Mindkét vezetőedző változtatott az előre megadott ötösén, így került a kezdőbe a hazai oldalon Kinney, a vendégeknél Horváth Márton. Rosszul rajtoltak a somogyiak, hiszen Djeraszimovics triplájával és Kinney két büntetőjével elléptek a kecskemétiek. A kaposváriak első pontjait Hendlein szerezte meg, s a bokasérülése után visszatérő Fodor Márton is hamar szerepet kapott. Azt azonban ő sem tudta megakadályozni, hogy a kimaradó vendéglehetőségeket rendre eredményesen megkontrázó hazaiak 16–4-re húzzanak el. Fekete Ádám időkérése után még tovább romlott a helyzet, hiszen a pár perc alatt tíz lehetőségből kilencet értékesítő kecskemétiek 31–18-ra nyerték az első játékrészt.

Gibson próbált faragni a különbségen, ráadásul Fodor Márton is betalált a triplavonal mögül. Folyamatosan tíz pont határán mozgott a különbség, aztán Hendlein és Raivio tett arról, hogy a 16. percben, 34–28-nál Sztojan Ivkovicsnak időt kelljen kérni. Ezt követően Kinney és Barovics vezetésével 12–0-ás szakaszt produkált a Kecskemét, ezzel már közel húsz pont volt a két csapat közt a nagyszünet előtt.

Gibson triplával kezdődött a harmadik negyed, majd Grebenár és Hendlein tudta kicsit lopni a távolságot. A 12. kaposvári eladott labda után Hegedűs második tripláját is a gyűrűbe küldte, így pedig ismét oda lett a felzárkózás lehetősége.

Biztosan tartotta előnyét a Kecskemét, amihez az újabb és újabb eladott labdák is hozzájárultak a kaposvári oldalon. A záró játékrész formaság volt csupán, a kecskemétiek pedig magabiztosan gyűjtötték be harmadik győzelmüket.

A somogyiak zsinórban harmadik vereségüket szenvedték el a bajnokság során.A Kaposvári KK legközelebb november 1-én, szombaton 18 órakor lép pályára, akkor a Marso Nyíregyházi KK lesz a vendég a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

KTE-Duna Aszfalt–Kaposvári KK 93–67 (31–18, 17–12, 24–18, 21–19)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Földházi T., Tõzsér D. ,Vida B.

KTE-Duna Aszfalt: Kinney (12), Kovács P. (3), Djeraszimovics (23/15), Ivosev (8), Barovics (15). Csere: Karahodzics (9), Rakics (9/3), Pongó Máté (-), Hegedűs (9/9), Pongó Martin (5/3), Keller (-), Mészáros M. (-). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

Kaposvári KK: Gibson (8/6), Raivio (12), Jancsikin (13/6), Hendlein (12), Horváth M. (-). Csere: Fodor M. (13/9), Grebenár (7), Benke (-), Kovács S. (2), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 10–4, 7. perc: 25–11, 12. perc: 31–23, 17. perc: 39–28, 22. perc: 51–35, 27. perc: 62–42, 33. perc: 81–55, 37. perc: 88–62.

Jók: Djeraszimovics, Ivosev, Barovics, Rakics, illetve Raivio, Fodor M.

Kipontozódott: Horváth Márton (a 33. percben).

Címkék: kecskeméti te, vereség, kaposvári kk, nb1, 2014, sport