A vasárnapi játéknap egyik ragadóján a két, eddig várakozáson felül teljesítő együttes csapott össze egymással. A Diamant nagyszerűen teljesített az első játszmában: a felszabadult, pontos játék meghozta az eredményt. A jászberényi származású Szívós Ildikó blokkjával kezdődött a pontgyártás, és a többiek is hamar belelendültek. Harmath Zsófia a háló előtt és a nyitóhelyen is remekelt, és a Horváth, Pintér duó is megtette a magáét. Rák Rebekától ezúttal is nagy ütéseket láthatott a szépen gyarapodó közönség, Jenei Andrea pedig ügyesen irányította a csapatot a pályán. A Diamant a szett derekán már tíz ponttal vezetett, és Harmath pontjával gond nélkül be is gyűjtötte a nyitó játszmát (25:12, 1-0).

A térfélcsere után is szárnyaltak a somogyi lányok, a meccs legszebb labdamenetének végére Szívós tett pontot, és néhány perc elteltével már 12:6 állt a táblán. A vendégek Neizer nyitássorozatával kezdték meg a felzárkózást, és miután egyenlítettek, az irányítást is kézbe vették, és 14:19-ig meg sem álltak. A Diamant Rák Rebeka nyitásaival közelített, és hamarosan utolérte ellenfelét. A szett sorsa 23:23 után dőlt el Pintér Andrea két pontjával (23:25, 1-1).

A harmadik játékrész a gödörbe kerülő kaposváriak helyett a magára találó jászberényi együttesről szólt. Hiába mutatott be többször is hihetetlen bravúrokat Csitári Virág, a nyitásfogadás és a támadások pontossága is kívánni valót hagyott maga után, így tekintélyes előnyhöz jutottak a vendégek. A kaposváriak 7:17 után kaptak erőre, Ihász Dóra több nyitással is megtréfálta a háló túloldalán állókat és Pintér Zsanett sem kímélte az ellenfelet, de már nem sikerült utolérni a három külföldivel játszó Jászberényt (20:25, 1-2).

A negyedik szettben a bosnyák válogatott Gardovic nyitásaival szerzett megnyugtató előnyt a vendégcsapat, és az első technikai szünetben már 1:8 volt az állás. A Diamant-lányok természetesen ezúttal sem adták fel, és Harmath Zsófia szerváival 9:14-ig zárkóztak, nem sokkal később pedig tovább olvadt a jászberényi előny. A hazaiak 12:16-ig jöttek fel, majd újra Deme Gábor tanítványai következtek, és el is döntötték a bő másfél órás mérkőzés sorsát (17:25, 1-3).

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Jászberényi RK 1-3 (12, -23, -20, -17)
Kaposvár, 300 néző. V.: Vígh, Vári.

Diamant: Jenei 2, Rák 15, Szívós I. 7, Horváth A. 8, Pintér Zs. 12, Harmath 16. Csere: Csitári (libero), Szombathelyi K., Ihász 2. Megbízott edző: Kovács Balázs.

Jászberény: Tesevic 10, Kriegel Zs. 7, Pintér A. 11, Gardovic 16, Pető, Neizer 5. Csere: Lékó (libero), Brezgun 8, Gulyás. Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:0, 4:2, 9:6, 13:7, 15:7, 18:11, 21:12, 24:12. II. játszma: 0:2, 7:2, 8:4, 12:6, 13:11, 13:14, 14:14, 14:19, 19:19, 19:22, 21:22, 22:23, 23:24. III. játszma: 3:2, 3:9, 4:9, 4:13, 5:15, 7:17, 11:17, 13:22, 17:22, 18:22, 18:24, 20:24. IV. játszma: 1:0, 1:8, 3:10, 5:10, 6:14, 9:14, 10:16, 12:16, 12:20, 13:21, 14:23, 16:23, 16:24, 17:24.