A nyári szünetben mindkét csapat átalakult, így két formálódó együttes találkozott egymással a pontvadászat első nagy rangadóján. A somogyiaknál pályára léphetett Bagics Balázs, aki ponterős játékkal tette le a névjegyét régi-új klubjában.  Ahogy azt várni lehetett, a Fino nagy lendülettel vetette bele magát a meccsbe, és az első játszma elején két-három pontos előnyt szerzett. A házigazda a folytatásban felzárkózott, a második technikai szünet aztán újra a somogyiak következtek, és végül 25-22-re nyertek.

A térfélcsere után eleinte jobban ment a játék a kecskemétieknek, de hiába vezettek 8:6-ra, néhány perccel később újra a Fino került előnybe. A kaposváriak ismét elkapták a fonalat, és csak 22 pontot engedélyeztek ellenfelüknek. A harmadik játékrész szoros játékot hozott, felváltva estek a pontok, és a kaposváriaknak elég v olt egy rövidzárlat ahhoz, hogy felülkerekedjen az ellenél. A negyedik szettben nem kapott esélyt a Fino: a lendületbe jövő alföldiek Farkas Péter vezérletével állva hagyták ellenfelüket, és 25:16 arányban nyertek.

A záró szettben izgalmas labdamenetek követték egymást. 7:7 után megtorpantak a hazaiak, majd a fejüket is elvesztették így többször villant a lap. 10:12 után a somogyiak már nem engedték ki a kezükből a sikert. Juhász meccslabdához juttatta a társaságot, majd megszületett az utolsó pont is. A kaposváriak megünnepelték a sikert, és abban bízunk, hogy ez a fontos győzelem megadja a lökést a folytatáshoz.

Gorter Kecskemét – Fino Kaposvár 2-3 (–22, –22, 21, 16, –12)

Kecskemét, 500 néző. V.: Szabó P., Horváth M.

Kecskemét: Farkas P. 25, Dorcsák 8, Tóth A. 2, Dávid Cs. 13, Banai 1, Kovács Z. 14. Csere: Fazekas és Pápai (libero), Gebhardt, Török, Gacs, Árva 13. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic

Fino: Rása 11, Szabó A. 10, Magyar B. 2, Bagics 21, Juhász P. 8, Németh F. 13. Csere: Deák (libero), Bozóki 1, Tóth I. Vezetőedző: Demeter György.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 5:8, 14:16, 17:21, 22:24. II. játszma: 8:5, 14:16, 17:21, 22:24. III. játszma: 8:7, 16:13, 21:17, 24:21. IV. játszma: 8:4, 16:9, 21:12, 24:16. V. játszma: 4:5, 8:10, 10:12, 12:14.