A hétvégén Békéscsabán folytatja NB II-es szereplését a Kaposvári Rákóczi futballcsapata. Egyelőre mindkét együttes ugyannyi ponttal és góllal áll a tabella közepén, de a hasonlóságokon kívül a különbségekre is igyekeztek odafigyelni Márton Gáborék.

- Ott is egy épülgető csapat van, ugyanannyi ponttal mint mi, megvannak természetesen az infóink róluk, hogy mik az erősségeik és mik a gyengéink, megpróbálunk erre felkészülni és a múltheti vereséget jóvá tenni, kiküszöbölni, javítani - mondta Márton Gábor, a Kaposvári Rákóczi FC vezetőedzője.

A két csapat ellentétes előjelekkel vághat neki a hétvégi mérkőzésnek. Amíg a csabaiak idegenben verték az Ajkát, addig a Rákóczi hazai pályán szenvedett vereséget a Siófoktól. A játékosok már csak ezért is javítani szeretnének.

- Mi nyerni megyünk oda, természetesen minden meccset szeretnénk megnyerni és szeretnénk kijavítani a múltheti fiaskót. Múlt héten nem sikerült, most viszont mindenképp szeretnénk elhozni a három pontot - válaszolta Kiss Márton, a Rákóczi játékosa.

Rajczi Péter a Siófok ellen is mindent megtett, így az ellenük szerzett góljával már 9 találatnál jár a bajnokságban. Ezúttal pedig egy régi ismerős ellen szeretné tovább folytatni jó sorozatát.

- Igazából az edzőjüket ismerem, Zoran Szpisljakot, vele dolgoztam Újpesten. Próbál játszós csapatot kialakítani, ahol dolgozik. Bízom benne, hogy ez feküdni fog nekünk és ki tudjuk javítani a hétvégi siófok elleni fiaskót. Most már idegenben is eredményesnek kellene, hogy legyünk - tette hozzá Rajczi Péter.

A két csapat összecsapása vasárnap 15 órakor kezdődik. A találkozón sérülés miatt Vermes Krisztián szinte biztosan nem léphet pályára, míg Bank István játéka egyelőre kérdéses.

• 14:30:27

Kövessék velünk percről percre a mérkőzést 15 órától!

• 14:55:41

Köszöntöm a KaposPont olvasóit ezen a napsütötte vasárnap délutánon!

• 14:57:03

A Merkantil Bank Liga 9. fordulójában Békéscsabára látogat a Kaposvári Rákóczi.

• 14:57:30

Lássuk a kik is lépnek pályára ma délután.

• 14:58:18

Békéscsaba 1912 Előre SE

A hazaiaknál a Póser, Benyei, Koszó, Balog Zs., Juhász, Borbély, Bagi, Berki, Viczián, Kertész, Szilágyi csapat kezd.

• 14:59:59

Kaposvári Rákóczi

Míg Márton Gábor a Rusák - Hadaró, Kovács O., Karacs - Kovács T., Kiss M., Zsdrál, Lakatos, Albert, Dominic - Rajczi kezdővel vág neki a mai meccsnek.

• 15:05:45

Szabó Zsolt sípszavára pedig el is kezdődött a mérkőzés. Hajrá Rákóczi!

• 15:10:15

Mondhatni a szokásos NB II-es iramban kezdődik a mérkőzés, egyelőre inkább csak ismerkednek a csapatok.

• 15:13:55

Szabadot lőhetett a 8. percben a Békéscsaba 30 méterről. A beívelt labdát valaki megcsúsztatta, de Rusák magabiztosan kapta le a labdát.

• 15:17:23

Gól

Megszerzi a vezetést a Békéscsaba!

• 15:19:32

Gól

Kertész vehette át a labdát a félpályánál a 12. percben, ellépett a védője mellett és jó 20 méterről a felső lécre vágta a labdát, ami onnan be is pattant. Nem volt csúnya gól, kár, hogy mi kaptuk. 1-0.

• 15:21:42

A góltól meg is zavarodtunk kicsit, többször is veszélyes helyzetet alakíthatott ki a Békéscsaba, ezeket viszont szerencsére megúsztuk.

• 15:24:46

Veszélyeztet a Rákóczi is: a sérüléséből visszatérő Hadaró tekert rá egy labdát Póser kapujára, a kapus viszont bravúrral hárított.

• 15:29:02

Egy gólra már futotta a Rákóczi erejéből, a bíró azonban les miatt nem adta meg.

• 15:30:44

Sárga lap

Zsdrálnak köszönhetően egy sárga lapunk már van.

• 15:34:59

Újabb veszélyes vendég helyzet a 27. percben. Kovács Tamás szúrt rá egy szabadrúgást 20 méterről, de a lövése centikkel ment el a kapu mellett.

• 15:38:56

Sárga lap

A hazaiaktól Borbély is kap egy sárgát egy csúnya belépő után.

• 15:43:39

Sárga lap

Sárga lapból már a harmadikat osztja ki a játékvezető az első félidőben: ezúttal Kovács Tamásé a lap.

• 15:45:25

Az utóbbi percekben kicsit kapkodós lett a mérkőzés. Mindkét csapat próbál támadni, de egyik sem jut igazán előrébb.

• 15:48:37

Az viszont egyértelműen látszik, hogy hasonló tudású csapatokat láthatunk a pályán. Így nem is véletlen, hogy ugyanannyi ponttal állnak.

• 15:50:33

Viszont így nem igazán kerül helyzetbe egyik csapat sem, a félidőnek pedig lassacskán vége.

• 15:51:30

Félidő

A játékvezető egy percet sem hosszabbított. Így Kertész góljával 1-0-ra vezet a félidőben a Békéscsaba, de még közel sem egy lefutott mérkőzés ez.

• 16:04:04

Félidő

Jöhet is a második félidő, reméljük kaposvári gólókkal.

• 16:07:23

Csere

Mindkét csapat cserélt is a félidőben: Bényei helyén Tölgyesi a hazaiaknál, míg Kovács Tamás helyett Hampuk a Rákócziban.

• 16:09:57

Hazai helyzetekkel kezdődik a második játékrész. Előbb Rusáknak, majd pedig Kovács Olivérnek kell mentenie.

• 16:15:31

Egy hazai szabadrúgás után csúsztatta meg a labdát az egyik csabai játékos, de végül elkerülte Rusák kapuját a labda.

• 16:20:22

Az utóbbi percekben viszont csak beívelgetéskre volt képes mindkét alakulat. De egyik sem volt veszélyes.

• 16:21:00

Csere

A 60. percben Rajczi Péter elhagyja a pályát. Helyette Király Vitalij érkezik.

• 16:27:34

Eléggé leült a meccs a második félidőre. Reméljük egy Rákóczi gól hoz majd előbb-utóbb új lendületet.

• 16:28:44

Majdnem 2-0...

• 16:29:14

Borbély lőhetett rá egy szabadot 20 méterről, amit Rusák csak bravúrral tudott hárítani.

• 16:30:52

Utána 25 méterről lőhetett Borbély, de az már jócskán fölé ment.

• 16:35:07

A 74. percben Zsdrál is eleresztett egy lövést, de ez is a kapu fölött kötött ki.

• 16:37:57

Fogy az idő és egyelőre nem akar jönni az gól.

• 16:39:49

Csere

Cserélnek a hazaiak: Viczián helyett Lőrinczy.

• 16:40:02

Csere

A Rákóczinál pedig Nagy Krisztián jön Albert Ádám helyére.

• 16:41:51

És már csak 10 perc van a mérkőzésből.

• 16:45:32

A hajrát úgy néz ki megnyomja a Rákóczi. Be is szorultak kissé a hazaiak.

• 16:48:19

Csere

Csere már biztosan nem lesz több a meccsen: Kertész helyett Király Péter a pályán.

• 16:58:59

Több helyzet már nem volt a mérkőzésen, így sajnos 1-0-ra kikapott a Rákóczi Békéscsabán.