A Naturtex SZTE Szedeák otthonául szolgáló Újszegedi Sportcsarnokban folytatta szereplését a Kaposvári KK együttese az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban. A pontvadászat második fordulójában már egy némiképp összeszokottabb kerettel rendelkező hazai csapat lépett pályára. Az első fordulóban Sopronban vesztett a Szeged, ám azóta Csirics és Molnár András is többet edzhetett társaival. A somogyiak a sérült Fodor Márton nélkül álltak fel.

Az első negyedben felváltva vezettek a csapatok, a kezdőben helyet kapó Jancsikin és Hendlein találataival tartotta magát versenyben a vendég együttes. A játékrész hajrájában aztán Csirics villant, majd Molnár Bence szerzett triplát, így a záráskor 24–16 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban sem tudta csökkenteni a különbséget a kaposvári alakulat, Csirics hármasával tízen felül tudta tartani a távolságot a Szeged. A triplazápor a félidőre sem csillapodott, emiatt pedig esélytelen volt a felzárkózás. A kiválóan célzó hazaiak Wirth újabb távoli találatával, majd két büntetőjével már a húszas határt is elérték.

A szünetig egy 7–0-ás rohammal kozmetikázott az eredményen a Kaposvár együttes. A pihenőt követően aztán az addig csupán egyetlen pontot jegyző Gibson ért el triplát, majd a 24. percben az estében kosarat szerző Raivio hozta be ismét tízen belülre a somogyiakat. Ekkor kért időt Lazics edző, s ezt követően 9-–0-ás etapot vágott ki a Szeged. A különbség így ismét húsz közelében járt.

Az utolsó negyedet 71–57-nél kezdte a két rivális együttes. Csiricset továbbra sem tudták tartani a somogyiak, ám Hendlein és Horváth Márton találataival zárkóztak a vendégek. Balaban négy pontja után Fekete Ádám kért időt, hogy egy utolsó rohamra vezényelje együttesét. A végjátékban Gibson hármasa 82–71-re alakította az eredményt, de a továbbiakban már megtartotta a győzelemhez szükséges távolságot a szegedi alakulat.A Kaposvári KK legközelebb ok10 ponttal nyert.tóber 22-én, szerdán 18 órakor lép pályára, amikor az Atomerőmű SE együttese érkezik a somogyi megyeszékhelyre - írja a klub honlapja.

Alább megnézheti a mérkőzés alakulását:

• 17:59:04

Hajrá KKK!

• 18:02:29

Köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 18:03:55

A második forduló utolsó meccséhez érkeztünk, melyen a Kaposvári KK idegenben mérkőzik meg a Naturtex-SZTE-Szedeák gárdájával.

• 18:04:11

Felemásan kezdte a két csapat a bajnokságot. Míg a KKK hazai pályán aratott fölényes győzelmet a MAFC ellen, addig a szegediek Sopronban futottak bele egy nagy zakóba (82-65).

• 18:04:48

A szeged a tavalyi bajnokságot a 9. helyen zárta, mely esetükben a csapat történetének legjobb első osztályú szereplését jelentette.

• 18:05:05

A hazaiaknál papíron mindenki hadra fogható, nincs információnk sérültekről, a somogyiaknál viszont Fodor Márton továbbra is a partvonalon kívülre szorul bokasérülése miatt.

• 18:05:35

Az előző szezonban a KKK oda-vissza verte a bajnokság alapszakaszában a Szegedet, tavalyelőtt viszont csak hazai környezetben sikerült elkapnunk őket, idegenben nagyarányú, 101-76-os vereséget szenvedtünk.

• 18:05:49

Remélhetőleg ma szebb eredménnyel távozunk az Újszegedi Sportcsarnokból.

• 18:07:57

A Fekete Ádám az előző fordulóhoz képet nem változtatott a kezdőötösén. Ma is a Raivio, Hendlein, Gibson, Jancikin, Alihodzic csapattal vág neki a mérkőzésnek a KKK.

• 18:09:21

A hazaiaknál Jereminov, Ciric, Molnár, Vágvölgyi és Balaban alkotja a kezdőcsapatot.

• 18:10:12

Az elős perceiben jár a találkozó, melynek első pontjait Hendlein szerezte, majd gyorsan be is rámolt két duplát válaszként a hazai csapat. 4-2.

• 18:10:58

Aztán ismét Hendlein eredményes, ő egyenlít egy újabb kettessel. 4-4.

• 18:13:58

Alihodzic és Ciric máris egymásra talál. A két csapat centerének párharca érdekesnek ígérkezik. Alihodzic az imént csak szabálytalanul tudta megállítani Ciricet, aki büntetőzhetett is ezután, két kísérletéből azonban csak az egyik ért célba. 5-4.

• 18:14:55

Előbb Jancikin, majd a másik oldalon Vágvölgyi süllyeszt el egy-egy hárompontost. 8-7.

• 18:16:02

Grebenár érkezik Alihodzic helyére, és rögtön egy kosárral mutatkozik be Raivio gólpasszából. 8-9.

• 18:16:54

Balaban nevéhez fűződik az újabb szegedi kétpontos. 10-9.

• 18:18:06

Raivio kosarára Molnár válaszol. Mindkettejüknek első pontjai voltak ezek. 12-11.

• 18:18:43

Aztán Jancikin berámol egy újabb hármast! 12-14.

• 18:19:52

Molnár két büntetőjére az időkötben beállt Kovács válaszolt egy sikeres középtávolival. 14-16.

• 18:21:12

Zsinórban négy hazai ponttal újfent a szegedieknél az előny. Ciric büntetőből, Kuntic pedig közelről volt eredményes. 18-16.

• 18:23:17

Az utolsó percéhez érkezett az első negyed. Benke Szilárd faultolta Kunticot, aki büntetőzhet ezután.

• 18:25:04

Kosár jó, és a plusz büntetőt is a helyére küldi Kuntic. 21-16.

• 18:26:07

A negyedet pedig Molnár zárja le. Már ami a pontszerzést illeti. Az ő triplájával alakul ki az első játékrész végeredménye, mai 24-16.

• 18:27:21

Jó kezdtünk pedig, az utolsó percekben azonban nem jött ki a lépés az első negyedben. Jókor jön a szusszanásnyi szünet.

• 18:28:23

Ám a folytatás egyelőre nem oylan, amilyet mi látni szeretnénk. Wirth kosarával már egy tízes van közte. 26-16.

• 18:29:28

Alihodzic negyedik kísérletére már betalál, és megszerzi első pontjait a próbajátékon lévő center. 26-18.

• 18:30:12

Aztán jön egy újabb szegedi tripla. Demoralizáló tud ez lenni. Ciric volt az elkövető. 29-18.

• 18:31:05

Hendleinnek sikerül faragni kicsit a különbésgen. A duplájával 29-20-ra jövünk fel.

• 18:33:06

Wirth Ádám középtávolijára Alihodzic válaszol szintén egy kettessel, aztán nem sokkal később ismét Ciric tör borsot az orrunk alá a triplavonalon túlról. 34-22.

• 18:34:25

Hendlein Rolandot faultolták dobás közben, ám két büntetőjéből csa kegyet tudott pontra váltani. 34-23.

• 18:36:30

Csapatszinten már az ötödik triplájánál jár a Szeged. Most épp Kuntic volt eredményes a hárompontos vonalon túlról. 37-23.

• 18:37:12

Gibson, illetve Jancikin büntetőivel jövögetünk felfele. 37-26.

• 18:38:03

És ott a hatodik is. Mármint triplából a Szegednek. Molnár Balázs dobta ezt most. 40-26.

• 18:38:44

Hendlein büntetőivel, illetve Jancikin kettesével feljövünk tíz pontra. 40-30.

• 18:39:36

De Balaban újra növelni tudja a szegedi előnyt. 42-30.

• 18:41:04

Majd ismét Balaban volt eredményes a palánk alól, és ezután ismét egy hazai hárompontos Jancikin eladott labdája után. 47-30.

• 18:41:21

Időt is kért Fekete Ádám.

• 18:43:23

Az imént csereként pályára lépő Horváth Márton íratkozik fel a pontszerzők listájára. 47-32.

• 18:44:55

Képtelenek hárompontost hibázni a hazaiak a meccs ezen periódusában. Wirth dobja be csapata nyolcadik tripláját. 50-32.

• 18:45:51

Balaban, majd Raivio dob egy-egy kosarat. 52-34.

• 18:46:32

Majd Wirth most büntetőkből eredményes. Kettőből kettő.

• 18:49:20

A félidő végéhez érve sikerült kicsit kozmetikáznunk az eredményen. Előbb Jancikin bedobott egy kettest, ugyan így tett aztán Hendlein is, és a félidő lezárásaként Jancikin bedobott egy hármast is. Ennek a 7-0-ás minirohamnak köszönhetően 54-41-re jövünk fel a nagyszünethez érve.

• 18:51:57

A szegedieknél Wirth, és Balaban viszi a hátán a csapatot. Előbbi 12, utóbbi 10 pontnál jár.

• 18:53:21

Remekül céloznak a hazaiak eddig a mérkőzésen. 57,8%-kal dobnak mezőnyból, berámoltak nyolc hármast, és büntetőt is mindössze egszer hagytak ki 8/9).

• 18:54:57

Kaposvári oldalon már nem ilyen rózsás a helyzet. Az talán a kisebb baj, hogy nem dobunk olyan jól, mint a vendéglátóink, de sajnos eladtunk egy félidő alatt kilenc labdát.

• 18:56:32

Pontosabban kell játszanunk a második félidőben, illetve védekezésben kicsit közelebb kell álnunk a hazai dobógépekhez,  ha győzelemmel szeretnénk hazautazni.

• 18:57:09

Sokatmondó adat az is, hogy a 41 dobott pontunkból Jancikin 15-öt, Hendlein 11-et szerzett.

• 19:04:19

Kezdetét veszi a második félidő. Az elős kosarakat Balaban, illetve Raivio szerzi. 56-43.

• 19:05:49

Aztán Gibson szór be egy hármast. Mindössze a negyedik pontja ez neki. Elsősorban neki kellene felnőnie Jancikin és Hendlein mellé a második félidőben. Reméljük sikerül neki. 56-46.

• 19:07:18

Egyelőre kimaradnak a szegedi triplakísérletek. Reméljük nem is nagyon fog ez változni a folytatásban.

• 19:08:06

Hendlein újab kosarával tíz ponton belülre jövünk. 56-48.

• 19:10:16

Balaban és Raivio kosarai után labdátszerzünk, de Jancikinre támadót fújnak, amit hazai időkérés követ.

• 19:10:47

A szünet után Ciric szerez egy kosarat a palánk alól. 60-50.

• 19:12:28

A pontatlanság továbbra is jellemző a játékunkra. Megint beleszaladunk egy-két eladott labdába.

• 19:13:09

Hendlein faultja után Ciric mehetett büntetőzni. Kettőből kettővel jött el a vonaltól. 62-50.

• 19:14:38

Hendlein volt ismét szabálytalan Ciric-csel szemben. Rolandnak ez a harmadik személyi hibája már.

• 19:15:05

Ciric azonban most csak egy büntetőt értékesít a kettőből. 63-50.

• 19:16:54

Kezdenek megint elhúzni kicsit a hazaiak. Molnár András kosarával már tizenöt közte. 65-60.

• 19:17:21

Balaban is betalál a palánk alól. 67-50.

• 19:19:27

Gibson faultja után Kuntic mehetett büntetőzni, és a hazaiak irányítója be is dobta mindkettőt. 69-50.

• 19:20:15

Horváth eredményes középtávolról most a mieink közül. 69-52.

• 19:21:11

Majd Gibson hint be még egy hármast. 69-55. Jó lenne a negyed végére valahogy tíz pont közelébe férkőzni.

• 19:22:32

Ami azért elég nehéz lesz, tekintve, hogy már az utolsó percen belül járunk a harmadik negyedben, de Kovács révén két büntetőből azért szerzünk két pontot. 69-57.

• 19:23:19

Kuntic válaszol erre a két pontra a következő hazai támadásnál. 71-57.

• 19:24:09

Gibson, és Jereminov is kihagy egy-egy hármast a negyed végén, így a zárójátékrész előtt 71-57 a hazaiaknak.

• 19:29:10

A negyedik negyed első kosarát Ciric szerzi, mégpedig a három pontot érő fajtából. 74-57.

• 19:30:04

Majd gyors öt Kaposvári pont jön. Egy Raivio büntetjébél, négy pedig Hendleink kosaraiból. 74-62.

• 19:30:37

Időt kér Nikola Lazic.

• 19:33:39

És ismét feljövünk tíz pontra Horváth kosarával. Reméljük csökken még ez a különbség tovább is. 74-64.

• 19:35:00

A negyedik negyed feléhez érve Benke Szilárd kosarával újfent tudunk faragni kicsit a hátrányunkból. Csak így tovább fiúk!! 74-66.

• 19:35:56

Horváth faultolja Balabant, aki az első büntetőjét bedobja.

• 19:37:04

A másodikat kihagyja, és elhozzuk a lepattanót, ám Raivio eladja a labdát, és Balaban tudja tovább növelni a pontjai számát egy zsákolás révén. 77-66.

• 19:37:29

Balaban 19 pontos ezzel, ő a mezőny legeredményesebbje.

• 19:37:44

Fekete Ádám időt kér.

• 19:41:20

Ciric tesz arról, hogy legyen ismét mit ünnepelnie a hazai publikumnak. A szerb triplájával ismét kezd ellépni a Szeged. 80-66.

• 19:42:56

Alihodzic begyűjti a negyedik személyihibáját. Kuntic-csal szemben szabálytalankodott, a sértett pedig bedobta mindkét megítélt büntetőjét. 82-66.

• 19:44:00

Alihodzic javít kicsit. Kiharcol egy faultot, és utána Kuntichoz hasonlóan ő is bedobja mindkét büntetőjét. 82-68.

• 19:45:07

Majd Gibson dob be egy hármast. Kicsit azért kezd magáhoztérni az amerikai, csak lehet hogy ezt már későn tette, mivel már csak 3 perc van vissza a mérkőzésből. 82-71

• 19:46:01

Gibson aztán faultolja Jereminovot, aki pontokra váltja a büntetőit. 84-71.

• 19:46:25

Időt kér Fekete Ádám.

• 19:47:32

Gibson faultol ismét, negyedik személyije ez. Kuntic mehetett most a vonalhoz, és ő is bedobta mindkettőt. 86-73.

• 19:48:39

Az utlsó perchez érve Gibson bedob még egy hárompontost, és Raivio is szerez kettőt. 86-78.

• 19:50:09

Jereminov dob egy duplát közelről, majd Jancikin kihagyja a tripláját, a lepattanó pedig a hazaiakhoz kerül. Sajnos egyre valószínűbb, hogy ezt már nem fogjuk tudni visszahozni így. 88-78.

• 19:51:01

És nem is történt csoda. A mérkőzés véget ért, az eredmény pedig már nem változott.

• 19:52:34

Elszenvedte tehát elős vereségét a Kaposvári KK. A második negyedtől kezdve a szegediek akarata érvényesült, és megérdemleten nyerték meg ezt a találkozót.

• 19:54:45

Folytatás szerdán a Paks ellen hazai pályán. Kemény csatának igérkezik, de reméljük több sikerrel járunk, mint ma.

• 19:55:40

Köszönöm a megtisztelő figyelmüket. A végeredménnyel búcsúzom. Naturtex-SZTE-Szedeák - Kaposvári KK: 88-78