Nem mondhatni, hogy egymásnak esett volna a két csapat, hiszen hosszú percekig csak lassú passzolgatást láthatott az a pár néző, aki kilátogatott a mérkőzésre. A csendet végül Benjamin Lauth törte meg a 16. percben. Egyedül vihette a labdát Somodira, el is lőtte, de a Rákóczi kapusa bravúrosan hárított. Hét perccel késöbb Böde lőhetett 11 méterről, de Somodi akkor is jó helyen volt. A 34. percben már a kapufa is megzörrent, Dilaver fejese ugyanis a lécen csattant. Több helyzetet ezután már nem hozott a félidő, így gól és igazi játék nélkül vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A második félidőre aztán már a Fradi jött ki harapósabban. A 48. percben Popov lépett ki a védők szorításából és 15-ről védhetetlenül a kapuba vágta, 1-0. Az 56. percben már kettővel mentek a hazaiak. Popov lövését még szögletre tolta Somodi, abból viszont Nalepa duplázta meg a Ferencváros előnyét. A mérkőzés végleg a 67. percben dőlt el. Böde fejese után a kapufán csattant a labda, ami Popov elé került, ő jól vette észre középen Bödét, akinek csak a kapuba kellett pofoznia a labdát. 3-0. A folytatásban még mindkét csapat előtt adódott helyzet, a végeredmény azonban már nem változott, így megérdemelt győzelmet aratott a Ferencváros.

Ferencváros – Kaposvári Rákóczi 3–0 (0–0)
Budapest, Üllői út. V: Nagy R.

Ferencváros: Jova – Nagy Dániel, Mateos (Batik, 15.), Haris A. (Valencsik, 76.), Bosnjak – Nalepa, Dilaver (, Nagy Á., 63.) – Havojic, Lauth (Popov, a szünetben), Lamah (Somália, 20.) – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll

Kaposvári Rákóczi: Somodi – Lakatos, Bank, Király V., Kovács O. (Nagy K., 60.) – Hadaró, Kozics, Kiss M. (Földes, a szünetben), Albert (Hampuk, 72.) – Dominic (Karacs, 69.), Kovács T. (Zsdrál, a szünetben). Vezetőedző: Márton Gábor

Gólszerző: Popov (48.), Nalepa (56.), Böde (67.)