Rangadóval folytatja bajnoki szereplését a Kaposvári Kosárlabda Klub élvonalbeli férfi együttese. Fekete Ádám tanítványai a tavalyi ezüstérmes paksiakat fogadják a Városi Sportcsarnokban. Az előző fordulóban az Atomerőmű a Soprontól, a Kaposvár pedig a Szegedtől szenvedett vereséget, így mindkét csapat javítani szeretne.

• 16:42:28

18 órától ismét hazai pályán szerepel a Kaposvári KK az Atomerőmű SE ellen!

• 17:58:07

Szeretettel köszöntöm a KaposPont minden Kedves olvasóját!

• 17:58:36

Nincs megállás a férfi NB I. A csoportos kosárlabda bajnokságban. A hétvégi mérkőzések után már hétközben újabb fordulóval folytatódik a pontvadászt.

• 17:59:00

A Kaposvári KK ezúttal hazai pályán mérkőzhet meg soros ellenfelével, mégpedig a tavalyi szezon ezüstérmesével, a Paksi Atomerőmű SE-vel.

• 17:59:39

A paksiak két forduló után egy győzelemmel, és egy vereséggel állnak. A nyitófordulóban Pécsett arattak egypontos sikert, majd a mögöttünk álló hétvégén hazai pályán győzte le őket a Sopron csapata.

• 18:00:33

A KKK is hasonló mutatóval áll jelenleg a MAFC elleni hazai siker, és a hétvégi szegedi veresége után.

• 18:01:25

Máris itt a lehetőség a javításra, de kemény dió lesz ez a mai. Kétségtelenül eddigi legerősebb elenfelével mérkőzik meg ma a kaposvári csapat.

• 18:01:51

A kezdők már a pályán, és a játékvezető feldobását várják.

• 18:04:02

Hogy kik is a kezdők tagjai? Nos hazai oldalon a Hendlein, Raivio, Gibson, Jancikin, Alihodic alkotja a kezdőötöst, míg a vendégek a Dugat, Medve, Tóth Ádám, Szabó Zsolt, Roberson csapattal áll fel.

• 18:04:54

Kaposvári KK

Villámrajtott vett a KKK. Máris kilenc pont az előnyünk. 9-0.

• 18:06:16

Szabó Zsolt szépít a paksiaknál. A támadóidő lejárta előtt eresztette el dobását, ami a gyűrűben landolt. 9-2.

• 18:07:31

Aztán egy jó védekezéssel jelentkezik a vendég együttes, melyet a támadásban egy kiharcolt faulttal fejelnek meg, de Dugat a szabálytalanságért járó két büntetőből csak egyet dobott be. 9-3.

• 18:08:56

Letámad az ASE, és nem is eredménytelenül. Labdaszerzésbe hajszolják a hazaiakat, melyeből a kontrát csak fault árán sikerül megállítani. A megítélt két büntető jó, így 9-5-re jönnek fel a tolnaiak.

• 18:10:21

Medve Máté kezdi nagyon jól a meccset. Az imént oszt ki egy gólpasszt Tóthnak, előtte pedig egy triplát is bedobott az ex-kaposvári. 11-9.

• 18:10:57

Tóth egyébként faulttal együt szerzett kosarat, és a bónuszbüntetője is bement, így már 11-10 az állás.

• 18:12:28

Egy büntetőből most épp mi szerzünk kosarat, amit rögtön egy időkérés követ. Az állás 12-10.

• 18:13:46

Jancikin továbbra is hozza a mostanában tőle megszokott jó játékot. egy szép lefordulás után dob ziccert. 14-10.

• 18:14:29

Majd négy Paksi ponttal jön az egyenlítés. 14-14.

• 18:15:07

Alihodzicot állítják meg szabálytalanul, és büntetőzhet.

• 18:15:25

Kettőből kettő a kaposvári center mérlege. 16-14.

• 18:15:56

Gyorsan ki is egyenlít a vendég csapat, Jones a kosár szerzője. 16-16.

• 18:16:47

Igen gyors a játék irama eddig. Mindkét fél próbál a lapattanók után gyorsan megindulni, és gyors kosárral befejezni a támadásaikat.

• 18:17:39

Jancikin magabiztosan dob rá egy visszalépős tempót, ami be is megy. 20-18.

• 18:18:45

Szépen kijátszott támámadás most a paksiaktól a felállt védelem ellen, a végén egy Medve-triplával. 20-21.

• 18:19:41

Percen belül járunk az első negyedben, Benke kosarával szerezzük vissza a vezetést. 22-21.

• 18:21:40

Együtt reklamál a hazai publikum Fekete Ádámmal. A játékvezetők Horváth Mártont látták szabálytalannak, miközben a támadólepattanóért harcolt. A legnagyobb gond ebben az, hogy bónuszban vagyunk, és emiatt a vendégek büntetőzhettek.

• 18:23:37

Érkeztek is a paksi pontok, mellyel az első negyed végeredménye is kialakult, 22-24.

• 18:24:30

Nem telt eseménytelenül a szünet sem, mivel a játékvezetők a reklamáló kaposváriaknak még egy technikait is kiosztottak a szünetben, így a második negyed Szabó büntetőjével folytatódhatott. 22-25.

• 18:25:49

Újabb paksi kosár, mellyel már öt pont oda. 22-27.

• 18:30:06

Alaposan behúzta eddig a kéziféket a KKK a második negyedben. 22-31-re húz el az Atom.

• 18:30:48

Gibson eredményes, ő dobott egy duplát, amivel kicsit közelebb jövünk. 24-31.

• 18:33:28

Alihodzic szerz a támadólepattanója után egy kettest a palánk alól. 26-33.

• 18:34:23

Majd egy szép paksi lerohanás, melynek végén Jones zsákolhatott. 26-35.

• 18:35:05

Újabb paksi pontok, ezúttal Roberson a kettessel. Tíz pont főlé kúszik a vendégek előnye. 26-37.

• 18:36:20

Jancikin farag most le ebből egyet, egy büntetőből.

• 18:37:45

Kevésbé rohanós a játék ezekben a percekben. A paksiak utóbbi hat pontjából négy a palánk alól érkezett Jones révén.

• 18:38:39

Alig két perc van vissza a félidőig, a paksiak pedig kezdenek nagyon elhúzni. Medve Máté triplája után már 31-45 oda. Időt is kért Fekete Ádám edző.

• 18:41:33

És ez az előny az időkérés után tovább nőhet. Jones áll a büntetővonalnál, miután Hendlein faultolta.

• 18:41:44

De csak az egyik büntető jó, így 31-46.

• 18:42:44

Aztán Raivio erőszakol ki egy faultot, és ő is büntetőzhetett. Jonesszal ellentétben nem hibázott, 33-46.

• 18:43:26

Majd Kovács Ákos sem, csak ő épp nem büntetőből, hanem a triplavonalon túlról volt eredményes. 33-49.

• 18:44:45

Még két paksi pont érkezett büntetőből, a félidő vége előtt, így a csapatok 33-51-es állásnál vonulhatnak az öltözőkbe.

• 18:58:41

A csapatok befejezték a félidei melegítést, és már a pályán várják a folytatást.

• 18:59:37

A harmadik negyed pedig el is kezdődik, melynek első kosarát Hendlein Roland szerzi. 35-51.

• 19:00:32

Dugat válaszol a sarokból egy távoli kettessel. 35-53.

• 19:02:08

Ismét Dugat szerzi a paksiak pontjait, de ezúttal három ponttal többet ért ez a kosár. 35-56.

• 19:02:59

Jancikin is szerez egy kosarat ebből a fajtából, de az ellentámadásból érkezik a válasz is. 38-59.

• 19:05:02

Dugat beindult. Egy kaposvári kettes után a paksi irányító triplájával 40-62 a vendégeknek.

• 19:07:13

Raivio dob egy saroktriplát Papp péter gólpassza után. 43-62.

• 19:08:59

Kovács tört be a paksiaknál, és a besegítő védők mellett nagyszerű gólpasszt osztott ki Tóth Ádámnak. 43-66.

• 19:09:54

Horváth Márton szerzett most két pontot a kaposváriak közül, mégpedig büntetőből. 45-69.

• 19:14:38

Jellemző a meccs képére, hogy remekül védekeznek az atomvárosiak, a KKK játékosai nehezen találják az utat a gyűrűhöz, és a kinti, illetve a középtávoli dobások sem akarnak ülni. Többek közt emiatt tett szert tetemes előnyre a vendég alakulat.

• 19:15:23

Amellett, hogy támadásban is remekül teljesítenek Dzunics Braniszlav tanítványai.

• 19:16:02

A mérkőzés közben már a negyedik negyedénél tart, amiből egy perc telt el. 45-73-ra vezetnek a vendégek.

• 19:17:14

Raivio kozmetikázza kicsit az eredményt. 47- 73.

• 19:19:16

Sikerül most egy hatpontos rohanást abszolválnia a hazai együttesnek, ami után Dzunics mester kér időt. Hangos kiabálással, és a taktikai táblája földhözverésével kezdi az eligazítást. Pedig 51-73 oda...

• 19:20:32

A négy személyivel rendelkező Gibson tér vissza a pályára, és zerez rögtön két pontot. 53-73.

• 19:23:18

Életjelek a Kaposvártól támadásban. Szépen járt a labda, dobóhelyzet is volt belőle, igaz kimaradt a kísérlet. De vissza szereztük a lepattanót, és Benke harcolt ki a betöréséből egy faultot. A büntetői közül azonban csak egyet tudott értékesíteni. 54-73.

• 19:26:13

Tovább duzzasztja előnyét ezekben a percekben a vendég csapat, javarészt büntetőből szerzett pontokból. 56-79.

• 19:27:06

Gibson dob egy kosarat faulttal együtt, és a ráadás büntető is jó. 59-79.

• 19:28:24

Húszon belülre jövünk pillanatnyilag Benke kosarával. 61-79.

• 19:30:29

Felváltva esnek a kosarak. Legutóbb Szabó Zsolt dobott egyet, nem is akármilyet. A paksi center ziccere előtt irányítókat megszégyenítő, gyors lefordulással jutott el a palánkig. 65-83.

• 19:33:17

Az utolsó percéhez közelít a találkozó. Mindkét oldalon lassan beállnak azok a játékosok is, aki eddig kevesebb játéklehetőséghez jutottak a mérkőzés folyamán.

• 19:33:58

A paksi szurkolók már a csapatuk éltetik, zúg a "Szép volt fiúk!".

• 19:35:12

A mérkőzés végén még Gibson dob egy kosarat, amivel ki is alakul a végeredmény, 67-84.

• 19:36:22

A KKK elszenvedte zsinórban második vereségét, ám ezúttal egy, akár a döntőbe jutásra is esélyes csapat ellen kényszerültek térdre.

• 19:37:27

Fájó volt a nagy különbség, de sajnos ma ez a paksi csapat ennyivel jobb is volt, nem csalóka az eredmény.