Az első percektől inkább a Gyirmót akarata érvényesült a Magyar Kupa 3. fordulójában, ahol a tét a legjobb 16 közé jutás volt már. Hiába azonban a jó kezdés hazai részről, Albert és a Rákóczi nevéhez fűződött az első veszélyes lövés, ezt azonban fogta a hazaiak kapusa. A 13. percben Rusákot is megmozgatták kicsit a gyirmót támadói, Paku lövését azonban ő is magabiztosan hárította. A következő helyzetig a 38. percig kellett várni, akkor azonban meg is szerezte a vezetést a Gyirmót. Meg nem is. Andorka gólját ugyanis a játékvezető érvénytelenítette, mivel két labda is a pályán volt egyszerre. A félidő végén is inkább a Gyirmót volt aktívabb, ez akkor azonban még nem ért gólt.

Nem úgy mint a második félidő első helyzetéből. A 48. percban elaludt a Rákóczi védelme, kontrázhatott a Gyirmót, Paku lépett ki a bal szélen, jól készítette le a labdát Andorkának aki 7 méterről a kapu jobb oldalába emelt, 1-0. Sajnos a gyorsan jött gól mégnagyobb Gyirmót fölényt eredményezett a második félidőben, aminek köszönhetően elöttük adódtak az újabb helyzetek. Ilyen volt Csemer lövése is, Rusák azonban jól mozdult ki, így hárítani tudott. A rendes játékidő utolsó percében aztán jött a Rákóczi legnagyobb helyzete: Albert ívelt a kapu elé egy szabadrúgás után, Kovács Olivér jól tette bele a fejét a labdába, de a hazaiak kapusa bravúrral szedte ki a labdát a bal sarokból.

Ezután már csak a Gyirmótnak akadt egy újabb helyzete, amit nem sikerült gólra váltaniuk, így összességében megérdemelten jutott tovább a hazai csapat, míg a kaposvári zöld-fehéreknek marad az NB II, ahol a hétvégén már lehet is javítani az Ajka ellen.

Gyirmót FC - Kaposvári Rákóczi 1-0 (0-0)

Vezette: Oláh Gábor

Gyirmót: Deli, Madarász, Présinger, Kákonyi, Lengyel, Hajba, Balog, Sós (Papp 90.), Csemer, Paku, Andorka (Magasföld 65.). Vezetőedző: Sisa Tibor.

Kaposvári Rákóczi: Rusák, Földes, Lakatos, Bank, Kiss, Kovács O., Albert, Kozics (Dominic 76. ), Házi (Karacs 64.), Hampuk (Kovács T. 64.), Király. Vezetőedző: Márton Gábor

Gsz.: Andorka 48.

Sárga lap: Lengyel ill., Hampuk

• 16:02:32

A legjobb 16-ba kerülés a tét a Magyar Kupa harmadik fordulójában. Kövessék velünk 18 órától a Gyirmót és a Rákóczi összecsapását!

• 17:43:46

Kaposvári Rákóczi

Egy Rákóczi kezdőnk már van is: Rusák-Földes,Bank,Kovács O.,Kiss M.-Házi,Hampuk,Kozics,Albert,Király-Lakatos

• 17:48:49

Gyirmót FC

Míg a Gyírmótnál a Deli, Madarász, Andorka, Présinger, Kákonyi, Lengyel, Hajba, Balog, Sós, Csemer, Paku csapat lép pályára.

• 17:49:34

A mérkőzés játékvezetője pedig Oláh Gábor lesz. Őt Takács Gábor és Aradi József segítik majd.

• 18:05:58

És el is kezdődött a mérkőzés. Hajrá Rákóczi!

• 18:08:26

Gyirmót FC

Bekezd a Gyirmót és az első percekben rögtön beszorítja a Rákóczit.

• 18:11:38

Király buktatása után 25 méterről lőhetett szabadot a Rákóczi, Deli azonban simán hárítja Albert lövését.

• 18:20:12

Nem is olyan rég találkoztunk már a Gyirmóttal, akkor az NB II-ben 3-1-re nyertek hazai pályán Sisa Tibor fiai.

• 18:22:11

Gyirmót FC

A 13. percben Paku lőtt 14 méterről, de Rusáknak ez nem okozott gondot.

• 18:26:20

A 19. percben Házi léphetett ki jó ütemben, de Lengyel szerelni tudta.

• 18:32:35

A pályán inkább a Gyirmót próbál kezdeményezni, de a Rákóczi kontráiban is benne van a veszély.

• 18:38:52

Gyirmót FC

Kákonyi beadása után Andorka megszerzi a vezetést a hazaiaknak, a bíró azonban érvénytelenítette a gólt. Egyszerre volt ugyanis két labda a pályán.

• 18:43:13

A továbbjutás egyébként egy mérkőzésen dől el. Ha döntetlen a rendes játékidő akkor előbb hosszabbítás, majd pedig 11-esek döntenek.

• 18:47:22

Sárga lap

Gól továbbra sincs, egy sárgával viszont gazdagodott a Rákóczi, a tulajdonosa pedig nem más mint Hampuk. Mindez a 41. percben.

• 18:49:21

Gyirmót FC

A félidő végen is inkább a Gyirmót aktívabb: Madarász lefejelt labdájára azonban nincs érkező.

• 18:50:10

Félidő

És ezzel vége is az első félidőnek. Gól egyelőre nincs, játék is kevés, de bízzunk egy jobb második félidőben.

• 19:03:14

Félidő

Oláh Gábor a sípjába fúj és kezdődik is a második félidő.

• 19:05:04

Gól

Andorka góljával megszerzi a vezetést a Gyirmót!

• 19:09:01

Gól

Elaludt a Rákóczi védelme, kontrázhatott a Gyirmót, Paku lépett ki a bal szélen, jól tette le a labdát Andorkának aki 7 méterről a kapu jobb oldalába emel.

• 19:11:38

Sajnos a gól után sem változott a játék képe és inkább a Gyirmót támad.

• 19:16:18

Albert eresztett el egy lövést 28 méterről, de ebből sincs veszélyes helyzet.

• 19:20:11

Gyirmót FC

Csemer azonban két helyzettel válaszolt rögtön, de egyikből se lett komoly gond. Így a 63. percben továbbra is 1-0-ra vezet a Gyirmót.

• 19:22:02

Csere

Márton Gábor ki is használja első cserelehetőségeit: Házi helyett Karacs, Hampuk helyett pedig Kovács Tamás érkezik.

• 19:22:20

Csere

A Gyirmótnál pedig Andorka helyett Magasföldi a pályán.

• 19:24:58

Még egy bő 20 perc van hátra a mérkőzésből.

• 19:27:09

Bank kezezése után reklamálnak büntetőért a hazaiak, a bíró sípja azonban néma marad.

• 19:31:39

Úgy néz ki a cserék sem rázták fel a csapatokat, így viszont elég csendesen csordogálnak a percek a mérkőzésen.

• 19:32:41

Csere

Ismét cserél a Gyirmót: Madarász helyén Kiss Máté az utolsó 15 percre.

• 19:35:03

Csere

A Rákóczi pedig már a harmadik cserelehetőségét is kihasználja: Kozics helyett a Vasas ellen parádézó Luka Dominic érkezik.

• 19:35:37

Gyirmót FC

A cserék után Csemer el is dönthette volna a továbbjutást, Rusák azonban jól jött ki a kapujából és bravúrral fogta a 12 méteres lövését.

• 19:38:05

Sárga lap

Ami a sárgalapokat illeti ott már döntetlen az állás, ugyanis Lengyel is kapott egyet a 80. percben.

• 19:40:52

Az utolsó 10 percben belül vagyunk már, most kell elkezdenie hajrázni a Rákóczinak, ha itt ma még tovább szeretnének jutni.

• 19:42:04

Király cselezte be magát a 16-oson belülre, de lövése végül nem találta el a kaput.

• 19:44:35

Majdnem egyenlít a Rákóczi!

• 19:45:31

Albert ívelt a kapu elé egy szabadrúgás után, Kovács Olivér jól tette bele a fejét a labdába, de a hazaiak kapusa bravúrral szedte ki a labdát a bal sarokból. Nagy helyzet volt!

• 19:46:11

Két perc hosszabbítás lesz a meccsen.

• 19:46:35

Csere

Amire Sós helyett Papp érkezik a hazaiaknál.

• 19:49:10

Gyirmót FC

Egy kapu előtti kavarodás után kis híján kettőre növeli előnyét a Gyirmót, de ebből már nem születik gól.

• 19:49:37

Félidő

Véget is ért a mérkőzés. A Gyirmót megérdemelten verte 1-0-ra a Rákóczit, amivel tovább is jut a Magyar Kupa következő fordulójába.