A Serbian Grand-Prix Zrenjanin Cup 2014 elnevezésű nemzetközi úszóversenyen amerikai, olasz és görög csapatok is rajthoz álltak.

Ifjabb Kovács László vezetőedző tanítványai közül a serdülő korosztályban Paluska Petra, Varga Dominika, Bizvurm Bence és Gilincsek András a Kaposvári Sportközpont és Sportiskolát képviselve álltak rajtkőre.

"A négy napos nemzetközi viadalon olimpiai dobogós és Európa-bajnokokat felvonultatott rangos mezőnyben a versenyzőim remek teljesítményt nyújtottak" - értékelt a KaposPontnak a mester.

A Kasi különítménye több éremmel is gazdagodott. Paluska Petra 100 m-es vegyes úszásban ezüstérmet, míg Varga Dominika 50 m-es pillangóúszásban bronzérmet szerzett. Gilincsek András a serdülő korosztályban 1500 m-es gyorsúszásban első, 200 m-es pillangó úszásban ezüstérmet nyert. Bizvurm Bence 100 m-es vegyes úszásban nagy hajrával bronzérmet szerzett. Varga Dominika a 100 m-es pillangóúszásban második helyen ért célba.

További eredmények: 200 m pillangó: 1. Paluska Petra, 2. Varga Dominika. 100 m gyors: 2. Varga Dominika. 200 m-es vegyes: 3. Bizvurm Bence. 100 m pillangó: 3. Gilincsek András.

Gratulálunk!Gratulálunk!Gratulálunk!Gratulálunk!Gratulálunk!Gratulálunk!Gratulálunk!Gratulálunk!Gratulálunk!
Gratulálunk!
A galéria megtekintéséhez kattintson a képre!

Remekelt a Kaposvári Cápák kiválósága, Dudás Dániel is. Ő 1500 m-es gyorsúszásban új egyéni és egyben versenyrekorddal szerezte meg az első helyet 14:44,21-es időeredménnyel , amely 12 mp-el jobb a 2013-ás rekordnál. Ezzel az idővel jelenleg 5. az Európa ranglistán !

Dani 400m-es vegyesúszása is európai szintű teljesítménynek bizonyult, amivel a kontinens ranglistáján a 6. helyen áll.