A soproni Krasznai kupán folytatta programját a 2014/2015-ös szezonra készülő Kaposvári KK NB I./A csoportos férfikosárlabda-csapata, ahol az első ellenfél az Egis Körmend volt. A vasiak első pontját a frissen érkező Giorgi Sharabadze szerezte, a túloldalon Hendlein válaszolt egy 2+1-es akcióval. A körmendiek Govens, Walter duójával csak ő tartotta a lépést. A 7. percben Gibson egyenlített 13–13-nál, a negyedet pedig egy ponttal nyerték a somogyiak. A folytatásban Fodor Márton és Jancsikin Braniszlav is betalált, így néhány ponttal előrébb tartottak a kaposváriak.

Hiába egyenlített Govens a 14. percben, Benke Szilárd két egymás utáni találatával már ismét a somogyiak álltak jobban. A vasiak Tóth Norbertnek köszönhették, hogy a félidő végére 37–44-ig felzárkózhattak.

A pihenőt követően is folytatta jó játékát a Fekete Ádám edző vezette csapat és Nik Raivio pontjaival már elért a tíz egységnyi különbséget. Egy 7–0-ás rohanással már 43–62 állt az eredményjelzőn, a záró játékrészt pedig 14 pontnyi előnnyel nyithatták Hendleinék.

A negyed derekán Horváth Márton szerzett nagyon fontos duplákat, így nemhogy csökkent volna, de megint nőtt a különbség. Fodor Márton kosarával már több mint húsz pont volt közte, az utolsó percekben pedig ez már nem is változott. Végül jó védekezéssel aratott nagyon meggyőző diadalt a Kaposvári KK, amely vasárnap este 19 órakor a házigazda Soproni Sördögök együttesével mérkőzik a Krasznai kupán.

Egis Körmend–Kaposvári KK 65–88 (18–19, 19–25, 13–20, 15–24)

Sopron, MKB Aréna.

Egis Körmend: Govens (7/3), Lemon (17/6), Ferencz (4), Tóth N. (6), Sharabidze (16). Csere: Popadics (4), Kolarics (-), Sonyák (6), Török (2), Doktor (3/3). Vezetőedző: Aaron Mitchell. Edző: Hencsey Tamás.

Kaposvári KK: Fodor M. (6), Gibson (11), Raivio (16/9), Hendlein (12), Grebenár (4). Csere: Jancsikin (15/3), Benke (9), Horváth (10), Kovács S. (-), Papp P. (5/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.