A nyáron megfiatalodott Dunaferr ellen már az első perctől kezdve jól összpontosított a Fino, így végig az történt a pályán, amit a Demeter-legénység akart. A nyitó játszma sorsa hamar eldőlt, a házigazda 14 pontig jutott, és mint később kiderült, ezen a délutánon ez volt a legszorosabb eredmény.

Németh és Juhász sáncával indult a második szett, és a folytatásban sem történt meglepetés. A somogyiak egymás után szerezték pontjaikat, az újvárosiak 12-ig jutottak.

A harmadik játékrészben is nagy volt a különbség a két csapat között. Nem kellett sokat várni arra, hogy már tízzel vezessen a Fino, és a hajrá is izgalommentes volt. Magyar Bálinték mindössze 10 pontot engedélyeztek a végére teljesen leeresztő hazai együttesnek.

Ez a meccs nem idézte az elmúlt évek izgalmas Dunaújváros-Kaposvár meccseinek hangulatát, de örüljünk annak, hogy csapatunk újabb lépést tett előre a címvédés felé vezető úton. Folytatás vasárnap 18 órától a kaposvári városi sportcsarnokban a Kecskeméttel öt szettet vívó, de 3:2 arányban alulmaradó Dág ellen.

Dunaferr SE – Fino Kaposvár SE 0-3 (-14, -12, -10)

Dunaújváros, 100 néző. V.: Halász E., Szabó P.

Dunaferr: Bohnicsek 2, Kohlmann 5, Guzmics 3, Tarr 5, Stefanovics, Kalmár 1. Csere: Gebhardt Á. (libero), Szűcs 1, Szabó P., Kiss M., Hatvany Zs. 6. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Fino: Szabó A. 8, Magyar B. 3, Bagics B. 3, Juhász P. 7, Németh F. 19, Bozóki 5. Csere: Deák (libero), Rása 9, Tóth I., Bögöly, Vajda 2. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:8, 7:16, 10:16, 12:22, 14:24. II. játszma: 1:8, 5:16, 9:22, 12:24. III. játszma: 1:4, 4:8, 4:14, 5:16, 8:18, 8:22, 10:23, 10:24.