Hetedik mérkőzését is megnyerte az új évadban a Fino férfi röplabdacsapata: a kaposváriak a Vegyész RC Kazincbarcikával játszottak rangadót a városi sportcsarnokban, és 3-0-ra győztek.

A tabella első és második helyezettje Kaposváron vívta meg a hetedik forduló rangadóját. A kaposvári együttesből az első számú feladó, Magyar Bálint betegsége miatt hiányzott, így a fiatal Tóth István irányította a csapatot a pályán. Az első percekben felváltva estek a pontok, az első technikai szünetben még a Vegyész járt előrébb egy kicsivel. A folytatásban játékba melegedett a házigazda, és pontos játékkal állva hagyta ellenfelét. A játszma derekán már kilenc pont volt a különbség, aztán a barcikai nevelésű Juhász szettlabdához juttatta csapatát, majd Bagics okos megoldása után kialakult a végeredmény is (25:19, 1-0).

A térfélcsere után a Fino többször megnyugtatónak tűnő előnyt szerzett, a Vegyész viszont nem hagyta annyiban a dolgot, és rendre felzárkózott A hazai csapatban Bagics, Németh és Bozóki volt a pontfelelős, a túloldalról az Olaszországot is megjárt Szabó Dávid nyitásai nehezítették meg igazán a somogyiak dolgát. A Fino így is gond nélkül jutott el a végkifejletig, és egy elhibázott borsodi megoldás után újabb részsikert ünnepelhetett (25:20, 2-0).

Három gyors ponttal kezdte a Vegyész a harmadik szettet, és a folytatásban is irányította a játékot. A hazaiak teljesítménye visszaesett, szabó Dávid pedig szinte minden helyzetből pontot tudott ütni 12:16-ról indult a játszma harmadik harmada, és Németh Ferenc ász-nyitása után újra beindult a kaposvári gépezet. Juhász blokkjával egyenlített a Fino, Bagics megmozdulása nyomán pedig sikerült visszavenni a vezetést is. Az igazi izgalmak csak ezután következtek. 23:23 után a vendégek kerültek lépéselőnybe, de a Fino-szív ismét felülkerekedett: Szabó és Bozóki sánca után Németh Ferenc is pontot szerzett, amivel el is dőlt a győzelem sorsa (26:24, 3-0).

A Fino hét meccs után is veretlen a bajnokságban, hazai pályán pedig még szettet sem vesztett.

Alábbi videónkban a két mester értékeli a mérkőzésen látottakat:

Fino Kaposvár SE – Vegyész RC Kazincbarcika 3-0 (19, 20, 24)

Kaposvár, 300 néző. V.: Bátkai-Katona, Adler.

Fino: Bozóki 7, Szabó A. 6, Tóth I., Bagics B. 12, Juhász P. 9, Németh F. 12. Csere: Deák (libero). Vezetőedző: Demeter György.

Vegyész: Toronyai 1, Szabó M. 1, Kovács Z. 3, Szabó D. 19, Blázsovits 7, Gulyás. Csere: Szántai (libero), Balázs D., Csányi 4. Vezetőedző: Dudás András.

Az eredmény alakulása:

I. játszma: 1:0, 1:2, 4:3, 7:8, 11:9, 13:10, 16:11, 19:11, 21:12, 24:17, 24:19.

II. játszma: 2:3, 6:3, 8:6, 8:9, 12:9, 16:11, 20:13, 20:17, 22:17, 23:18, 24:19, 24:20.

III. játszma: 0:3, 3:3, 7:7, 7:9, 8:11, 9:13, 11:15, 12:16, 15:16, 17:18, 19:18, 21:19, 21:21, 22:21, 22:23, 23:24, 25:24.