunk el.

• 19:38:30

Újabb hazai időkérés.

• 19:41:42

Woodot faultolta Fodor triplakísérlet közben, az amerikai azonban csak két büntetőt tudott értékesíteni a háromból. 80-94.

• 19:43:00

És közben Raivio középtávolijával egy kerek számhoz érünk. 84-100.

• 19:44:10

Utolsó percéhez érkezik a találkozó. Földöntúli csodának kellene bekövetkeznie, hogy innen visszajöjjön a hazai csapat.

• 19:45:52

Raivio már a harmincat súrolja. Kettesével 28 pontnál jár, a csapat pedig 86-106-ra húsz el.

• 19:47:08

Egy-egy kosár esett még mindkét oldalon, amikkel kialakult a végső eredmény: 88-108.

• 19:47:53

Egyszerre két sorozat szakadt meg tehát. Az Alba elszenvedte első hazai vereségét, míg a KKK megszerezte első idegenbeli győzelmét.

• 19:50:45

Izgalmas, küzdelmes meccs volt, de teljesen megérdemelt a kaposvári siker, hiszen a remek első és utolsó negyed közötti két negyedet is csupán két ponttal veszítettük el.

• 19:52:32

Ezzel a győzelmével 3-3-ra módosult a KKK győzelem-vereség mutatója.

• 19:53:24

Ami remélhetőleg jövő héten 4-3-ra módosul.

• 19:53:55

Ehhez azonban ismét idegenben, Körmenden kellene nyernünk, amihez azért a vasiaknak is lesz egy-két szavuk.