Az elmúlt hetek eredményei alapján rangadónak ígérkezett a dágiak kaposvári vendégjátéka, és az első játszma derekáig a vendégek tartották is a lépést az éllovas Fino legénységével. a somogyiak többször elhúztak két-három ponttal, de ellenfelük mindig felzárkózott. A második technikai szünet után aztán magasabb sebességi fokozatba kapcsolat a házigazda, és nemes egyszerűséggel állva hagyta a Dágot. Németh Ferenc ezúttal is ponterősen röplabdázott, Rása Alex szintén megtette a magáét, Deák Márk pedig parádés mentésekkel tűnt ki a mezőnyből. A végén Bagics Balázs ász-nyitása tett pontot a küzdelem végére (25:18, 1-0).

Négy gyors ponttal kezdett a Fino a térfélcsere után, az első technikai szünetben pedig 8:4 állt a táblán. Némethet és Szabót nem tudták tartani a lelkes vendégek, akik csak 15:8 után jutottak némi sikerélményhez. A folytatásban Juhász Péter nagy blokkjaival vett újabb lendületet a Fino, 19:13 után pedig már nem volt visszaút a dágiaknak. Rása juttatta szettabdához a hazaiakat, egy szép támadás végén pedig Bagics ütötte be az utolsó pontot (25:16, 2-0).

Rása Alex pontjai vezették be a harmadik játékrészt, a vendégek viszont ezúttal sikerrel tartották a lépést a listavezetővel. Sokáig felváltva estek a pontok, és ezekben a percekben sok volt a hiba mindkét oldalon. Magyar Bálint egy nagy ütéssel fújt ébresztőt a társaknak, majd Németh Ferenc blokkjának szólt a taps. A Fino ekkor már négy ponttal vezetett, és nem is engedte ki a kezéből a győzelmet. Az utolsó pontot is Bagics gyűjtötte be (25:19, 3-0).

Fino Kaposvár SE – Dági KSE 3-0 (18, 16, 19)
Kaposvár, 300 néző. V.: Éva T., ifj. Szabó P.

Fino: Magyar B. 1, Bagics B. 11, Juhász P. 9, Németh F. 13, Rása 9, Szabó A. 7. Csere: Deák (libero). Vezetőedző: Demeter György.

Dág: Krupánszki 10, Horváth G. 1, Oszuska Z. 9, Szauter P. 12, Balázs B., Oszuska G. 1. Csere: Koch N. (libero), Zirigh. Vezetőedző: Szauter Ferenc.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:2, 8:5, 13:13, 16:14, 19:14, 23:17, 24:18. II. játszma: 4:0, 8:4, 10:5, 12:5, 15:8, 15:11, 17:13, 20:13, 23:15, 24:16. III. játszma: 3:0, 5:4, 8:6, 9:9, 11:9, 13:10, 15:11, 17:13, 20:14, 23:17, 24:19.